FOTOreport: Rise Against v Praze odstartovali evropské turné

V rámci Prague Summer Festivalu si u nás, ve středu 8. června, znovu zahráli Rise Against, společně s Boston Manor a John Wolfhooker. Celou show měla odstartovat kapela Yours Truly, bohužel z důvodu nemoci před pražským publikem nevystoupili.

Svou první evropskou show od začátku pandemie, headlineři začali dojemným videem, s motivem o uprchlících, které předcházelo první písni „Prayers of the Refugee". Na holešovickém podiu živě debutoval jejich nejnovější singl Last Man Standing. Dále zazněla skladba „Nowhere Generation" z posledního stejnojmeného alba, i známé hity jako „Satellite", „I Don´t Want To Be Here Anymore", „Re-Education (Through Labor)" nebo „Give It All". Akusticky zahráli „Swing Life Away" a „Hero Of War", kterou věnovali těm, kteří bojují za svobodu a demokracii, a především všem zasaženým válkou na Ukrajině.

Jak brity Boston Manor tak česko-slovenskou kapelu John Wolfhooker můžete znovu slyšet již příští týden, v Hradci Králové, na dlouho očekávaném festivalu Rock For People. Boston Manor začali písní „Carbon Mono" z loňského EP Desperate Times, Desperate Pleasures. Dále zazněl jejich poslední vydaný singl „Foxglove", několik písní z alba Welcome To The Neighbourhood, jako „Halo", „Flowers in Your Dustbin" nebo „England´s Dreaming". Zpěvák dokonce sdělil hezkou vzpomínku, nějakých patnáct let zpět byl totiž na školním výletě do Prahy, a právě na cestě k nám, poprvé slyšel kapelu Rise Against, kterou následují na evropské tour. Kapela se u nás stavila již po čtvrté, nejsou tedy žádnými nováčky před českým publikem, proto fanoušci neváhali, když frontman Henry Cox slíbil tričko tomu, kdo první začne mosh-pit. Svůj slib dodržel, a ke konci setu si odvážný fanoušek odnesl merch.

Frontman kapely John Wolfhooker dokonce překvapil obecenstvo, když vylezl na konstrukci podia a část songu odzpíval tamodtud. Přesvědčit se o  tom můžete sami v našem fotoreportu, který najdete níže. 


GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Štěpánovický koncert nabídl tři formace s hardrockovým finišem
30.06.

Štěpánovický koncert nabídl tři formace s hardrockovým finišem

Malebná obec u Klatov s názvem Štěpánovice pohostila v pátek 24.6.2022 na soukromě laděné akci hned...


Only the Poets zavítají v srpnu do Prahy
30.06.

Only the Poets zavítají v srpnu do Prahy

Only the Poets, britská poprocková kapela, jež vznikla v roce 2017, se do podvědomí fanoušků dostala zejména díky...


Singl Sins je jen začátek, Support Lesbiens slibují nové album
30.06.

Singl Sins je jen začátek, Support Lesbiens slibují nové album

Kapela Support Lesbiens vydává po téměř dvou letech novinku Sins, která je zároveň předzvěstí zbrusu nového...


Po ročním odkladu se vrací maskovaná banda z Iowy.
30.06.

Po ročním odkladu se vrací maskovaná banda z Iowy.

Po ročním odkladu dorazí konečně do Prahy i maskovaná banda z Iowy. Slipknot se k nám vrací pravidelně, naposledy navštívili...


Green Day na Rock for People plnili sny
29.06.

Green Day na Rock for People plnili sny

Americké trio Green Day se do České republiky vrátili po pěti letech a rozhodně si nemuseli plnit žádné...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Lidová Redlová
01.06.

Lidová Redlová

» Redlová Lucie

Dvě desetiletí se písničkářka Lucie Redlová bránila naplno navázat na...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru