FOTOreport: Rise Against v Praze odstartovali evropské turné

V rámci Prague Summer Festivalu si u nás, ve středu 8. června, znovu zahráli Rise Against, společně s Boston Manor a John Wolfhooker. Celou show měla odstartovat kapela Yours Truly, bohužel z důvodu nemoci před pražským publikem nevystoupili.

Svou první evropskou show od začátku pandemie, headlineři začali dojemným videem, s motivem o uprchlících, které předcházelo první písni „Prayers of the Refugee". Na holešovickém podiu živě debutoval jejich nejnovější singl Last Man Standing. Dále zazněla skladba „Nowhere Generation" z posledního stejnojmeného alba, i známé hity jako „Satellite", „I Don´t Want To Be Here Anymore", „Re-Education (Through Labor)" nebo „Give It All". Akusticky zahráli „Swing Life Away" a „Hero Of War", kterou věnovali těm, kteří bojují za svobodu a demokracii, a především všem zasaženým válkou na Ukrajině.

Jak brity Boston Manor tak česko-slovenskou kapelu John Wolfhooker můžete znovu slyšet již příští týden, v Hradci Králové, na dlouho očekávaném festivalu Rock For People. Boston Manor začali písní „Carbon Mono" z loňského EP Desperate Times, Desperate Pleasures. Dále zazněl jejich poslední vydaný singl „Foxglove", několik písní z alba Welcome To The Neighbourhood, jako „Halo", „Flowers in Your Dustbin" nebo „England´s Dreaming". Zpěvák dokonce sdělil hezkou vzpomínku, nějakých patnáct let zpět byl totiž na školním výletě do Prahy, a právě na cestě k nám, poprvé slyšel kapelu Rise Against, kterou následují na evropské tour. Kapela se u nás stavila již po čtvrté, nejsou tedy žádnými nováčky před českým publikem, proto fanoušci neváhali, když frontman Henry Cox slíbil tričko tomu, kdo první začne mosh-pit. Svůj slib dodržel, a ke konci setu si odvážný fanoušek odnesl merch.

Frontman kapely John Wolfhooker dokonce překvapil obecenstvo, když vylezl na konstrukci podia a část songu odzpíval tamodtud. Přesvědčit se o  tom můžete sami v našem fotoreportu, který najdete níže. 


GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Pánové z The Hara zatopili i v Praze
19.11.

Pánové z The Hara zatopili i v Praze

V rámci své podzimní tour poctili The Hara Českou republiku rovnou dvěma koncerty. Po vyprodané brněnské show...


Elektrïck Mann přicházejí s videoklipem o vnitřním boji a závislostech
19.11.

Elektrïck Mann přicházejí s videoklipem o vnitřním boji a závislostech

„Všichni jsme tady blázni a já jsem bláznů král," zpívá v nezvykle vážném singlu Král bláznů kapela...


Tokhi & Vlnobijci v novém singlu hledají maják ve tmě
19.11.

Tokhi & Vlnobijci v novém singlu hledají maják ve tmě

Maják je název nového singlu a klipu pirátské brigy s odvážnou posádkou v čele s hudebníkem...


Digitální temnota v SaSaZu: Perturbator, Kælan Mikla a Gost ovládli noc
18.11.

Digitální temnota v SaSaZu: Perturbator, Kælan Mikla a Gost ovládli noc

Večer plný temných syntezátorů, futuristických vizí a gotické melancholie - SaSaZu se proměnilo v dystopické...


Festival BESEDA zveřejnil první jména, americké Liturgy a Horse Lords i Makeshift Art Bar z Belfastu
18.11.

Festival BESEDA zveřejnil první jména, americké Liturgy a Horse Lords i Makeshift Art Bar z Belfastu

Třiatřicátý ročník Festivalu BESEDA se uskuteční 31. 7. a 1. 8. 2026 v Tasově u Veselí nad Moravou a opět nabídne...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Ascension
27.10.

Ascension

» Paradise Lost

Ascension je název již sedmnáctého studiového alba britské gothic-doom...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru