Fotoreport: MADE IN CZECHOSLOVAKIA TOUR odstartovala v Lucerna Music Baru. Iné Kafe rozdávali energii

Praha, jako hlavní město Československa, jak ji označil zpěvák skupiny Vratko Rohoň, byla 12. ledna 2023 místem startu turné MADE IN CZECHOSLOVAKIA TOUR a koncert v Lucerna Music Baru byl zcela vyprodán. Turné původně  bylo plánováno na rok 2021 k výročí 25 let trvání skupiny, ale kvůli covidu bylo několikrát posunuto. Definitivní datum bylo tedy až v letošním roce.

Čekání a natěšení bylo na fanoušcích znát. Dlouho dopředu před ohlášeným začátkem koncertu se shlukovali okolo podia a ti skalní vyvolávali kapelu jménem i zpěvem hitu "Vymyslená", který byl první vlaštovkou z posledního alba. Jelikož měl koncert nakonec posunutý začátek, a ne všichni to věděli, atmosféra houstla, byl slyšet pískot a vyvolávání kapely nabralo na intenzitě. V okamžiku, kdy konečně Iné Kafe vtrhli na podium, tak se na to vrhli s veškerou energií. I když byl koncert ohlášen jako přehlídka nové desky MADE IN CZECHOSLOVAKIA, která vyšla na podzim roku 2022, první písničky byly starší hity. Věrní fanoušci ovšem nezaváhali a první řady hned začaly zpívat s kapelou. Zpěváka to těšilo a postupně jim dával víc a víc prostoru.

Deska Made in Czechoslovakia obsahuje 10 skladeb / 5 českých a 5 slovenských / a všechno jsou to pop punkové cover verze nejznámějších československých hitů 80.let minulého století, a většina na koncertě zazněla. Tento koncert měl dokonce své specifikum, návštěvníci se mohli stát spolutvůrci klipu. Na předem ohlášenou píseň "Severní vítr" mohli po nahrání speciální aplikace natáčet do telefonu video a to potom zaslat kapele, která všechny spojí dohromady. Jsem zvědavá, kolik lidí  nakonec poslalo a co z toho vznikne. V tu chvíli tam natáčel skoro každý.

„Skladba "Severní vítr" je "najsignifikantnejšie prerobenou skladbou" z cover albumu Inekafe  - Made in Czechoslovakia, nakoľko pôvodná verzia bola nahraná ako country v 3/4 rytme. My sme ju prerobili do 4/4 rytmu a punku. Film vyšiel pred 42 rokmi v roku 1980 a roky nás zabáva na televíznych obrazovkách. V tomto období boli všetci členovia kapely ešte len deti a vydaním albumu Made in Czechoslovakia sme si zaspomínali na detstvo týmto originálnym spôsobom," vyjádřil se Vratko Rohoň ke skladbě.Věřím, že spokojeni s koncertem byli fanoušci i kapela, která dál pokračuje po městech českých, moravských a slovenských, kde je čekají už většinou vyprodané sály.

za foto i text děkujeme Alici S.
GALERIE

Související obsah:

» Iné Kafe odstartují v Lucerna Music Baru turné MADE IN CZECHOSLOVAKIA TOUR   (Redakce, 09. 01. 2023)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Andělé mají za sebou 1. kolo hlasování, uspěl Calin i Žbirka
01.02.

Andělé mají za sebou 1. kolo hlasování, uspěl Calin i Žbirka

Ceny Anděl Coca-Cola 2022 zveřejnily výsledky prvního kola hlasování České hudební akademie. Ty nastiňují,...


ČELIT SÍLE METALCORU! VELŠSKÝ KVARTET BULLET FOR MY VALENTINE SE VRACÍ DO FÓRA KARLÍN!
01.02.

ČELIT SÍLE METALCORU! VELŠSKÝ KVARTET BULLET FOR MY VALENTINE SE VRACÍ DO FÓRA KARLÍN!

BULLET FOR MY VALENTINE patří mezi nejpopulárnější metalcorové kapely a to po zásluze. Po letošním odloženém...


FOTOreport: Blackmetalový večírek ve Futuru. HARAKIRI FOR THE SKY si přivezli zajímavý support.
01.02.

FOTOreport: Blackmetalový večírek ve Futuru. HARAKIRI FOR THE SKY si přivezli zajímavý support.

Koncert blackmetalových kapel se měl uskutečnit již dříve, ale nakonec byl koncert posunut na 27. Leden 2023. Pro mnohé...


Bring Me The Horizon už za týden v Praze ! Poslední šance ulovit lístky.
01.02.

Bring Me The Horizon už za týden v Praze ! Poslední šance ulovit lístky.

Koncert je za rohem a lístky mizí. Goout hlásí vyprodáno a Ticketportál má už jen pár lístků. Pokud jste váhali do teď,...


Vojtaano míří s novými písněmi do Malostranské Besedy
31.01.

Vojtaano míří s novými písněmi do Malostranské Besedy

Když se písničkář Vojtaano (Vojta Záveský) ohlédne za loňským rokem, může být velice spokojený. Odjel společnou...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Alchymie D.N.A.
21.01.

Alchymie D.N.A.

» Bastard

Alchymie D.N.A. je třetí studiové album havířovské hard´n´...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru