Fotoreport: MADE IN CZECHOSLOVAKIA TOUR odstartovala v Lucerna Music Baru. Iné Kafe rozdávali energii

Praha, jako hlavní město Československa, jak ji označil zpěvák skupiny Vratko Rohoň, byla 12. ledna 2023 místem startu turné MADE IN CZECHOSLOVAKIA TOUR a koncert v Lucerna Music Baru byl zcela vyprodán. Turné původně  bylo plánováno na rok 2021 k výročí 25 let trvání skupiny, ale kvůli covidu bylo několikrát posunuto. Definitivní datum bylo tedy až v letošním roce.

Čekání a natěšení bylo na fanoušcích znát. Dlouho dopředu před ohlášeným začátkem koncertu se shlukovali okolo podia a ti skalní vyvolávali kapelu jménem i zpěvem hitu "Vymyslená", který byl první vlaštovkou z posledního alba. Jelikož měl koncert nakonec posunutý začátek, a ne všichni to věděli, atmosféra houstla, byl slyšet pískot a vyvolávání kapely nabralo na intenzitě. V okamžiku, kdy konečně Iné Kafe vtrhli na podium, tak se na to vrhli s veškerou energií. I když byl koncert ohlášen jako přehlídka nové desky MADE IN CZECHOSLOVAKIA, která vyšla na podzim roku 2022, první písničky byly starší hity. Věrní fanoušci ovšem nezaváhali a první řady hned začaly zpívat s kapelou. Zpěváka to těšilo a postupně jim dával víc a víc prostoru.

Deska Made in Czechoslovakia obsahuje 10 skladeb / 5 českých a 5 slovenských / a všechno jsou to pop punkové cover verze nejznámějších československých hitů 80.let minulého století, a většina na koncertě zazněla. Tento koncert měl dokonce své specifikum, návštěvníci se mohli stát spolutvůrci klipu. Na předem ohlášenou píseň "Severní vítr" mohli po nahrání speciální aplikace natáčet do telefonu video a to potom zaslat kapele, která všechny spojí dohromady. Jsem zvědavá, kolik lidí  nakonec poslalo a co z toho vznikne. V tu chvíli tam natáčel skoro každý.

„Skladba "Severní vítr" je "najsignifikantnejšie prerobenou skladbou" z cover albumu Inekafe  - Made in Czechoslovakia, nakoľko pôvodná verzia bola nahraná ako country v 3/4 rytme. My sme ju prerobili do 4/4 rytmu a punku. Film vyšiel pred 42 rokmi v roku 1980 a roky nás zabáva na televíznych obrazovkách. V tomto období boli všetci členovia kapely ešte len deti a vydaním albumu Made in Czechoslovakia sme si zaspomínali na detstvo týmto originálnym spôsobom," vyjádřil se Vratko Rohoň ke skladbě.Věřím, že spokojeni s koncertem byli fanoušci i kapela, která dál pokračuje po městech českých, moravských a slovenských, kde je čekají už většinou vyprodané sály.

za foto i text děkujeme Alici S.
GALERIE

Související obsah:

» Iné Kafe odstartují v Lucerna Music Baru turné MADE IN CZECHOSLOVAKIA TOUR   (Redakce, 09. 01. 2023)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu
15.04.

Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu

Pražský Palác Akropolis bude již tuto středu 17. dubna dějištěm křtu nového alba zpěvačky a skladatelky Báry...


Novo Amor bude mít v Čechách premiéru
15.04.

Novo Amor bude mít v Čechách premiéru

Velkou dávku snů, lásky a touhy naservíruje na svém premiérovém vystoupení v České republice...


Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené
15.04.

Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené

Krátce po koncertě Evergreen Terrace na festivalu Brutal Assault jsem strávil příjemnou a neformální půl hodinku s celou...


Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma
14.04.

Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma

Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO) vyhlásila již před 13 lety 30. duben jako Mezinárodní den jazzu....


Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku
14.04.

Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku

Alternativní rockeři The Mysterines vydali první desku před dvěma lety a tehdy taky vystoupili poprvé v Praze....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Another Side of You
04.04.

Another Side of You

» Illumishade

Another Side of You je název druhého alba švýcarské rockmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru