FOTOreport: L. S. Dunes ukončili turné v Praze, nechyběly slzy, crowdsurfing ani blbý vtipy

V neděli 5. února v pražském Meetfactory nejnovější projekt talentovaných a zkušených hudebníků, zvaný L. S. Dunes, ukončil evropské turné a my jsme byli u toho. Pánové se v Praze v tomto seskupení představili poprvé, což ovšem není nic zvláštního, vzhledem k tomu, že kapela vznikla z důvodu odehnání nudy při pandemii v roce 2020. Členy L. S. Dunes jsou zpěvák Anthony Green, kterého také můžete znát z kapely Circa Survive, kytarista Frank IeroMy Chemical Romance, který byl oblíbencem mnoha nadšených přítomných fanoušků, bubeník Tucker Rule a jeho kolega basák Tim PayneThursday a kytarista Travis SteeverCoheed and Cambria.

Energie klubem pulzovala od jejich prvního nástupu na stage již s openerem Kayleigh Goldsworthy, které tak se skladbou „Overambitious" pomohli uzavřít první část večera, jež ne každého bavila. Zpěvačka a multiinstrumentalista na rozdíl od energií nabytého post-hardcore punk rocku headlinerů tvoří spíše klidné skladby založené především na textu nežli melodii. Představila zde své nejnovější album Learning To Be Happy, které vyšlo v polovině minulého roku. Celý set až na zmíněnou výjimku zahrála sama pouze za pomocí kytary a svého něžného hlasu.

Pánové v rámci svého setu stihli zahrát veškerou svou zveřejněnou tvorbu, tedy loňské album Past Lives, které obsahuje jedenáct skladeb. Anthony Green, který se podobně jako Travis Steever nepřipojil ke Kayleigh, zahájil set skladbou „Bombsquad". Po celou dobu se množství fanynek i fanoušků nechalo unášet nad hlavami davu. Frontman je v tom mile rád podpořil a některým na malou stage sám dopomohl. Crowdsurfing byl v tento nedělní večer velice populární.

Mezi skladbami nehrozilo hrobové ticho či ohrané komentáře typu „milujeme Prahu". Pánové, většinou Frank Iero a frontman Anthony Green mezi sebou vtipkovali po dobu celého setu. Ať šlo o trapné vtipy, komentáře o marihuanovém obchodě a čepici se známým zeleným lístečkem, kterou si jeden ze členů zakoupil jako suvenýr z Prahy, nebo o neustálé vtipkování o nečekané situaci, která na moment přerušila set, když některý z fanoušků ztratil své léky v davu. Nebýt těchto vtipů, fanoušci si známého vzrůstem malého kytaristu vůbec neužijí. Krom odvedené práce s kytarou bohužel nejen díky své výšce, ale taky kvůli nešťastnému osvětlení nebyl skoro vidět. Skladba „Permanent Rebellion" byla zpěvákem věnována právě Frankovi, kterého označil za svého oblíbence. Finální skladbu „Sleep Cult" zahráli za doprovodu živých houslí a vokálů, o které se postarala Kayleigh Goldsworthy. Celý setlist vypadal následovně:

  1. Bombsquad
  2. Like Forever
  3. Grey Veins
  4. It Takes Time
  5. Blender
  6. Permanent Rebellion
  7. Antibodies
  8. Grifter
  9. Past Lives
10. 2022
11. Sleep Cult

Vzhledem k faktu, že se jednalo o poslední večer na evropském podiu, v rámci této tour, pánové nezapomněli na sentimentalitu a několikrát hovořili o tom, jak jim tato krátká a sice vydařená tour bude chybět. Ke konci se všichni nezapomněli obejmout a rozloučit se s vřískajícími fanynkami.

V nedávné době také zmínili, že permanentně pracují na nových materiálech a věří, že druhé album dokončí už tento rok. Dočkáme se ještě letos?

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Po čtyřech letech se písničkářka Lauren Ruth Ward vrací do Prahy
24.03.

Po čtyřech letech se písničkářka Lauren Ruth Ward vrací do Prahy

Jako o spojení Janis Joplin, Florence Welch a Courtney Barnett mluví hudební kritika o americké multitalentované...


S novým albem přichází i špetka nostalgie: Fall Out Boy připravují pokračování legendárního videoklipu This Ain´t A Scene, It´s An Arms Race, budou i upíři?
24.03.

S novým albem přichází i špetka nostalgie: Fall Out Boy připravují pokračování legendárního videoklipu This Ain´t A Scene, It´s An Arms Race, budou i upíři?

Den D je tu. Dnes si všichni fanoušci amerických pop punkových hvězd můžou konečně poslechnout nové album, které...


The Subways zaburácí v Brně
24.03.

The Subways zaburácí v Brně

Nestárnoucí punk rocková trojice The Subways jsou opět na cestách a znovu nevynechali ani Českou republiku. Zahrají u nás...


Spálenopoříčský rockový mejdan věnovaný nejen Josefům
24.03.

Spálenopoříčský rockový mejdan věnovaný nejen Josefům

Sobotní večer 18.3.2023 měl ve Spáleném Poříčí titulek Josefovská akce. Rocková párty se pochlubila vystoupením...


Tichou radost kapely Mrakoplaš pokřtí Jan Spálený
23.03.

Tichou radost kapely Mrakoplaš pokřtí Jan Spálený

Pražská čtveřice Mrakoplaš, která ve své hudbě invenčně propojuje folk, blues a rock, vstupuje do druhého...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
LP XXIII
08.03.

LP XXIII

» Koller David

Necelých osm let po předchozí desce ČeskosLOVEnsko přichází David Koller s...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru