FOTOreport: Devátý ročník festivalu Metal Madness se vydařil

O víkendu se konal 9. ročník festivalu Metal Madness, který se každoročně koná v Sušici na říčním ostrově Santos. Páteční večer byl ve znamení warm-upu, na kterém si zahrály tři kapely: trasheři Flame of Grave, Ex Nihilo a black metal v podání Gloomy Sunday. Diváci pak mohli hlasovat a vybrat tak kapelu, která si druhý den zahrála na hlavní stagi. Tou se stali black-metaloví Gloomy Sunday. Letos se pořadatelé připravili i na déšť a malou stage přesunuli do pivního stanu, kam se mohli diváci schovat. Počasí se navzdory předpovědi vydařilo a během celého festivalu spadlo jen pár kapek.

V sobotu ve dvě začal hlavní den festivalu, který odstartoval kladenský trash death kapely Comander. Další kapelou byly vítězové z předešlého dne: Gloomy Sunday. Letos kromě několika zahraničních kapel na festival zavítali i naši bratři ze Slovenska, trasheři Black Light.
Letošní ročník byl doslova nabitý trash metalem, ale na své si přišli i fanoušci grindcoru. Dorazili totiž pražští vlkodlaci Insistent, kteří letos slaví pět let od svého založení. Následovala další nálož metalu v podání death-trashových Nahum, na které se rozjel pořádný dětský moshpit a klasický trash od Fatal Embrace z Německa, kteří vystupují již od roku 1993 a ovlivnili je kapely jako Sodom či Exodus. V Sušici alias „bráně Šumavy" nemohla chybět ani Panychida. Zahrály i několik písní z nového EP Říruřec: Dreisessel, které bylo k dostání přímo na festivalu.  

Němečtí Assassin, si show stejně jako zbylé kapely užívali a nadšeně komunikovali s publikem. Tato kultovní thrash metalová kapela vznikla již v osmdesátých letech, a i přes několikaletou pauzu vystupují dodnes. Jako poslední píseň jsme si mohli užít taneční love song, který rozproudil nejednoho tanečníka. Největší ohlas však měla píseň „Assasin" jejíž refrén zpívali všichni fanoušci.  

Headlinery večera byla nizozemská kapela God Dethroned hrající kombinaci black a death metalu. Před nedávnem oslavily třicetiletou existenci a za tu dobu stihly vydat jedenáct desek. Zazněly nejznámější písně jako „On the Wrong Side of the Wire" či „Illuminati" ze stejnojmenného posledního alba vydaného v roce 2020.

Večer zakončila pořadatelská kapela Mortifilia. Ve stánku Magick Disk Musick si fajnšmekři mohli letos pořídit i jejich vinyl The Great Inferno.
Atmosféra byla skvělá a akce se vydařila. Můžeme se opět těšit na příští rok, kdy se bude konat jubilejní 10. ročník, na jehož přípravě už pořadatelé horlivě pracují!


text a fotografie zpracovala  Kateřina Vestfálová

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Na nové album si fanoušci Poletíme? museli počkat šest let
19.06.

Na nové album si fanoušci Poletíme? museli počkat šest let

Šest let čekali fanoušci kapely Poletíme? na nové album. Na desku Chce to hit! nyní osmičlenná banda okolo výtvarníka...


The Offspring chystají na říjen nové album
19.06.

The Offspring chystají na říjen nové album

Minulý čtvrtek uchvátili američtí The Offspring festival Rock for People svým divokým koncertem. Fanoušci těchto punk...


Kapela MIRAI zahájila sérii Summer Festů v Riegrových sadech
19.06.

Kapela MIRAI zahájila sérii Summer Festů v Riegrových sadech

Oblíbená kapela MIRAI má za sebou první zastávku z dlouhé série vlastních festivalů. Velkolepý program...


The Offspring na Rock for People opět vsadili na nostalgii a dali vzpomenout na 90. léta
18.06.

The Offspring na Rock for People opět vsadili na nostalgii a dali vzpomenout na 90. léta

Kultovní kalifornská pop-punková skupina The Offspring si znovu po osmi letech našla cestu na Rock for People. Jejich letošní...


Druhému dni Rock for People dominovaly mimo jiné výroční koncerty
18.06.

Druhému dni Rock for People dominovaly mimo jiné výroční koncerty

Můj program byl během druhého dne festivalu Rock for People trochu volnější, ale zároveň jsem byl svědkem hned...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Sobě věrnej
17.06.

Sobě věrnej

» Škwor

Po desáté jubilejní desce Tváře smutnejch hrdinů, kterou kapela...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru