FOTOreport: Devátý ročník festivalu Metal Madness se vydařil

O víkendu se konal 9. ročník festivalu Metal Madness, který se každoročně koná v Sušici na říčním ostrově Santos. Páteční večer byl ve znamení warm-upu, na kterém si zahrály tři kapely: trasheři Flame of Grave, Ex Nihilo a black metal v podání Gloomy Sunday. Diváci pak mohli hlasovat a vybrat tak kapelu, která si druhý den zahrála na hlavní stagi. Tou se stali black-metaloví Gloomy Sunday. Letos se pořadatelé připravili i na déšť a malou stage přesunuli do pivního stanu, kam se mohli diváci schovat. Počasí se navzdory předpovědi vydařilo a během celého festivalu spadlo jen pár kapek.

V sobotu ve dvě začal hlavní den festivalu, který odstartoval kladenský trash death kapely Comander. Další kapelou byly vítězové z předešlého dne: Gloomy Sunday. Letos kromě několika zahraničních kapel na festival zavítali i naši bratři ze Slovenska, trasheři Black Light.
Letošní ročník byl doslova nabitý trash metalem, ale na své si přišli i fanoušci grindcoru. Dorazili totiž pražští vlkodlaci Insistent, kteří letos slaví pět let od svého založení. Následovala další nálož metalu v podání death-trashových Nahum, na které se rozjel pořádný dětský moshpit a klasický trash od Fatal Embrace z Německa, kteří vystupují již od roku 1993 a ovlivnili je kapely jako Sodom či Exodus. V Sušici alias „bráně Šumavy" nemohla chybět ani Panychida. Zahrály i několik písní z nového EP Říruřec: Dreisessel, které bylo k dostání přímo na festivalu.  

Němečtí Assassin, si show stejně jako zbylé kapely užívali a nadšeně komunikovali s publikem. Tato kultovní thrash metalová kapela vznikla již v osmdesátých letech, a i přes několikaletou pauzu vystupují dodnes. Jako poslední píseň jsme si mohli užít taneční love song, který rozproudil nejednoho tanečníka. Největší ohlas však měla píseň „Assasin" jejíž refrén zpívali všichni fanoušci.  

Headlinery večera byla nizozemská kapela God Dethroned hrající kombinaci black a death metalu. Před nedávnem oslavily třicetiletou existenci a za tu dobu stihly vydat jedenáct desek. Zazněly nejznámější písně jako „On the Wrong Side of the Wire" či „Illuminati" ze stejnojmenného posledního alba vydaného v roce 2020.

Večer zakončila pořadatelská kapela Mortifilia. Ve stánku Magick Disk Musick si fajnšmekři mohli letos pořídit i jejich vinyl The Great Inferno.
Atmosféra byla skvělá a akce se vydařila. Můžeme se opět těšit na příští rok, kdy se bude konat jubilejní 10. ročník, na jehož přípravě už pořadatelé horlivě pracují!


text a fotografie zpracovala  Kateřina Vestfálová

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
One Ok Rock potřetí v Praze! Přivezou s sebou Luxury Disease
28.05.

One Ok Rock potřetí v Praze! Přivezou s sebou Luxury Disease

Už 4. června se k nám po čtyřech letech vrátí populární japonská rocková kapela One Ok Rock. Stejně...


Škwor je sobě věrnej již pětadvacet let
27.05.

Škwor je sobě věrnej již pětadvacet let

Čtvrtstoletí na scéně slaví letos rockeři Škwor a pro fanoušky si tato čtyřčlenná formace připravila řadu...


Na MikuLOVE zazní naživo písně Psích vojáků v podání Agon Orchestra s původním zpěvem Filipa Topola
27.05.

Na MikuLOVE zazní naživo písně Psích vojáků v podání Agon Orchestra s původním zpěvem Filipa Topola

Unikátní koncert připomínající deset let od smrti Filipa Topola, zpěváka, pianisty, skladatele, textaře a frontmana...


Své patnácté narozeniny si Poletíme? i jejich fanoušci náležitě užijí
27.05.

Své patnácté narozeniny si Poletíme? i jejich fanoušci náležitě užijí

Každý, kdo někdy navštívil divoké, energické a rozjuchané koncerty kapely Poletíme?, těžko uvěří,...


Experimentální Blue Uandi vydávají nový singl a míří na první festivaly
26.05.

Experimentální Blue Uandi vydávají nový singl a míří na první festivaly

Experiment a hraní si s žánry jsou pro Blue Uandi typické. Dvojice hudebníků a producentů Martin Konvička a David...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Motýl něhy
25.05.

Motýl něhy

» Drössler Renata

Album Motýl něhy, na němž šansoniérka Renata Drössler nazpívala básně...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru