FOTOreport: Devátý ročník festivalu Metal Madness se vydařil

O víkendu se konal 9. ročník festivalu Metal Madness, který se každoročně koná v Sušici na říčním ostrově Santos. Páteční večer byl ve znamení warm-upu, na kterém si zahrály tři kapely: trasheři Flame of Grave, Ex Nihilo a black metal v podání Gloomy Sunday. Diváci pak mohli hlasovat a vybrat tak kapelu, která si druhý den zahrála na hlavní stagi. Tou se stali black-metaloví Gloomy Sunday. Letos se pořadatelé připravili i na déšť a malou stage přesunuli do pivního stanu, kam se mohli diváci schovat. Počasí se navzdory předpovědi vydařilo a během celého festivalu spadlo jen pár kapek.

V sobotu ve dvě začal hlavní den festivalu, který odstartoval kladenský trash death kapely Comander. Další kapelou byly vítězové z předešlého dne: Gloomy Sunday. Letos kromě několika zahraničních kapel na festival zavítali i naši bratři ze Slovenska, trasheři Black Light.
Letošní ročník byl doslova nabitý trash metalem, ale na své si přišli i fanoušci grindcoru. Dorazili totiž pražští vlkodlaci Insistent, kteří letos slaví pět let od svého založení. Následovala další nálož metalu v podání death-trashových Nahum, na které se rozjel pořádný dětský moshpit a klasický trash od Fatal Embrace z Německa, kteří vystupují již od roku 1993 a ovlivnili je kapely jako Sodom či Exodus. V Sušici alias „bráně Šumavy" nemohla chybět ani Panychida. Zahrály i několik písní z nového EP Říruřec: Dreisessel, které bylo k dostání přímo na festivalu.  

Němečtí Assassin, si show stejně jako zbylé kapely užívali a nadšeně komunikovali s publikem. Tato kultovní thrash metalová kapela vznikla již v osmdesátých letech, a i přes několikaletou pauzu vystupují dodnes. Jako poslední píseň jsme si mohli užít taneční love song, který rozproudil nejednoho tanečníka. Největší ohlas však měla píseň „Assasin" jejíž refrén zpívali všichni fanoušci.  

Headlinery večera byla nizozemská kapela God Dethroned hrající kombinaci black a death metalu. Před nedávnem oslavily třicetiletou existenci a za tu dobu stihly vydat jedenáct desek. Zazněly nejznámější písně jako „On the Wrong Side of the Wire" či „Illuminati" ze stejnojmenného posledního alba vydaného v roce 2020.

Večer zakončila pořadatelská kapela Mortifilia. Ve stánku Magick Disk Musick si fajnšmekři mohli letos pořídit i jejich vinyl The Great Inferno.
Atmosféra byla skvělá a akce se vydařila. Můžeme se opět těšit na příští rok, kdy se bude konat jubilejní 10. ročník, na jehož přípravě už pořadatelé horlivě pracují!


text a fotografie zpracovala  Kateřina Vestfálová

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Devadesátkový punkrock se vrací! Zebrahead si zabírají Futurum Music Bar
03.02.

Devadesátkový punkrock se vrací! Zebrahead si zabírají Futurum Music Bar

Opakované volání po kalifornském devadesátkovém punkrocku bylo vyslyšeno a tady je! Koncem února, konkrétně...


Respekt vinyl tour 2023 zahájené, místem první zastávky hardrockové Dogy se staly Hořovice
02.02.

Respekt vinyl tour 2023 zahájené, místem první zastávky hardrockové Dogy se staly Hořovice

České hudební mapy jsou opět o několik pevných termínů velkých koncertů bohatší. Karvinská Doga odstartovala...


Let It Roll Winter se vrací po třech letech, Karlín vymění za Letňany
02.02.

Let It Roll Winter se vrací po třech letech, Karlín vymění za Letňany

Milovníci elektronické taneční hudby se po tříleté pauze letos dočkají. Poslední únorový víkend...


Isaac Anderson vyprodal Rock Café!
02.02.

Isaac Anderson vyprodal Rock Café!

V pondělí 30. ledna bylo v Rock Café vyprodáno díky zpěvákovi Isaacu Andersonovi, který je momentálně...


Andělé mají za sebou 1. kolo hlasování, uspěl Calin i Žbirka
01.02.

Andělé mají za sebou 1. kolo hlasování, uspěl Calin i Žbirka

Ceny Anděl Coca-Cola 2022 zveřejnily výsledky prvního kola hlasování České hudební akademie. Ty nastiňují, jak by mohly...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Alchymie D.N.A.
21.01.

Alchymie D.N.A.

» Bastard

Alchymie D.N.A. je třetí studiové album havířovské hard´n´...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru