FOTOreport: Byli jsme se podívat na BENEE v Roxy

Byli jsme se podívat na BENEE, která v neděli 22. května vystoupila v pražském klubu Roxy. Novozélandská mladá, pouze 22letá hudebnice se proslavila minulý rok během pandemie, když se její altpopový hit „Supalonely (ft. Gus Dapperton)" stal hudebním symbolem první karantény. Skladba se stala jednou z nejúspěšnějších písní roku a jenom na Spotify má přes půl miliardy přehrání. Popularitu jí přinesla hlavně platforma Tik Tok, kde má přes 140 tisíc sledujících.

Na rozdíl od mnoha hudebníků s jedním hitem, právě BENEE má na svém účtu kolaborace se známými jmény, jako je píseň „Sheesh", s kanadskou Grimes, nebo „Plain"Lily Allen. Také se objevila na skladbě známého japonského umělce Joji, s názvem „Afterthought", která se objevila na jeho albu Nectar, které vyšlo v roce 2020.

BENEE, od počátku své kariéry v roce 2017, stačila vydat studiové album s názvem Hey U X, a tři EP, mezi které se řadí Fire on Marzz a Stella & Steve, které vyšly v roce 2019, a nejnovější Lychee, které vyšlo tento rok v březnu. Mezi její nejpopulárnější tvorbu patří již zmíněné skladby „Supalonely" a „Sheesh", dále „Find an Island", „Glitter", „Wishful Thinking", „Snail" nebo „Soaked".

BENEE je sice sólová zpěvačka, na turné a na podiích po celém světě ji ale doprovází tříčlenná kapela, bubeník, basák a kytaristka, která si za večer také zahrála na klávesy. Kapela nebyla vždy třeba, proto při pár písních odešli a po zpěvaččině výzvě se objevili na pódiu, spíše jako tanečníci. Ovšem tanečníci bez choreografie. Nálada na pódiu byla velice uvolněná, tanec občas spíše připomínal scény z devadesátkových teen filmů. Což samozřejmě není myšleno ve zlém, právě naopak, ukazuje se tím pravá tvář zpěvačky. Publikum ji milovalo.

Většina, z již zmíněných písní zazněla živě, BENEE hodně komunikovala s publikem, několikrát své věrné fanoušky nechala dokončit sloku či více. Projevila zájem o češtinu a pokusila se naučit pár slov, mezi kterými bylo tradiční „děkuji" a „díky", zajímalo ji také slovo „vlhký" a „voda". Publikum ironicky nejvíce ožilo, když zpěvačka představila svůj doposud nevydaný song, ke kterému nemůže přiřadit žádné jméno, přijímala i několik návrhů z pražského davu v Roxy.

Jako předskokan vystoupila Hope Tala, původem z Londýna, která předvedla zhruba půlhodinový set. Zazněly písně jako „All My Girls Like To Fight", „Crazy" a „Drugstore". Na stage ji doprovázel kytarista, na kterém bylo vidět, že opravdu miluje svou práci. Posuďte sami v našem foto reportu, který najdete na konci tohoto článku. Její hudba připomíná R&B a je ovlivněna tradiční španělskou kytarou.

Doufáme, že se k nám obě zpěvačky co nejdříve vrátí, obě show opravdu stály za to.

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Pátý den: Poslední velká party a pomalé loučení se Szigetem
24.08.

Pátý den: Poslední velká party a pomalé loučení se Szigetem

Pátý den už měl trochu jinou atmosféru. Bylo znát, že festival se pomalu blíží ke konci a největší hvězdy...


Čtvrtý den: Když Sziget ukázal, že největší show nemusí být jen o hudbě
24.08.

Čtvrtý den: Když Sziget ukázal, že největší show nemusí být jen o hudbě

Čtvrtý den Szigetu přinesl na Main Stage několik naprosto rozdílných podob hudebního vystoupení. Od sebevědomé...


Holešovický Areál 7 nás vzal na výlet do minulosti
24.08.

Holešovický Areál 7 nás vzal na výlet do minulosti

Kapela OMD vznikla v Anglii v roce, kdy jsem se narodila. Jejich hit Enola Gay z roku 1980 znal ve své...


JILUKA: japonská visual kei metalová smršť ovládne Distrikt
23.08.

JILUKA: japonská visual kei metalová smršť ovládne Distrikt

Japonská kapela JILUKA patří k výrazným představitelům současného visual kei metalu. Formace vznikla v roce...


Mladá energie a víkendový chaos – Feng míří do Prahy
23.08.

Mladá energie a víkendový chaos – Feng míří do Prahy

Britský rapper Feng vystoupí 11. září v pražském klubu Roxy, kde představí svou tvorbu plnou mladistvé...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Nemilovaný svět
12.08.

Nemilovaný svět

» Už jsme doma

Nemilovaný svět na vinylu. Druhé studiové album legendární české...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta