FOTOreport: Byli jsme se podívat na BENEE v Roxy

Byli jsme se podívat na BENEE, která v neděli 22. května vystoupila v pražském klubu Roxy. Novozélandská mladá, pouze 22letá hudebnice se proslavila minulý rok během pandemie, když se její altpopový hit „Supalonely (ft. Gus Dapperton)" stal hudebním symbolem první karantény. Skladba se stala jednou z nejúspěšnějších písní roku a jenom na Spotify má přes půl miliardy přehrání. Popularitu jí přinesla hlavně platforma Tik Tok, kde má přes 140 tisíc sledujících.

Na rozdíl od mnoha hudebníků s jedním hitem, právě BENEE má na svém účtu kolaborace se známými jmény, jako je píseň „Sheesh", s kanadskou Grimes, nebo „Plain"Lily Allen. Také se objevila na skladbě známého japonského umělce Joji, s názvem „Afterthought", která se objevila na jeho albu Nectar, které vyšlo v roce 2020.

BENEE, od počátku své kariéry v roce 2017, stačila vydat studiové album s názvem Hey U X, a tři EP, mezi které se řadí Fire on Marzz a Stella & Steve, které vyšly v roce 2019, a nejnovější Lychee, které vyšlo tento rok v březnu. Mezi její nejpopulárnější tvorbu patří již zmíněné skladby „Supalonely" a „Sheesh", dále „Find an Island", „Glitter", „Wishful Thinking", „Snail" nebo „Soaked".

BENEE je sice sólová zpěvačka, na turné a na podiích po celém světě ji ale doprovází tříčlenná kapela, bubeník, basák a kytaristka, která si za večer také zahrála na klávesy. Kapela nebyla vždy třeba, proto při pár písních odešli a po zpěvaččině výzvě se objevili na pódiu, spíše jako tanečníci. Ovšem tanečníci bez choreografie. Nálada na pódiu byla velice uvolněná, tanec občas spíše připomínal scény z devadesátkových teen filmů. Což samozřejmě není myšleno ve zlém, právě naopak, ukazuje se tím pravá tvář zpěvačky. Publikum ji milovalo.

Většina, z již zmíněných písní zazněla živě, BENEE hodně komunikovala s publikem, několikrát své věrné fanoušky nechala dokončit sloku či více. Projevila zájem o češtinu a pokusila se naučit pár slov, mezi kterými bylo tradiční „děkuji" a „díky", zajímalo ji také slovo „vlhký" a „voda". Publikum ironicky nejvíce ožilo, když zpěvačka představila svůj doposud nevydaný song, ke kterému nemůže přiřadit žádné jméno, přijímala i několik návrhů z pražského davu v Roxy.

Jako předskokan vystoupila Hope Tala, původem z Londýna, která předvedla zhruba půlhodinový set. Zazněly písně jako „All My Girls Like To Fight", „Crazy" a „Drugstore". Na stage ji doprovázel kytarista, na kterém bylo vidět, že opravdu miluje svou práci. Posuďte sami v našem foto reportu, který najdete na konci tohoto článku. Její hudba připomíná R&B a je ovlivněna tradiční španělskou kytarou.

Doufáme, že se k nám obě zpěvačky co nejdříve vrátí, obě show opravdu stály za to.

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Překvapivé spojení krásy a metalu v podání Evy Burešové a Dymytry
01.07.

Překvapivé spojení krásy a metalu v podání Evy Burešové a Dymytry

Leč by některé z nás tahle kombinace nikdy nenapadla, tak se tak stalo. Eva Burešová vydala nový singl s názvem...


Sladbu Martiny Pártlové Si to udělám sama doprovází vtipný klip
01.07.

Sladbu Martiny Pártlové Si to udělám sama doprovází vtipný klip

Energická, roztančená, chytlavá, vtipná. Taková je nová písnička Si to udělám sama, kterou natočila zpěvačka...


Štěpánovický koncert nabídl tři formace s hardrockovým finišem
30.06.

Štěpánovický koncert nabídl tři formace s hardrockovým finišem

Malebná obec u Klatov s názvem Štěpánovice pohostila v pátek 24.6.2022 na soukromě laděné akci hned...


Only the Poets zavítají v srpnu do Prahy
30.06.

Only the Poets zavítají v srpnu do Prahy

Only the Poets, britská poprocková kapela, jež vznikla v roce 2017, se do podvědomí fanoušků dostala zejména díky...


Singl Sins je jen začátek, Support Lesbiens slibují nové album
30.06.

Singl Sins je jen začátek, Support Lesbiens slibují nové album

Kapela Support Lesbiens vydává po téměř dvou letech novinku Sins, která je zároveň předzvěstí zbrusu nového...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Lidová Redlová
01.06.

Lidová Redlová

» Redlová Lucie

Dvě desetiletí se písničkářka Lucie Redlová bránila naplno navázat na...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru