Festival Vivat Moody Moon Noize vol. 3 oživí historické centrum Prachatic

Oživit historické centrum Prachatic i jeho veřejný prostor obecně se chystá festival Vivat Moody Moon Noize vol. 3. Komunitní akce, nad níž se s místním spolkem Živá vila spojily magazín Full Moon a promotérské kolektivy Heartnoize a Mood, potrvá od čtvrtka 28. do soboty 31. července. Veškeré akce mimo domovské Kralovy vily budou všem obyvatelům Prachatic a dalším návštěvníkům přístupné zdarma.    

Hlavní část hudebního programu Vivat Moody Moon Noize proběhne tradičně ve funkcionalistické Kralově vile a přilehlé zahradě, akce si ovšem za cíl klade také oživení veřejného prostoru. V rámci doprovodného programu, který bude jako každý rok celý zdarma, se festival rozroste do historického centra Prachatic, včetně jeho nevyužitých míst, na jejichž potenciál chce upozornit. Jednou z největších dramaturgických novinek bude postavení hudebních stagí v unikátních lokacích. 



„Letos jsme se rozhodli, že hudební program nebudeme omezovat pouze na prostory vily. Jedna stage tak vyroste na jednom z nejkrásnějších míst v Prachaticích na Parkáně, který je součástí původního historického opevnění našeho města. Další lokaci se nám podařilo domluvit v kostele svatého Petra a Pavla, který patří mezi nejstarší stavby postavené v románské době na území jižních a západních Čech. Zde vystoupí v pátek odpoledne Irena a Vojtěch Havlovi nebo slovenská umělkyně Adela Mede," říká předsedkyně spolku Živá vila Barbora Koritenská

Nechceme dělat z festivalu skanzen, na který dorazí pouze přespolní, doprovodný program je proto určen zejména místním obyvatelům. Rádi bychom nabídli co nejširší kulturní nabídku a vnesli do historického centra život," upřesňuje další člen spolku Živá vila Libor Staněk, který dodává, že letošním pomyslným druhým středem festivalu se stane Malé náměstí v Prachaticích: „Právě tady si vybuduje svou stage skateový oddíl z Českých Budějovic Světadíl, který si postaví rampy a uspořádá přednášku o skate urbanismu Martina Hroudy z architektonického studia U / U na téma Skateboarding a veřejný prostor. Zároveň se zde odehraje ojedinělá přednáška architekta Matěje Nepustila reflektující problematické využití tohoto prostoru."  

Doprovodný program nabídne celou řadu zajímavých jmen. Na arkádách Staré radnice přečte ze své nejnovější knihy Prameny Vltavy místní rodačka Petra Klabouchová. V Café Madona zase návštěvníci narazí na členy digitální kurátorské platformy pro současnou českou poezii Psí víno, kteří skrze básnická čtení představí to nejprogresivnější z naší soudobé poezie. Zlatým hřebem pak bude přímo v Kralově vile autorské čtení známého hudebního publicisty Pavla Klusáka, který nedávno obdržel hlavní cenu v rámci Magnesia Litera za svou knihu Gott. Československý příběh. I letos se pak v jednom z pokojů vily uskuteční umělecká rezidence, jíž se v rámci „štafetové vernisáže" zúčastní výtvarná umělkyně Eva Jaroňová.  

Hudební program byl doplněn o jedno z výjimečných vystoupení pražsko-berlínského projektu Deaths, dále se představí téměř místní táborská dvojice Katastr, vycházející slovenská hvězda Timea nebo v Brně usazená indie formace Nichi Mlebom. Fanoušky přísnější hudby jistě potěší intenzivní koncerty skupin Decultivate nebo Divo Institute, milovníky elektroniky zase vystoupení objevu letošní sezóny producentky Tokyo Drift nebo DJe Binga. Ten vystoupí také na hvězdném mash-upu v sobotu v noci, kde se v klubu Byblos u jednoho pultu potkají Isama Zing, Oliver Torr, Toyota Vangelis a právě DJ Bingo.   



Vystupující: Adela Mede, Arleta, Deaths, Decultivate, Divo Institute, DJ Bingo, FVTVRE, God and Eve, Hugo Toxxx, Irena a Vojtěch Havlovi, I s tebou, Ivy Z, Katarzia, Katastr, Lowmoe, MAT213, MMNK, Nichi Mlebom, Oliver Torr b2b Isama Zing, Sýček, Theremin DJs, Timea, Tokyo Drift a Toyota Vangelis
Foto: Mária Karľaková
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Soutěž o volné vstupenky na Veveří
03.08.

Soutěž o volné vstupenky na Veveří

Putovní hudebně-kulturní festival Hrady CZ míří po Točníku, Kunětické hoře, Švihově a Hluboké nad Vltavou...


Moravská hudební spodina ovládla Melodku. The Scrambles lákali na debut, CHLEB!K rozdával chlebíčky a Rocket Bunny uzavřeli večer punkrockovou jistotou
03.08.

Moravská hudební spodina ovládla Melodku. The Scrambles lákali na debut, CHLEB!K rozdával chlebíčky a Rocket Bunny uzavřeli večer punkrockovou jistotou

Poslední červencový večer se na brněnské Melodce setkaly tři kapely reprezentující různé podoby moravské...


Within Temptation: Nové album bude dramaticky odlišné od všeho, co jsme kdy udělali
03.08.

Within Temptation: Nové album bude dramaticky odlišné od všeho, co jsme kdy udělali

Krátce před festivalem Rock for People jsem si popovídal se zpěvačkou Sharon den Adel z nizozemské kapely Within Temptation....


Lenny se už nedrží zpátky a nechává naplno rozkvést svoji lásku k rockové muzice.
02.08.

Lenny se už nedrží zpátky a nechává naplno rozkvést svoji lásku k rockové muzice.

Casanova je dalším singlem Lenny z připravovaného alba, které vyjde už na začátku podzimu. Energická a...


Festival Brod 1995 si užijí fanoušci různých hudebních žánrů i generací
02.08.

Festival Brod 1995 si užijí fanoušci různých hudebních žánrů i generací

V sobotu 22. srpna se Český Brod opět promění v dějiště jednodenní přehlídky toho nejlepšího z česko-slovenské...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Montáž 1996–2014
02.08.

Montáž 1996–2014

» Traband

Nová retrospektiva v dvaceti jedna písních přináší průřez proměnlivou...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta