Festival Brutal Assault vybírá ze stoner metalu

Osmadvacátý ročník festivalu Brutal Assault proběhne ve dnech 6. až 9. srpna 2025 a v následujících týdnech a měsících se bude soupiska opět plnit díky menším i větším žánrovým balíčkům nově potvrzených kapel. Poslední říjnový den to byl stoner metal.

A bude to rovnou jeden z těch největších hráčů. Američané Mastodon příští rok budou slavit čtvrt století své existence a ačkoliv si k narozeninám pravděpodobně nenadělí žádnou novou desku, můžeme se těšit na jejich skvělé živé vystoupení plné vizuálních efektů. Zatím poslední deska „Hushed and Grim” vyšla v roce 2021, ale dá se očekávat, že pánové představí materiál napříč kariérou. Jejich hudební syrovost, příběhová hloubka a inovativní posouvání hranic si v pevnosti zopakujeme po devíti letech.

Zatímco se Mastodon na festivalu představí podruhé, následující tři kapely budou mít v útrobách premiéru. Je až s podivem, že poprvé si zde zahraje britská stálice Orange Goblin, která příští rok slaví rovnou třicet let. Předčasně si nadělila i jubilejní desátou desku „Science, Not Fiction” a i díky ní představí svou inspiraci kapelami jako Black Sabbath a Motörhead. Přijedou i jejich výrazně mladší krajané Green Lung, kteří výrazně koketují i s doom metalem, stejně jako parta Rezn ze zámoří.


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Lucie Dlabolová se v klipu Rodná Údolní vrací do brněnského dětství
19.05.

Lucie Dlabolová se v klipu Rodná Údolní vrací do brněnského dětství

V klipu Rodná Údolní se do brněnského dětství, dávných přátelství a bytu na Údolní ulici vrací zpěvačka,...


Signs of the Swarm: Tohle je ta nejnaštvanější forma kapely vůbec
18.05.

Signs of the Swarm: Tohle je ta nejnaštvanější forma kapely vůbec

Během večera narozeninového nedělního dne 30. ročníku festivalu Rock for People jsem si popovídal s dobře naladěnou...


Magický večer a dvojitý křest na Cargo Galery
18.05.

Magický večer a dvojitý křest na Cargo Galery

V sobotu 16. května hostila pražská Cargo Gallery další z výrazných jarních koncertních večerů. České kapely...


Kouřící Králík praskal ve švech a lokální scéna ukázala, že má co říct
17.05.

Kouřící Králík praskal ve švech a lokální scéna ukázala, že má co říct

V baru U Kouřícího Králíka v Brně se děly věci! Nabídl večer, který měl všechno, co od malého klubového...


Co si nenechat ujít na festivalu Rock for People?
17.05.

Co si nenechat ujít na festivalu Rock for People?

Festival Rock for People 2026 každoročně nabízí obrovské množství interpretů napříč žánry a orientace v programu...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Megadeth
06.05.

Megadeth

» Megadeth

Megadeth je eponymní sedmnácté studiové album thrashmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

PODCAST TŘI DECI
Tři Deci #30: Výroční akce
09.05.

Tři Deci #30: Výroční akce

Dnešní narozeninovou epizodou slavíme rok existence podcastu Tři Deci, a tak si budeme...