Elektrizující pop rozpálil pódium; Zara Larsson poprvé v Praze

Švédská zpěvačka Zara Larsson se 6. 3. podívala do Prahy, kde rozpoutala hudební show pro své fanoušky ve Fóru Karlín. Na tour vyrazila v rámci své Venus Tour, na které fanouškům představuje své nejnovější album Venus, po kterém je celá tour i pojmenovaná.

Předskokanem večera byla švédská zpěvačka Yaeger, která čekajícím fanouškům předvedla několik písní ze svého repertoáru. Těmi byly např. Superfan a Waiting For Nothing. Publikum jí během jejího setu podporovalo tleskáním a bylo od začátku jasné, s jakou energií fanoušci na koncert dorazili.

Pak přišla řada na samotnou Zaru. Ta byla po celou dobu své show na stage doprovázena nejen mnoha různými projekcemi, ale i čtyřmi tanečnicemi, které měly spolu se zpěvačkou připravené choreografie ke všem písním. Už její nástup vypovídal o tom, že zpěvačka ví, jak navodit atmosféru a předvést parádní hudební show. Výrazným prvkem byly schody na vyvýšené pódium, pod kterým byl schovaný zbytek kapely. Zara se při prvních tónech Venus objevila mezi posuvnými stěnami na vrchu tohoto pódia a show tak mohla začít.

Celý koncert byl rozdělený do tří částí. V první části měla Zara na sobě světle růžové šaty a zazněla právě píseň Venus, a třeba i Ruin My Life a The Healing. Vše bylo hodně jemné, trochu klidnější. Odpovídala tomu i choreografie k písním.

Během večera se sálem linul nejen hlas Zary, ale i jejích fanoušků. I když zrovna hrály pomalejší písně, nijak to neubralo na celé atmosféře koncertu a fanoušci nezaháleli ani tehdy. Vzduchem se míhala světla z telefonů, a dokonce došlo i na jeden fanouškovský projekt na píseň Never Forget You, k čemuž se sama zpěvačka vyjádřila slovy: „Já nikdy nezapomenu Tebe, Praho! To je tak hezký, skoro jsem se rozbrečela!"

Pak zpěvačka ze stage odešla a když se vrátila, měla na sobě rudé burgundy šaty a vše bylo už trochu rychlejší, energičtější, a hlavně i odvážnější. Písně tomu též odpovídaly – zpěvačka zazpívala známou Symphony a z nového alba pak např. You Love Who You Love a Ammunition, Zary nejoblíbenější píseň z nového alba.

Nakonec dorazila ve stříbrných třpytivých šatech a Fórum Karlín opravdu pocítilo sílu Zařiny hudby a její energii. Všichni tančili, zpívali a se zpěvačkou interagovali ještě mnohem víc než v předešlých sekcích. Zazněly písně jako Lush Life, zpěvačky nejznámější a nejstreamovanější píseň, a z jejího nejnovějšího alba Venus pak On My Love spolu s Can’t Tame Her, během které Zara vykřikla: „To je píseň pro Prahu!"

Sama zpěvačka se po celou dobu usmívala a vypadalo to, že si svou zastávku v Praze opravdu moc užívá. Larsson moc dobře ví, jak spojit prvky hudby a tance a předat svou energii publiku, které chvíli v jejím vedení nepostojí na místě v klidu. Zara nové album popsala jako „taneční" a „super zábavné", takže se není opravdu čemu divit, že celá show tomu i odpovídala.

Foto: Natálie Havelková

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu
15.04.

Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu

Pražský Palác Akropolis bude již tuto středu 17. dubna dějištěm křtu nového alba zpěvačky a skladatelky Báry...


Novo Amor bude mít v Čechách premiéru
15.04.

Novo Amor bude mít v Čechách premiéru

Velkou dávku snů, lásky a touhy naservíruje na svém premiérovém vystoupení v České republice...


Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené
15.04.

Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené

Krátce po koncertě Evergreen Terrace na festivalu Brutal Assault jsem strávil příjemnou a neformální půl hodinku s celou...


Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma
14.04.

Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma

Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO) vyhlásila již před 13 lety 30. duben jako Mezinárodní den jazzu....


Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku
14.04.

Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku

Alternativní rockeři The Mysterines vydali první desku před dvěma lety a tehdy taky vystoupili poprvé v Praze....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Another Side of You
04.04.

Another Side of You

» Illumishade

Another Side of You je název druhého alba švýcarské rockmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru