Dvě legendy na jednom pódiu, to je ZNC a NVÚ

Znouzectnost a NVÚ. Dvě legendy, které se spojily a společně vyrazily na atraktivní, pro všechny milovníky punkové hudby povinné turné s názvem No Future! Future is now. Za sebou již mají dvě zastávky (Plzeň, Písek), další čekají v Sedlčanech, Liberci, Vrchlabí, Olomouci a dalších městech. Při této příležitosti Hudební knihovna vyzpovídala zpívajícího baskytaristu Znouzectnosti Goldu.

Hudební knihovna: Už jste někdy v minulosti absolvovali turné s NVÚ?     
Golda:
„Ne, neabsolvovali. My vlastně nikdy nejeli regulérní šňůru koncertů s jinou kapelou. Mimo plzeňskou partičku Laik, kterou jsme vzali na třídenní minitour na Slovensko, ale to byl spíš výlet."



HK: Proč jste si vybrali právě NVÚ?    
Golda:
„No, ono to bylo spíš obráceně. Kluci z NVÚ oslovili nás, protože oni ty mixlé šňůry jezdí celkem běžně. Někde jsme se potkali na akci, slovo dalo slovo a řekli jsme si, že to zkusíme. A to i z praktických důvodů, protože my se občas dostaneme do míst, která vlastně neznáme a oni taky. A mám pocit, že jsme spolu nikdy nehráli ani klasický klubový dvoják. Spíš jsme se potkávali jako lidi a nebo na festivalech. Navíc se nám z velké části nepřekrývají fanoušci, ale je tam určitý dost velký vzájemný respekt. Takže zatím dosavadní koncerty turné byly ok, myslím, že i pro posluchače je večer pestřejší tím, že kapely nejsou z úplně stejného stylového šuplíku."

HK: Kdy jste poprvé NVÚ zaregistroval a jak se vám  líbí jejich muzika?    
Golda:
„To už je opravdu dávno. Jsme malá země a je těžké ty podstatné kapely neznat. A NVÚ jsou jednoznačně z naší první rock´n´rollové ligy. Baví mne na nich, že to hrnou hodně tvrdě, ale pořád respektují melodickou písničku. Což není u nářezových kapel úplná samozřejmost. Často se sklouzne do šuplíku "tvrdost pro tvrdost" a to je pak nuda."



HK: Hrajete na turné nějakou novou písničku?    
Golda:
„Jednu novou zahrajeme, jmenuje se Všichni proti všem. To je taková relativně hodně aktuální písnička. Ale víš jak to s námi je - aktuálnost jsme pojali tak, že její nosná myšlenka platí vlastně kdykoliv. Když nepůjdeme spolu, půjdem všichni proti všem. Něco jako Svatoplukovy pruty. V šuplíku se nových skladeb nastřádalo víc, ale nějak nejsme schopni se zase dokopat do zkušebny. Čas ukáže."

No Future! Future is now

24. 09. 16 Sedlčany
14. 10. 16 Liberec
15. 10. 16 Vrchlabí
21. 10. 16 Olomouc
22. 10. 16 Ostrava
28. 10. 16 Moravská Třebová
29. 10. 16 Hradec Králové
11. 11. 16 Šumperk
12. 11. 16 Litoměřice
18. 11. 16 Praha
19. 11. 16 Náchod
25. 11. 16 Brno
GALERIE

Související obsah:

» ZNC miluje Dobříš, Dobříš miluje ZNC   (Karel Souček, 15. 09. 2014)
» Ze všech světů nejlepší máš, vzkazuje Znouzectnost   (Karel Souček, 26. 08. 2014)


ZADEJTE KOMENTÁŘ



HUDEBNÍ ZPRÁVY
Prvním headlinerem festivalu Rock for People jsou Bring Me The Horizon
26.09.

Prvním headlinerem festivalu Rock for People jsou Bring Me The Horizon

I organizátoři královéhradeckého festivalu Rock for People odehráli svůj první tah při podzimním odhalování...


Návrat ke kořenům: Leo Moracchioli a Frog Leap si opět podmanili Lucernu
26.09.

Návrat ke kořenům: Leo Moracchioli a Frog Leap si opět podmanili Lucernu

Z plánovaného místa koncertu v holešovické hale Sasazu se organizátoři rozhodli upustit a pondělní koncert...


Combichrist & Megaherz: Temná party uprostřed velkoměsta
26.09.

Combichrist & Megaherz: Temná party uprostřed velkoměsta

V neděli večer zavítali do Prahy rovnou dvě legendy industrialu doplněného o tvrdé kytary: němečtí Megaherz...


Tenkrát na západě – Devadesátky
26.09.

Tenkrát na západě – Devadesátky

V sobotu 30.září se v DEPO 2015 uskuteční vzpomínka na devadesátá léta plzeňské scény …. Čeká...


Album Třetí propojuje textovou naléhavost s hudební lehkostí
25.09.

Album Třetí propojuje textovou naléhavost s hudební lehkostí

Naléhavost sdělení s až bezstarostně laděnou muzikou a hudební lehkost s vážností slov propojuje kapela...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Thorns
24.08.

Thorns

» Martin Tony

Thorns je třetí sólové album anglického zpěváka Tonyho Martina....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru