Duo Confetti přivezlo do Prahy americký cirkus

Těžko soudit, co je dnes lidmi považováno za standardní koncert. Po pondělní show Confetti v Café V lese však můžeme s jistotou potvrdit, že tak specificky podivné a energické vystoupení jsme snad ještě nezažili. Došlo na sundané kalhoty, balónky, nafukovací kytary i panáky. Že nevíte, o čem je řeč? Tak se pohodlně usaďte a čtěte dál.

Americké duo v pondělí 20. května 2024 odehrálo svůj první pražský koncert. Ačkoliv jsme všichni věděli, do čeho zhruba jdeme, slova došla již ve chvíli, kdy jsme sešli po schodech dolů do klubu a na pódiu ležely desítky balonků a dvě nafukovací kytary. Po opravdovém nástroji ani vidu, ani slechu. Když ale na stage vtrhla dvojice hudebníků, zahalena ve strach nahánějících maskách a parukách, ukázalo se, že tito šílenci nepotřebují předskokany, ani kapelu. Na jejich pražskou premiéru čekaly desítky fanoušků, z nichž mnozí přišli připraveni a odzpívali každé slovo textů písní. A že bylo hned od úvodní písně o co stát. 

Nechyběla interakce s publikem, vytváření mužského přirození z podlouhlého balónku (což zpěvák Conrad vždy popřel a nazval svůj výtvor například slonem) a došlo i na panáky s fanoušky. „Wow Praho, vy jste šílení. Na Spotify jste dokonce v žebříčku zemí, které nás poslouchají nejvíc," chválil Conrad návštěvníky koncertu. To, co totiž kapela do vystoupení vložila, jim mnohonásobně vrátilo relativně plné Café V lese. Tak energické publikum se v poslední době na koncertech už nevidí. Balonky a panáky však nebyly to nejšílenější na celém večeru... 


Setlist koncertu sestával převážně ze starší tvorby. Zazněly tak nejznámější hity v podobě Ghost, Rob A Bank, Dear God či Right Now. V půlce show ale zazněly povědomé tóny. Došlo totiž na cover písně Song 2 od legend britpopu Blur. V tu chvíli už skákalo a zpívalo celé Café V lese. A nutno podotknout, že tato píseň v podání Confetti byla skutečně zážitkem. Ostatně jako celý večer. Udělovaly se totiž i ceny za fanouška z nejvzdálenějšího místa od Prahy. Mezi návštěvníky byli například lidé z Anglie, Holandska, Slovenska i Maďarska. Než ale kapela stihla vyhlásit vítěze, skandoval celý klub: „Kalhoty!". Ano, od začátku koncertu totiž Conrad sliboval, že si je během show sundá. Nezklamal, na konci show se publikum dočkalo a stříbrnou bundu doplnil o stejně barevné kraťasy. 

Koncert kapely Confetti není tradičním vystoupením. Je skutečně cirkusem, který vykouzlí úsměv na tváři snad každému. Už teď jsme zvědaví, jakým směrem se bude kapela ubírat v dalších letech, a doufáme, že se u nás zase brzy ukáže. Třeba na nějakém letním festivalu by jim to náramně slušelo.

 

Foto: Eva Frouzová

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Country folk ovládl stage; Sons of the East znovu v Praze
15.06.

Country folk ovládl stage; Sons of the East znovu v Praze

Australská indie folk country kapela Sons of the East znovu zavítala do Prahy, kde pro své fanoušky vystoupila ve středu...


Otce Jana Bendiga si v novém klipu zahrál Zdeněk Godla
14.06.

Otce Jana Bendiga si v novém klipu zahrál Zdeněk Godla

Jen pár týdnů po vydání úspěšného songu TU TU TU přichází zpěvák Jan Bendig s další novinkou. Ve skladbě...


Ewa Farna představila nový videoklip překvapivě na Rock for People
14.06.

Ewa Farna představila nový videoklip překvapivě na Rock for People

Necelých 24 hodin od zveřejnění nového songu Vlny, který vznikl jako titulní píseň ke stejnojmennému filmu Jiřího...


Keltové z Bostonu nám zahráli punk
14.06.

Keltové z Bostonu nám zahráli punk

Pražskou Lucernou zněl divoký zvuk keltského punku od bandy z Bostonu. Minulý víkend jste mohli být součástí...


Kafka Band novým singlem připomíná 100 let od úmrtí Franze Kafky
13.06.

Kafka Band novým singlem připomíná 100 let od úmrtí Franze Kafky

Křehká, jemná, melancholická. Taková je píseň Die Bäume – Stromy, která, stejně jako všechny předešlé...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Je všechno dobrý? Je to složitější.
13.06.

Je všechno dobrý? Je to složitější.

» Kieslowski Marie

Sólové debutové album "Je všechno dobrý?” v digitální podobě...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru