Desetitisíce fanoušků oslavili 20.ročník srbského EXIT festivalu

Dvacátý ročník čtyřdenního festivalu EXIT se zapsal do historie jako první velký festival v Evropě, který se konal v době poznamenané pandemií Covidu-19. Denně prošlo branami festivalu v srbském Novém Sadu více než 40 tisíc milovníků hudby z více než 70 zemí. Dvojnásobný vítěz ankety Nejlepší velký evropský festival tak nastínil cestu, jakým způsobem směřovat k obnově velkých festivalových produkcí.

"Věděl jsem, že letošní ročník bude mít mít větší význam, než kterýkoli předtím. Festivaly jsou pořádány za účelem vytváření a předávání hodnot, pro které stojí za to žít a my jsme byli odhodláni dokázat, že velký festival jako EXIT lze uspořádat bezpečně i v této nelehké době. Proto jsme neúnavně pracovali na vytvoření modelu osvědčených postupů, jak to udělat,” řekl ředitel festivalu Dušan Kovačević. Ten zároveň doufá, že díky úspěšnému uspořádání EXITu povzbudili další velké evropské festivaly v jejich snaze uspořádat další ročníky.Velká část vystupujících umělců si na EXITu vychutnala návrat na koncertní pódia po více než rok a půl dlouhé pauze a nashromážděná energie z nich byla hmatatelná po celém festivalovém areálu. I přesto, že se v Evropě neodehrávala skoro žádná živá turné, line-up EXIT festivalu zahrnoval hvězdy jako David Guetta, Jonas Blue, Sabaton, Charlotte de Witte, Nina Kraviz, Paul Kalkbernner, Solomun, Amelie Lens, Maceo Plex, Robin Schulz, Asaf Avidan, Satori, Meduza, Paul Van Dyk, Artbat a mnoho dalších umělců, kteří s EXIT festivalu udělali jedinečný zážitek. David Guetta během svého setu oznámil, že EXIT je podle něj "v tuhle chvíli nejlepším místem na planetě.”

Kromě line-upu byla samozřejmě největší letošní výzvou přetrvávající nejistota ohledně onemocnění Covid- 1 9 a regulací s ním spojenými. EXIT proto během celé doby příprav festivalu spolupracoval se srbskými úřady a zdravotnickými organizacemi na vytvoření protokolu, který je jak z epidemiologického hlediska přijatelný, tak realistický na dodržování pro fanoušky. Návštěvníkům byl umožněn vstup na akci buď s prokázáním dostatku protilátek (očkování nebo antigeny z předešlého onemocnění), nebo s negativním testem (buď před vstupem do země, nebo v testovací zóně zřízené festivalem). Tyto testy podle prvních dat prokázaly z celkového počtu 14 tisíc provedených testů.méně než 10 pozitivních nálezů.

Kovačević k tomu dodal, že "festival je jen tak silný jako jeho fanoušci a tohoto ročníku nám ti naši potvrdili, že jsou jedni z nejlepších v Evropě i dalších částech světa. Nevadila jim nejistota ohledně možného přesunutí festivalu, regulace při cestování do Srbska, testování ani dodržování všech nutných hygienických pravidel.”
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Cidre Punk Fest nabídl osmičku kapel z naší punkové scény
22.07.

Cidre Punk Fest nabídl osmičku kapel z naší punkové scény

Již po čtvrté se sešli příznivci punk a HC punkových skupin v Újezdě u Chanovic. Festival se sice pomalu, ale...


Aurora přijede do Prahy s novým albem
20.07.

Aurora přijede do Prahy s novým albem

„Ráda se soustředím na věci, které dokážu ovlivnit," prozradila s úsměvem na tváři zpěvačka, producentka...


Do Poličky na Colour Meeting míří umělci z dvanácti zemí
20.07.

Do Poličky na Colour Meeting míří umělci z dvanácti zemí

Starobylé a krásné moravské město Polička hostí ve dnech 23. - 24. července osmnáctý ročník multižánrového...


Tradiční pozvání na tento týden do Modré Vopice
20.07.

Tradiční pozvání na tento týden do Modré Vopice

Ve středu 21. 7. kapela APOSTROFA představí v Modré Vopici novou desku a společně si s ní od 19:30 zahraje rocková...


Jazzovej anděl Dáši Zázvůrkové dokonale souzní s videoklipem Olgy Špátové a Jana Malíře
20.07.

Jazzovej anděl Dáši Zázvůrkové dokonale souzní s videoklipem Olgy Špátové a Jana Malíře

O naději, obětavosti, nezastavitelné touze a sebepřijetí vypráví autorský šanson Dáši Zázvůrkové s názvem...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Antarktida
20.07.

Antarktida

» Pokáč

Písničkář Pokáč dodržel dvouletý cyklus vydávání nových alb, a tak v květnu...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru