Desetitisíce fanoušků oslavili 20.ročník srbského EXIT festivalu

Dvacátý ročník čtyřdenního festivalu EXIT se zapsal do historie jako první velký festival v Evropě, který se konal v době poznamenané pandemií Covidu-19. Denně prošlo branami festivalu v srbském Novém Sadu více než 40 tisíc milovníků hudby z více než 70 zemí. Dvojnásobný vítěz ankety Nejlepší velký evropský festival tak nastínil cestu, jakým způsobem směřovat k obnově velkých festivalových produkcí.

"Věděl jsem, že letošní ročník bude mít mít větší význam, než kterýkoli předtím. Festivaly jsou pořádány za účelem vytváření a předávání hodnot, pro které stojí za to žít a my jsme byli odhodláni dokázat, že velký festival jako EXIT lze uspořádat bezpečně i v této nelehké době. Proto jsme neúnavně pracovali na vytvoření modelu osvědčených postupů, jak to udělat,” řekl ředitel festivalu Dušan Kovačević. Ten zároveň doufá, že díky úspěšnému uspořádání EXITu povzbudili další velké evropské festivaly v jejich snaze uspořádat další ročníky.Velká část vystupujících umělců si na EXITu vychutnala návrat na koncertní pódia po více než rok a půl dlouhé pauze a nashromážděná energie z nich byla hmatatelná po celém festivalovém areálu. I přesto, že se v Evropě neodehrávala skoro žádná živá turné, line-up EXIT festivalu zahrnoval hvězdy jako David Guetta, Jonas Blue, Sabaton, Charlotte de Witte, Nina Kraviz, Paul Kalkbernner, Solomun, Amelie Lens, Maceo Plex, Robin Schulz, Asaf Avidan, Satori, Meduza, Paul Van Dyk, Artbat a mnoho dalších umělců, kteří s EXIT festivalu udělali jedinečný zážitek. David Guetta během svého setu oznámil, že EXIT je podle něj "v tuhle chvíli nejlepším místem na planetě.”

Kromě line-upu byla samozřejmě největší letošní výzvou přetrvávající nejistota ohledně onemocnění Covid- 1 9 a regulací s ním spojenými. EXIT proto během celé doby příprav festivalu spolupracoval se srbskými úřady a zdravotnickými organizacemi na vytvoření protokolu, který je jak z epidemiologického hlediska přijatelný, tak realistický na dodržování pro fanoušky. Návštěvníkům byl umožněn vstup na akci buď s prokázáním dostatku protilátek (očkování nebo antigeny z předešlého onemocnění), nebo s negativním testem (buď před vstupem do země, nebo v testovací zóně zřízené festivalem). Tyto testy podle prvních dat prokázaly z celkového počtu 14 tisíc provedených testů.méně než 10 pozitivních nálezů.

Kovačević k tomu dodal, že "festival je jen tak silný jako jeho fanoušci a tohoto ročníku nám ti naši potvrdili, že jsou jedni z nejlepších v Evropě i dalších částech světa. Nevadila jim nejistota ohledně možného přesunutí festivalu, regulace při cestování do Srbska, testování ani dodržování všech nutných hygienických pravidel.”
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Jediný letní koncert Bert & Friends v Praze již ve čtvrtek 18. srpna v Riegrových sadech
16.08.

Jediný letní koncert Bert & Friends v Praze již ve čtvrtek 18. srpna v Riegrových sadech

„Letní jediný pražský koncert Bert & Friends bude pro vás v Riegrových sadech. Sluneční brýle, krátké...


Brno rozezní největší klubová noc v jeho historii, vyrazte na Batch!
16.08.

Brno rozezní největší klubová noc v jeho historii, vyrazte na Batch!

Batch, největší dávka klubové hudby v brněnské historii, propojí ve dnech 30. 9. - 1. 10. třináct klubů...


Swedish House Mafia v říjnu roztančí parkety O2 Arény
16.08.

Swedish House Mafia v říjnu roztančí parkety O2 Arény

Švédští tvůrci legendárního hitu „Don´t You Worry Child", Swedish House Mafia, se koncem letošního října...


Krásný ztráty Live zaujaly propracovanou dramaturgií a návštěvnickým komfortem
16.08.

Krásný ztráty Live zaujaly propracovanou dramaturgií a návštěvnickým komfortem

Po dvouletém hledání (Loket nad Ohří, Konopiště) našel festival Krásný ztráty Live, jehož patronem a dobrou...


Fotoreport: Sto nebo tisíc fanoušků? Palaye Royale letos přijeli podruhé.
15.08.

Fotoreport: Sto nebo tisíc fanoušků? Palaye Royale letos přijeli podruhé.

To, že si Palaye Royale české fanoušky a Prahu zamilovali, jsme zjistili již v březnu letošního roku,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Letní kapela
14.07.

Letní kapela

» Letní kapela

Letní kapela s Jaromírem Švejdíkem (Jaromír 99) nabízí na debutovém...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru