Další zahraniční hvězdou Rockového Slunovratu jsou izraelští Lola Marsh

Multiinstrumentalista Gil Landau a zpěvačka Yael Shoshana Cohen tvoří skupinu Lole Marsh, která je dalším zahraničním headlinerem červnového Rockového Slunovratu. Dvojice umělců z izraelského Tel Avivu patří mezi stálice evropské indie scény a jejich hudební tvorba kombinuje chytlavé melodie a hluboké texty, které pojednávají o lásce, přátelství, ale i překonávání překážek.

Loly Marsh vznikli v roce 2012, s vydáním desky ale nespěchali, debutové EP vyšlo až v roce 2016. Originální styl, který lze označit nejlépe jako dreampop, si rychle našel příznivce mezi posluchači streamovacích platforem. Na online úspěch vzápětí navázalo turné s pětičlennou kapelou po Evropě a Severní Americe.



Plnohodnotné album s názvem Remember Roses Lola Marsh vydala o rok později. Jedná se v zásadě o popovou nahrávku s hodně melancholickou atmosférou. Díky tomuto albu se kapele otevřela pódia velkých hudebních festivalů, jako je slovenská Pohoda, Primavera Sound či Dockville. Právě díky vystoupení na Pohodě se z Loly Marsh stali miláčci slovenského publika. Však tam také jako jediná ze zahraničních kapel vystupovala třikrát za sebou.

Na počátku roku 2020 se Lola Marsh pochlubila druhou deskou Someday Tomorrow Maybe, která nabídla zajímavý pohled na ústřední dvojici hudebníků. Yael a Gil totiž svého času nepůsobili pouze jako spolupracovníci, ale také jako partneři v osobním životě. Zasněná, a také trochu retro deska si získala uznání hudebních kritiků. Singl Echoes dokonce obdržel cenu Berlin Music Video Awards za nejlepší píseň.



Podzim loňského roku byl ve znamení třetí desky s názvem Shot Shot Cherry, která se nejvíce nese v duchu rozmáchlých orchestrálních melodií a ještě víc oldschoolovém aranžmá. Tuto desku Lola Marsh představila i českému publiku, a to na festivalu Metronome.
Foto: Don Sharon
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Waltari přivezou svou poslední desku do Paláce Akropolis
17.01.

Waltari přivezou svou poslední desku do Paláce Akropolis

Hudební chameleoni, kteří se u nás už téměř 40 let těší extrémní oblíbenosti, vystoupí 20. března...


Sombr míří do Prahy: Emoce, indie rock a intimní zpověď ve Fóru Karlín
16.01.

Sombr míří do Prahy: Emoce, indie rock a intimní zpověď ve Fóru Karlín

Sombr je americký zpěvák, skladatel a producent, jehož hudební styl je poměrně široký, ale převážně se pohybuje...


Pam Rabbit a Ewa Farna vzkazují, že je občas v pohodě nevědět co děláme
16.01.

Pam Rabbit a Ewa Farna vzkazují, že je občas v pohodě nevědět co děláme

Výrazné zpěvačky Pam Rabbit a Ewa Farna se chystají tento rok pokořit milníky ve své kariéře. Zatímco...


Machine Gun Kelly v Praze: Divoká atmosféra a rock'n'roll!
16.01.

Machine Gun Kelly v Praze: Divoká atmosféra a rock'n'roll!

Machine Gun Kelly, vlastním jménem Colson Baker, patří k nejvýraznějším a zároveň i nejkontroverznějším umělcům...


Bass Drum of Death představí nové album SIX
15.01.

Bass Drum of Death představí nové album SIX

Syrový rock’n’roll, který na klubová pódia vrací pořádný hluk a vášeň. Americká kapela Bass Drum of Death přiveze...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Teď
03.01.

Teď

» Imlauf Jiří

Když v roce 2021 skončila kapela Houpací koně, rozhodl se jejich zpěvák a...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta