Čtyřdenní hudební svátek Rock for People po oznámení headlinerů představuje první balíček kapel pro rok 2022

Sotva se královéhradecký festival uklidil po proběhlém Rock for People Hope, organizátoři své fanoušky odměňují znovu. Během uplynulého festivalu bylo oznámeno, že plnohodnotný festival Rock for People se v roce 2022 rozšíří na čtyři dny a k tomu přidali další dva headlinery Royal Blood a Biffy Clyro.

Premiéra Royal Blood, návrat Biffy Clyro


Britské rockové duo Royal Blood zahraje v České republice vůbec poprvé. Přijedou představit novou desku „Typhoons”, která jim vyšla 30. dubna letošního roku. To jejich skotští sousedi Biffy Clyro u nás hrají pravidelně. Znají už i pódium na Rock for People, když v Hradci Králové hráli v roce 2014. Jejich aktuální album vyšlo téměř přesně před rokem a jmenuje se „A Celebration of Endings

Další kapely budou postupně odtajňovány a před malou chvílí byl zveřejněn první balíček. Potěšující je, že se v line-upu podařilo zachovat rockové The Pretty Reckless s provokativní zpěvačkou Taylor Momsen, nestárnoucí punk rockové hvězdy Sum 41 nebo populární alternativně rockové Skillet.


Známé firmy, ale i spoustu kapel, které čekají na objevení


Velká spousta kapel jsou oznámeny nově a je rozhodně na co se těšit. Fanoušky tvrdé muziky jistě potěšilo americké metalcorové trio August Burns Red, For The Fallen Dreams a Of Mice & Men. Metalcore nabídne i parta Crossfaith z Japonska. Pro rockery budou připravení punk rockoví Don Broco a Neck Deep z Velké Británie, kanadští Theory nebo velmi žádaná americká glam rocková pětice Black Veil Brides. Pro milovníky tvrdého hip hopu zahraje holandská parta Dope D.O.D., kterou jistě doplní ještě další interpreti.

Na Rock for People se vrátí i kapely, kteří odtamtud nedávno odjely. Po letošní ochutnávce si na regulérním festivalu zahrají holandští rockeři De Staat, švýcarská experimentální dvojice Ikan Hyu, švédští post-hardcoroví Imminence a elektro-rocková zpěvačka Skynd. Reportáž z Rock for People Hope hledejte zde.

V rámci rozšíření festivalu budou do prodeje uvolněny další vstupenky i přesto, že festival je už téměř dva roky oficiálně vyprodaný. Vstupenky si můžete pořídit v pondělí 23. srpna v 10:00 za 2790 korun.

Související obsah:

» Rock for People Hope - Den první   (David Malý, 16. 08. 2021)
» Rock for People Hope - Den druhý   (David Malý, 17. 08. 2021)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Třetí den Colours: tanec v kalužích a Mobyho pocta Davidu Bowiemu
29.07.

Třetí den Colours: tanec v kalužích a Mobyho pocta Davidu Bowiemu

Třetí den Colours of Ostrava začal poměrně nenápadně, ale postupně se proměnil v jeden z nejdramatičtějších dnů...


Steve'n'Seagulls v Brně vrátí metal na farmu
29.07.

Steve'n'Seagulls v Brně vrátí metal na farmu

Když se spojí nesmrtelné metalové hity s banjem, mandolínou, akordeonem a pořádnou dávkou finského...


Kryštof vydává remixy nejnovějšího hitu Půlnoční hřích. Na přání fanoušků.
29.07.

Kryštof vydává remixy nejnovějšího hitu Půlnoční hřích. Na přání fanoušků.

Singl Půlnoční hřích, který mají na svědomí Kryštof a Dominique Alagia, je momentálně třetím nejhranějším singlem...


12. Koncert pro Kaštánka pod širým nebem v legendárním klubu Modrá Vopice
28.07.

12. Koncert pro Kaštánka pod širým nebem v legendárním klubu Modrá Vopice

Čas letí neskutečně rychle.... I letos se bude 8. srpna v klubu Modrá Vopice vzpomínat na přítele, parťáka,...


Tanja hlásí návrat v plné síle
28.07.

Tanja hlásí návrat v plné síle

Charismatická zpěvačka a nezaměnitelný hlas české rockové scény Tanja (Tanja Kauerová), známá především...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Foreign Tongues
27.07.

Foreign Tongues

» Rolling Stones

Legendární kapela The Rolling Stones vydala 10. července 2026 nové album...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta