Čtvrtou zastávkou tour Pipes and Pints byl Jablonec

Punk-rocková parta Pipes and Pints se hned z kraje nového roku vydala na turné po České republice a Slovensku. Po Plzni, Praze a Brně navštívila v pátek 21. února i severočeský Jablonec nad Nisou.

Kolem osmé se okolí Klubu Na Rampě začalo hemžit punkery a punkerkami různých věkových skupin. Mnozí oslavovali příjezd oblíbené kapely pravděpodobně již několik hodin a bylo otázkou, jestli ustojí začátek koncertu.


Po deváté hodině zhlasnula světla a sálem začala znít dramatická hudba. Pak už se nástrojů chopili brněnští Boy a začali své řízné vystoupení. Frontman Martino skákal po pódiu, až to vypadalo, že podlaha nevydrží. Show kapely, která brzy vydá svou debutovou desku, byla opravdovým zážitkem. Sympatický zpěvák velmi dobře komunikoval s publikem, podělil ho Boy Dollary a pro něžné pohlaví měl připravené dokonce růže. Kdy se vám, dámy, stane, že dostanete květinu a navíc na punkovém koncertě? Pětičlenná kapela z Brna s bubeníkem Vincou večer skvěle zahájila, divákům rozproudila krev v žilách a díky tomu si jistě získala nové fanoušky i v Jablonci.

Publikum však už bylo netrpělivé příchodu energických Pipes and Pints. Za bicí znovu usedl Lukáš „Vinca" Vincour a s ním přišli i ostatní členové pražské formace. Kytarista Tomáš, baskytarista Ondra, zpěvák Mike a o typický zvuk kapely se postaral Vojta Kalina s dudy v podpaží. Všichni fanoušci si přišli na své. Critized, Run Away, Found & Lost, Right or Wrong, Never Let You Down a další hitovky Pipes and Pints předvedli jabloneckým divákům. Ti se náramně bavili. 

Kotel pod pódiem předváděl pogo a každou chvíli si někdo jiný zaplaval v davu. Přece jen klub nebyl až tak nacpaný, aby nehrozilo nebezpečí rychlého pádu. Diváci však odvážlivce ve štychu nenechali a na zemi skončil až kaskadér, který z pódia skočil salto. Čím víc promile, tím větší štěstí. Vše skončilo bez úrazu. Také kapela na pódiu řádila. Mike vyzkoušel dokonce stropní konstrukci, na kterou se na chvíli zavěsil.

Pipes and Pints jsou zárukou velkolepé hudební podívané. Svá vystoupení si naplno užívají a přehršel energie pumpují do publika. Spojení s Boy přidalo celé akci další pozitivní body. Opravdu vydařený punkový večer.

GALERIE

Související obsah:

» Pipes and Pints chystají méně koncertů s větším rozstřelem   (Karel Souček, 21. 11. 2013)
» Na Anděla nominovaní Pipes and Pints vyrážejí do Evropy   (Karel Souček, 22. 02. 2013)
» Until We Die   (Jitka Fialková, 11. 09. 2013)
» Brněnští BOY natáčí desku s novým bubeníkem   (Jitka Fialková, 22. 09. 2013)
» Boy dokončili desku a koncertují o sto šest   (Jitka Fialková, 20. 02. 2014)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Na nové album si fanoušci Poletíme? museli počkat šest let
19.06.

Na nové album si fanoušci Poletíme? museli počkat šest let

Šest let čekali fanoušci kapely Poletíme? na nové album. Na desku Chce to hit! nyní osmičlenná banda okolo výtvarníka...


The Offspring chystají na říjen nové album
19.06.

The Offspring chystají na říjen nové album

Minulý čtvrtek uchvátili američtí The Offspring festival Rock for People svým divokým koncertem. Fanoušci těchto punk...


Kapela MIRAI zahájila sérii Summer Festů v Riegrových sadech
19.06.

Kapela MIRAI zahájila sérii Summer Festů v Riegrových sadech

Oblíbená kapela MIRAI má za sebou první zastávku z dlouhé série vlastních festivalů. Velkolepý program...


The Offspring na Rock for People opět vsadili na nostalgii a dali vzpomenout na 90. léta
18.06.

The Offspring na Rock for People opět vsadili na nostalgii a dali vzpomenout na 90. léta

Kultovní kalifornská pop-punková skupina The Offspring si znovu po osmi letech našla cestu na Rock for People. Jejich letošní...


Druhému dni Rock for People dominovaly mimo jiné výroční koncerty
18.06.

Druhému dni Rock for People dominovaly mimo jiné výroční koncerty

Můj program byl během druhého dne festivalu Rock for People trochu volnější, ale zároveň jsem byl svědkem hned...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Sobě věrnej
17.06.

Sobě věrnej

» Škwor

Po desáté jubilejní desce Tváře smutnejch hrdinů, kterou kapela...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru