Country folk ovládl stage; Sons of the East znovu v Praze

Australská indie folk country kapela Sons of the East znovu zavítala do Prahy, kde pro své fanoušky vystoupila ve středu 12. 6. v Palác Akropolis v rámci jejich probíhajícího evropského turné.

Předskokanem večera byl švýcarský hudebník Pat Burgener. Ten se nejprve věnoval profesionálnímu snowboardingu, po nehodě se však dal na hudbu, kterou skládá již od útlého věku spolu se svým bratrem. Pro čekající publikum zahrál ze svého repertoáru mimo jiné i Work It Out a Staring At The Sun. Střídal hraní na kytaru, harmoniku i ukulele a svým šarmem okouzlil celý Palác Akropolis, který s ním zpíval opakující se refrény a povzbuzoval ho tleskáním i pokřikem.

Pak již přišel čas na samotné kluky Sons of the East. Pražská návštěva to pro ně byla již čtvrtá, nebylo tak divu, že se na stage cítili téměř jako doma. Tohle trio skládající se z Dana Wallagea, Nica Johnstona a Jacka Rollinse se dalo dohromady v roce 2011 v Northern Beaches v Sydney v Austrálii a od té doby společně tvoří folk country hudbu, která si získala srdce lidí po celém světě.

Na stage kromě známé trojce po dobu téměř celého koncertu pobývali i bubeník Jake a kytarista Joey, kteří je na tyto hudební nástroje doprovázeli. Celou show tahle pětka za burácivého pokřiku otevřela písní What I’d Do z alba Palomar Parade vydaného roku 2022. Z něj v průběhu večera později zazněly ještě i např. On My Way a Another Night.

Z jejich úplně prvního alba Alredy Gone z roku 2015 kapela pro své pražské publikum pak zahrála hity jako My Repair a Into The Sun – EP Version. Obě tyto písně dohromady sčítají přes sto milionů přehrání na Spotify a nebylo tak divu, že každé jejich slovo nebylo zpíváno pouze kapelou, ale i fanoušky v Akropolis. Nešlo ale pouze o tyto písně – hlasitý zpěv publika šel slyšet v průběhu celého večera a jejich láska ke kapele byla znatelná.

Samozřejmě v průběhu večera nesměl chybět ani nejnovější singl Wish I Knew a zazněly i singly další – mimo jiné třeba Head Above the Water, během kterého na stage zůstali pouze Dan, Nic a Jack, anebo You Might Think z roku 2020.

Po krátkém encore, během kterého si společný hlas Akropolis žádal kapelu na přídavek zpět, se kapela vrací a nadchází čas na poslední dvě písně večera. Předposlední byla Millionaire, na kterou se ke kapele na stage připojil i předskokan Pat, a poslední nakonec oblíbená California, která celý večer zakončila v duchu radosti a společné blaženosti všech fanoušků.

Kapela se nakonec loučí, mává a ze stage odchází pryč. Od jejich posledního koncertu uběhly dva roky a je tedy otázkou, jestli se fanoušci dříve dočkají nového alba a nové hudby anebo dalšího turné. Ať to bude jedno nebo druhé, jedna věc je jistá – pražští fanoušci tu pro kapelu vždy budou a ukáží jim nevymírající podporu a oddanost, stejně jako tomu bylo i ve středu 12. 6. v Paláci Akropolis.


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Hemlock , heavy metalová kapela z Las Vegas, odehraje koncert v legendárním klubu Modrá Vopice
17.07.

Hemlock , heavy metalová kapela z Las Vegas, odehraje koncert v legendárním klubu Modrá Vopice

Groovy metalová kapela Hemlock odstartovala na začátku července své evropské turné. Tahle parta muzikantů...


Prague Louka ožije prvním ročníkem BadBoy Festu
17.07.

Prague Louka ožije prvním ročníkem BadBoy Festu

Během letošního léta přivítá Praha zbrusu nový festival. Nese název BadBoy Fest a uskuteční se 24. srpna na malebné Prague...


Michal Pavlíček vystoupí na Občanské plovárně s Unique orchestra
17.07.

Michal Pavlíček vystoupí na Občanské plovárně s Unique orchestra

V rámci koncertní série Prague Open Air vystoupí kytarista, hudební skladatel, uznávaný autor symfonické...


Imodium přichází se čtvrtým singlem z chystaného alba
17.07.

Imodium přichází se čtvrtým singlem z chystaného alba

Euforie z návratu na koncertní pódia i do studia v případě rockové kapely Imodium stále trvá. Po singlech Lampy, Tuláci a...


Žižkovští The Tchendos avizují singlem Elvis už nežije druhé album
16.07.

Žižkovští The Tchendos avizují singlem Elvis už nežije druhé album

„Země je kulatá a Bůh není. Vakcíny fungujou, klima se mění. Elvis už nežije, Měsíc byl dobyt, je prostě dobrý...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru