Combichrist & Megaherz: Temná party uprostřed velkoměsta

V neděli večer zavítali do Prahy rovnou dvě legendy industrialu doplněného o tvrdé kytary: němečtí Megaherz a norsko-američtí Combichrist. Ačkoliv se zpočátku zdálo, že půjde o poklidný večer, opak byl pravdou. A to v tom nejlepším slova smyslu.

Každému, kdo zná Oomhp! a Rammstein, zajisté nebude nutné žánrové zaměření Megaherz dlouze představovat. Podium i fanoušky si velice rychle podmanili stylem známým jako Neue Deutsche Härte doplněným drsnou němčinou. Jak vtipně poznamenal leader kapely, pro pár vyvolených, kteří textem rozuměli, musel být zážitek opravdu umocněný jejich hrubým obsahem. To ovšem nikoho neodradilo od divokého tance, který byl pro mnohé předehrou ke zlatému hřebu večera: Combichrist. Z davu bylo ovšem patrné, že i Megaherz mají svou pevnou fanouškovskou základnu a nebyli jenom pouhou předkapelou. Podmanivé melodie Horrorclown, nebo Amnesie doplnili ke konci pomalu znějící Für immer. K přídavku si ale nechali v rukávu Jagdzeit a Himmelsstürmer, které fanoušky přivedly opět do varu.

Industriální pilíř žánru Combichrist nám po roce osvěžili dojem z poslední neméně skvělé show. Frontman a zakladatel kapely Andy LaPlegua nastoupil plný energie, kterou předal i fanouškům. I navzdory menším technických problémům u klávesáka kapela nedala nic znát a ukázala svou profesionalitu v nepřerušované show. Zvlášť hezký moment nastal, když pozvali menšího fanouška s jeho otcem na pódium a nechali je tak dívat se na show z místa, kam se každý fanoušek nedostane. Kromě pohledu na hudebníky, kteří si evidentně užívají večer spolu s návštěvníky koncertu, byla i tohle hezká ukázka toho, že i kapely s kontroverzními texty můžou být velcí srdcaři. A srdcová záležitost byl rozhodně i skvělý setlist - za zmínku stojí tolik oblíbený track Never Surrender, nebo Maggots at the Party. U Fuck that shit začalo být v klubu opravdu horko. K dalšímu rozproudění atmosféry se nechal baskytarista vynést do stage divingu. V průběhu songu Not My Enemy tancoval už opravdu každý. Hutné riffy My Life My Rules pomohli zakončit večer v dobrém naladění.

Megaherz a Combichrist je kombinace, která spolu na živých vystoupeních funguje naprosto skvěle a my můžeme jen doufat, že si obdobný večer budeme moci užít co nejdřív.

Klaudia Ligačová

 

 

 

GALERIE

Související obsah:

» Divoký tanec v temném rytmu - Combichrist se po roce vrací do Prahy   (Redakce, 07. 09. 2023)
» Combichrist po roce opět v Praze   (Karolína Klenková, 05. 05. 2023)
» Combichrist se vrací do Prahy   (Monika Jetelová, 16. 05. 2022)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Line-up festivalu Fajtfest čítá už téměř dvacet jmen
04.12.

Line-up festivalu Fajtfest čítá už téměř dvacet jmen

Od ohlášení jednoho z headlinerů, kterým jsou britští While She Sleeps, přidávají organizátoři jedno jméno...


Krásný ztráty Live hlásí první jména
04.12.

Krásný ztráty Live hlásí první jména

Organizátorům, vystupujícím a především návštěvníkům festivalu Krásný ztráty Live se romantické prostředí...


7krát3 dal nový život téměř 40 let staré skladbě Gabriel
04.12.

7krát3 dal nový život téměř 40 let staré skladbě Gabriel

Před téměř čtyřmi dekádami nazpívala Hana Hegerová píseň Michala Horáčka Gabriel. Nyní přichází s volným pokračováním...


Kultovní alba Prouzy se vracejí na vinylu
04.12.

Kultovní alba Prouzy se vracejí na vinylu

K nejkultovnějším kytarovým kapelám 90. let bezesporu patřila frýdeckomístecká Prouza. Dnešní padesátníci...


Isaac Anderson; pražská zastávka jakožto jeho doposud největší sólo show
03.12.

Isaac Anderson; pražská zastávka jakožto jeho doposud největší sólo show

Nottinghamský rodák Isaac Anderson se 1. 12. vrátil znovu do Prahy, kde tentokrát pro své fanoušky vystoupil v MeetFactory....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Třetí
17.11.

Třetí

» něco něco

Třetí album s jednoduchým názvem Třetí vydávají něco něco u domovského...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru