„Chtěli bychom teď hlavně hrát naživo…“ říká kytarista skupiny Meredith Hunter.

Liberecká skupina Meredith Hunter prošla v poslední době personálními změnami a vydala novou desku. Na to, co bude dál, jsme se zeptali Zdeňka, kytaristy kapely.

Hudební knihovna: Takže Zdeňku, máte po vydání nové desky, jaké jsou vaše další plány?

Zdeněk: „Co se týče našich dalších plánů, rozhodně bychom chtěli na prvním místě hrát, hrát a hrát. Doufáme, že právě tahle nová dneska bude tím, co nám třeba otevře dveře na nějaké zajímavější akce, na nějaké zajímavější festivaly. A našim velkým cílem, kterého bychom chtěli dosáhnout, je Rock for People, náš vysněný festival. Taky bychom rádi navázali kontakty s nějakými zahraničními agenturami, eventuálně s nějakými zahraničními hudebními vydavatelstvími. Co se týče jiných než koncertních plánů, tak samozřejmě zase začneme pozvolna pracovat na nových písničkách a nových materiálech. Rádi bychom třeba na jaře vydali ještě nějaký klip, možná k songu Leaving z toho posledního alba."

HK: Co obecně festivaly, v minulosti jste hráli na Colours Of Ostrava, plánujete účast na nějakých příští rok?

Zdeněk: „Tak na to už jsem odpověděl částečně v předchozí otázce. Ano, festivaly, nebo vůbec živý hraní, jsou teď hlavním cílem. Po tomto roce, kdy se kapela vlastně resuscitovala a sehrávala a zároveň bylo spousta práce ohledně vydání alba, by tak rok 2024 měl být určitě rokem koncertním."


HK: Proč jste si vybrali jméno Meredith Hunter?

Zdeněk: „Název kapely odkazuje na jméno Mereditha Huntera, černocha, který byl zavražděn v roce 1969 na posledním hippie festivalu v Altamontu. Byl to festival, který vlastně uspořádali Rolling Stones a místo bezpečnostní agentury si tam najali motorkářský gang Hells Angels a bohužel při jednom takovém incidentu mezi Hells Angels, kteří tu svoji roli pojali řekněmě dost nemírově a neláskově, tak došlo k zavraždění Mereditha Huntera. A my jsme z nějaké piety a zároveň i z toho důvodu, že vlastně tento  moment znamená částečně konec ideálům hippies, kapelu takto pojmenovali. Těch souvislostí je tam ale mnohem více a dá se dohledat spousta informací a událostí, které se po této tragédii postupně daly do pohybu."

HK: Hrajete v nové sestavě, jak jste si sedli dohromady?

Zdeněk: „Tak tahle sestava vznikla tak nějak částečně organicky, to znamená, že se zpěvákem Radimem už jsme spolu spolupracovali dříve, pomáhal nám při některých vokálech i na jednom živém koncertě za covidu, takže pak jeho oslovení na post frontmana bylo poměrně jasný. Baskytaristu jsem oslovil přes jednoho známého kamaráda muzikanta, kamaráda a pacienta, a ten nám potom přivedl Mejlu, našeho druhého kytaristu. Všechno si to to báječně sedá a ta energie myslím začíná docela dobře fungovat."

HK: Vaše písničky jsou v angličtině, plánujete natočit i něco v češtině?

Zdeněk:  „Naše písničky jsou v angličtině. My jsme dlouho zpívali v češtině, až vlastně v roce 2021 jsme přešli na angličtinu a myslím, že ta naše muzika s angličtinou funguje skvěle, takže momentálně se na češtinu nechystáme."

HK: Můžeme se tedy těšit na nějaký nový klip z desky Proud to be Different? 

Zdeněk:  „Co se týče nového klipu, tak jak jsem už říkal, asi bychom rádi ještě jeden klip, nebo možná dva.  Ale  uvidíme, ono je to tak vždycky, plány jsou velké, pak ten čas je neúprosný. Ale rádi bychom  vydali ještě jeden klip k songu Leaving, který by si to zasloužil. Přemýšlíme i videoklipu k songu Lost Tomorrow, který akcentuje environmentální témata, která jsou pro nás určitě citlivá a důležitá."


HK: Prezentujete se jako cross-over kapela, můžeš přiblížit, co tím myslíte? 

Zdeněk:  „Prezentujeme se jako cross-over kapela, ale je pravda, že už možná přiléhavější bude, když se budeme prezentovat jako modern-rocková kapela. Což asi spíš vystihuje ten náš styl. Cross-over vlastně znamená, že se nenecháme ohraničovat žánry a kombinujeme jich v naší tvorbě více. Ať už jsou tam třeba nějaké popové postupy, občas se tam objevuje něco třeba bližšího rapu, občas zabrousíme do grunge, nu metalu, hardrocku, punkrocku."

HK: Plánujete k nové desce nějaké turné? 

Zdeněk:  „Nějaké turné bychom k albu velmi rádi zrealizovali, momentálně se domlouváme s naší spřízněnou kladenskou kapelou Kontua. Doufejme tedy, že nějaké mini turné by mohlo na jaře proběhnout."

Děkujeme za rozhovor a budeme se těšit na váš křest alba Proud to be Different, který proběhne příští týden, 8. prosince v libereckém klubu Bunkr.

Související obsah:

» Meredith Hunter s Alive odkazují na Forresta Gumpa   (Alice S., 22. 04. 2023)
» Darth Vader si zahrál v klipu Meredith Hunter   (Alice S., 25. 09. 2023)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Blíží se brněnský festival Pop Messe
12.07.

Blíží se brněnský festival Pop Messe

Čtvrtý ročník městského festivalu Pop Messe v Brně proběhne už za necelé dna týdny, a to v termínu 25. - 27. července...


Patnáctý zářez si do své historie udělal multižánrový festival Rock for JK Manětín
11.07.

Patnáctý zářez si do své historie udělal multižánrový festival Rock for JK Manětín

Areál u Zámeckého parku v Manětíně se v pátek 5.7.2024 proměnil v hudební arénu, kde se uskutečnil...


Jasná Páka příliš nevystupuje, to se v létě změní
11.07.

Jasná Páka příliš nevystupuje, to se v létě změní

Před rokem dobyla rocková skupina Jasná páka v rámci Prague Open Air Ledárny Braník (reportáž). Nyní v rámci...


Ivan Hlas a Cirk La Putyka lákají na rodinný festival Školní tranzistor
11.07.

Ivan Hlas a Cirk La Putyka lákají na rodinný festival Školní tranzistor

Podještědská kulturní památka Stará škola Křižany zve na čtvrtý ročník multižánrového rodinného...


Vyhrajte vstupenky na Kunětickou horu
11.07.

Vyhrajte vstupenky na Kunětickou horu

Putovní festival Hrady CZ startuje tento víkend na Točníku. Poté se ve dnech 19. a 20. července přesune na Kunětickou...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Pollen
25.06.

Pollen

» Blacktop Mojo

Pollen je název pátého studiového alba americké post grunge/hard...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru