„Chtěli bychom teď hlavně hrát naživo…“ říká kytarista skupiny Meredith Hunter.

Liberecká skupina Meredith Hunter prošla v poslední době personálními změnami a vydala novou desku. Na to, co bude dál, jsme se zeptali Zdeňka, kytaristy kapely.

Hudební knihovna: Takže Zdeňku, máte po vydání nové desky, jaké jsou vaše další plány?

Zdeněk: „Co se týče našich dalších plánů, rozhodně bychom chtěli na prvním místě hrát, hrát a hrát. Doufáme, že právě tahle nová dneska bude tím, co nám třeba otevře dveře na nějaké zajímavější akce, na nějaké zajímavější festivaly. A našim velkým cílem, kterého bychom chtěli dosáhnout, je Rock for People, náš vysněný festival. Taky bychom rádi navázali kontakty s nějakými zahraničními agenturami, eventuálně s nějakými zahraničními hudebními vydavatelstvími. Co se týče jiných než koncertních plánů, tak samozřejmě zase začneme pozvolna pracovat na nových písničkách a nových materiálech. Rádi bychom třeba na jaře vydali ještě nějaký klip, možná k songu Leaving z toho posledního alba."

HK: Co obecně festivaly, v minulosti jste hráli na Colours Of Ostrava, plánujete účast na nějakých příští rok?

Zdeněk: „Tak na to už jsem odpověděl částečně v předchozí otázce. Ano, festivaly, nebo vůbec živý hraní, jsou teď hlavním cílem. Po tomto roce, kdy se kapela vlastně resuscitovala a sehrávala a zároveň bylo spousta práce ohledně vydání alba, by tak rok 2024 měl být určitě rokem koncertním."


HK: Proč jste si vybrali jméno Meredith Hunter?

Zdeněk: „Název kapely odkazuje na jméno Mereditha Huntera, černocha, který byl zavražděn v roce 1969 na posledním hippie festivalu v Altamontu. Byl to festival, který vlastně uspořádali Rolling Stones a místo bezpečnostní agentury si tam najali motorkářský gang Hells Angels a bohužel při jednom takovém incidentu mezi Hells Angels, kteří tu svoji roli pojali řekněmě dost nemírově a neláskově, tak došlo k zavraždění Mereditha Huntera. A my jsme z nějaké piety a zároveň i z toho důvodu, že vlastně tento  moment znamená částečně konec ideálům hippies, kapelu takto pojmenovali. Těch souvislostí je tam ale mnohem více a dá se dohledat spousta informací a událostí, které se po této tragédii postupně daly do pohybu."

HK: Hrajete v nové sestavě, jak jste si sedli dohromady?

Zdeněk: „Tak tahle sestava vznikla tak nějak částečně organicky, to znamená, že se zpěvákem Radimem už jsme spolu spolupracovali dříve, pomáhal nám při některých vokálech i na jednom živém koncertě za covidu, takže pak jeho oslovení na post frontmana bylo poměrně jasný. Baskytaristu jsem oslovil přes jednoho známého kamaráda muzikanta, kamaráda a pacienta, a ten nám potom přivedl Mejlu, našeho druhého kytaristu. Všechno si to to báječně sedá a ta energie myslím začíná docela dobře fungovat."

HK: Vaše písničky jsou v angličtině, plánujete natočit i něco v češtině?

Zdeněk:  „Naše písničky jsou v angličtině. My jsme dlouho zpívali v češtině, až vlastně v roce 2021 jsme přešli na angličtinu a myslím, že ta naše muzika s angličtinou funguje skvěle, takže momentálně se na češtinu nechystáme."

HK: Můžeme se tedy těšit na nějaký nový klip z desky Proud to be Different? 

Zdeněk:  „Co se týče nového klipu, tak jak jsem už říkal, asi bychom rádi ještě jeden klip, nebo možná dva.  Ale  uvidíme, ono je to tak vždycky, plány jsou velké, pak ten čas je neúprosný. Ale rádi bychom  vydali ještě jeden klip k songu Leaving, který by si to zasloužil. Přemýšlíme i videoklipu k songu Lost Tomorrow, který akcentuje environmentální témata, která jsou pro nás určitě citlivá a důležitá."


HK: Prezentujete se jako cross-over kapela, můžeš přiblížit, co tím myslíte? 

Zdeněk:  „Prezentujeme se jako cross-over kapela, ale je pravda, že už možná přiléhavější bude, když se budeme prezentovat jako modern-rocková kapela. Což asi spíš vystihuje ten náš styl. Cross-over vlastně znamená, že se nenecháme ohraničovat žánry a kombinujeme jich v naší tvorbě více. Ať už jsou tam třeba nějaké popové postupy, občas se tam objevuje něco třeba bližšího rapu, občas zabrousíme do grunge, nu metalu, hardrocku, punkrocku."

HK: Plánujete k nové desce nějaké turné? 

Zdeněk:  „Nějaké turné bychom k albu velmi rádi zrealizovali, momentálně se domlouváme s naší spřízněnou kladenskou kapelou Kontua. Doufejme tedy, že nějaké mini turné by mohlo na jaře proběhnout."

Děkujeme za rozhovor a budeme se těšit na váš křest alba Proud to be Different, který proběhne příští týden, 8. prosince v libereckém klubu Bunkr.

Související obsah:

» Meredith Hunter s Alive odkazují na Forresta Gumpa   (Alice S., 22. 04. 2023)
» Darth Vader si zahrál v klipu Meredith Hunter   (Alice S., 25. 09. 2023)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Nové album Norah Jones slibuje syrovost bez přehnané dokonalosti
02.03.

Nové album Norah Jones slibuje syrovost bez přehnané dokonalosti

Populární americká zpěvačka, písničkářka a pianistka Norah Jones vydává příští týden své deváté...


Totální nasazení, The Fialky a Nežfaleš si dávají repete
02.03.

Totální nasazení, The Fialky a Nežfaleš si dávají repete

Společné turné kapel Totální nasazení, The Fialky a Nežfaleš se osvědčilo již v dubnu 2022, kdy si populární...


Twenty One Pilots vydávají nový singl a oznamují desku Clancy. Vyjde v květnu letošního roku
01.03.

Twenty One Pilots vydávají nový singl a oznamují desku Clancy. Vyjde v květnu letošního roku

Twenty One Pilots po třech letech přichází s novou hudbou. Singlem "Overcompensate" tak odstartovali poslední desku,...


The 1975 se po sedmi letech vrací do Prahy. Svůj unikátní show koncept přivezou do holešovické Fortuny
01.03.

The 1975 se po sedmi letech vrací do Prahy. Svůj unikátní show koncept přivezou do holešovické Fortuny

Nejlepší konceptuální show na současné hudební scéně míří do Prahy. Je to tak, britská skupina...


Elegantní ikona popové hudby; Sophie Ellis-Bextor dorazí do Prahy
01.03.

Elegantní ikona popové hudby; Sophie Ellis-Bextor dorazí do Prahy

Britská popová zpěvačka a textařka Sophie Ellis-Bextor přijede premiérově do Prahy, kde již 15. 3. představí...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Co my víme
23.02.

Co my víme

» Bratři Ebenové

Nová nahrávka Co my víme je 6. řadovým albem kapely Bratři Ebenové....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru