Chinaski a jejich hodně povedené léto

Nikdy nezapadáslunce nad naším hněvem", zpívají Chinaski v jedné ze svých oblíbených písniček. Stejně tak během tohoto léta nezapadalo slunce nad úspěšnými aktivitami kapely, která se mohla doslova přetrhnout a zájem věrných fanoušků by stejně asi neukojila.

Chinaski

Populárním „Chinaskám" se zkrátka daří, ovšem o tom, v jakém duchu se neslo jejich posledních pár měsíců, svědčí hned poslední květnový víkend. Skupina najela v dodávce celých dva a půl tisíce kilometrů (!), aby stihla koncert ve slovenské Snině, start lázeňské sezóny v Teplicích, zlínský Mezinárodní festival pro děti a mládež a nakonec i charitu v brněnské vile Tugendhat. Uff… praktická ukázka toho, že muzikant těžký chleba má.

Kluci si však nestěžují, zvláště, když mohou udělat něco pro dobrou věc, jak ukazují i záběry z Brna. Při akci pro nadační fond Kolečko na koupi zdravotních pomůcek se vybralo sto tisíc!

Chinaski a nadační fond Kolečko

A ještě než se naplno rozjel hukot letních festivalů, museli Michal, Franta, Ondra, Štěpán, Ota a Petr splnit ještě jednu příjemnou povinnost. Závěrečný školní den roku se vydali strávit společně se studenty jičínské Masarykovy obchodní akademie, kteří vyhráli v soutěži „Chinaski ve vaší škole".

Chinaski v opojném zajetí festivalů

Léto 2014 tedy bylo pro Chinaski především ve znamení festivalů. A hodně vyvedených festivalů. Vždyť už rozjezd open sezóny stál skutečně za to. Na milovický Votvírák dorazilo čtyřicet tisíc nadšených lidí, kteří pod pódiem vytvořili záviděníhodný kotel. Když do něj kapela přitopila svými Na Na Na a jinými popěvky, nezůstala jedna nožka v klídku a žádná nitka suchá. Chinasky na Votvírák 2014

Nezůstalo pochopitelně jenom u červnového festivalového startu.Skupina zvládla i Rock for People, Benátskou noc, kolínský Natruc, celou sérii Hrady CZ, slovenský Cibulafest, k tomu jen tak mimochodem vyprodala několik hal a k prasknutí naplnila třeba i prostějovské náměstí. Na jedno nefestivalové vystoupení, koncem srpna v Benátkách nad Jizerou, jsme se byli mrknout i my a nutno uznat, že Chinaski to skutečně šlape a obecenstvo si dokáže doslova omotat kolem prstu.

Chinaski

Chinaski


Velkou premiéru si kapela odbyla na countryové Stodole Michala Tučného. Podle svých slov se tu nejprve bála, aby ji „country publikum nepostavilo k mučednickým kůlům, v sombrérech vypadalo na svých lehátkách výhružně". Z hrozící blamáže se však vyklubal triumfální úspěch.

Úplnou lahůdkou nade všechny však bylo společné vystoupení sletošní wimbledonskou vítězkou Petrou Kvitovou. Video sice prozrazuje, že Petra si při písni Hlavolam do strun příliš nehrábla, přeci jen to není tenisová raketa, ale i tak se ve Fulneku jednalo o skutečně nevšední zážitek.

Žádný hlavolam, ale první místo hitparád

A když už zmiňujeme Hlavolam… právě tato skladba se zařadila mezi nejúspěšnější nejen v portfoliu kapely, ale i mezi ty nejoblíbenější na českých rádiích v tomto roce. Vždyť tuzemskému rozhlasovému éteru kralovala plných 17 týdnů!

Nová deska Rockfield přichází

Chinaski

Úspěch Hlavolamu i letní pohodovka Víno, doprovázející také televizní seriál Vinaři, jakoby předznamenával novou řadovou desku chystanou na podzim. O tom, s jakou vážností a pečlivostí skupina k jejím přípravám přistupuje, svědčí i účast zahraničního producenta Grega Havera a inženýra zvuku Clinta Murphyho. Natáčí se v průběhu září přímo v legendárním waleském Rockfield studiu, byť první dva kousky vznikly v tuzemském království jménem SONO. Několik novinek naživo kapela zahraje poprvé během série Back to School v Plzni, Brně, Olomouci, Praze a Českých Budějovicích oslavující začátek vysokoškolského roku.

Tipoval by snad někdo, že právě tady vzniká nové album Chinaski s příznačným názvem Rockfield? Křtít se bude 24. října v pražském klubu Hard Rock Café!

Chinaski

O zajímavých aktivitách Chinaski by se dalo psát ještě dlouho. Tak snad za všechny ještě jednu hodně neotřelou: z muzikantů se stali doktoři! Jak se to všechno přihodilo, jak a proč léčí nemocné písničky a jak to nakonec všechno dopadlo můžete sledovat na dětské televizi ČT Déčko. Konečně nemocnice, která baví…

Chinaski

Zdroj fotografií: FB profil kapely

GALERIE

Související obsah:

» Chinaski budou hrát ve vile Tugendhat   (Jan Vavřík, 20. 05. 2014)
» Chinaski mohou zahrát i ve tvé škole   (Karel Souček, 06. 04. 2014)
» Čekání na megakoncert Chinaski zkrátí Hlavolam   (Karel Souček, 13. 01. 2014)
» Čína v Benátkách znamená Chinaski nad Jizerou   (Joe Stramr, 21. 08. 2014)
» Chinaski si oslavu dvacátých narozenin zopakují   (Karel Souček, 01. 06. 2014)
» Šestnáct tisíc sboristů doprovázelo Chinaski na jejich narozeninovém koncertu   (Karel Souček, 09. 02. 2014)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Poly, frontman INSANIE, přichází s novým dark country/noir western projektem
17.05.

Poly, frontman INSANIE, přichází s novým dark country/noir western projektem

Poly, zpěvák a kytaristy crossoverové, čtveřicí Andělů oceněné stálice INSANIA, se vydal cestou...


Lucie Bílá nazpívala novou píseň Petra Hapky a Michala Horáčka
17.05.

Lucie Bílá nazpívala novou píseň Petra Hapky a Michala Horáčka

Zpěvačka Lucie Bílá překvapila novou, dosud nevydanou písní Petra Hapky a Michala Horáčka s názvem Hvězdy jsou...


Na Hrady CZ nejen za Lucií v původní sestavě
16.05.

Na Hrady CZ nejen za Lucií v původní sestavě

Hudebně-kulturní festival Hrady CZ se letos uskuteční podevatenácté a návštěvníkům nabídne několik pozoruhodností...


Festival Studánka 2024 plný tuzemských rockových legend a umělců je tu
16.05.

Festival Studánka 2024 plný tuzemských rockových legend a umělců je tu

Už zítra odpoledne se v areálu libereckého Autokempu Staré Pavlovice otevřou brány hudebního festivalu...


Brno navštívili králové ze severu Wolfheart
16.05.

Brno navštívili králové ze severu Wolfheart

Při teplé květnové neděli se metaloví fanoušci v Brně mohli zchladit v Kabinetě Múz se samotnými králi...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
To nejlepší
27.04.

To nejlepší

» Kryl Karel

Karel Kryl by letos 12. dubna oslavil osmdesáté narozeniny. Těsně před...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru