Červená nafouknutá bublina

Recenze alba : Red

Album: Red
Interpret: Swift Taylor
Celkový čas: 01:05:08
Vydavatel: Big Machine
Rok vydání: 2012
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD

Taylor Swift se pokusila následovat úspěch své předchozí dva roky staré desky Speak Now se svou čtvrtou řadovou nahrávkou Red, se kterou ji opět pomáhal početný tým muzikantů a producentů. Se svým poměrně originálně znějícím pohodovým popem se dokázala prosadit, tedy ve Spojených státech. Už získala spoustu ocenění včetně několika Grammy.

Na nové desce je jedna zásadní věc oproti starším deskám. Zpěvačka svou muziku trochu zcivilněla a poněkud osekala svůj košatý projev. Výsledkem je obyčejný pop, který tentokrát chytil celý svět. Důkazem je veleúspěšný singl We Are Never Getting Back Together, která je ale na můj vkus až příliš rozverná a rozhodně nepatří mezi nejlepší skladby alba. Ty nejlepší náboje totiž zpěvačka vystřílí hned na úvod v podobě skladeb State of Grace a Red. Pak už se jenom točí dokola a je docela pekelný problém celou desku doposlouchat do konce. Moc tomu ani nepomáhá fakt, že celá deska má přes hodinu. Pak už mě zarazila jenom pěkná The Last Time, ve které si zahostoval Gary Lightbody z kapely Snow Patrol. Konečně skladba, která ve mně dokázala vzbudit nějaké emoce. V téhle chvíli je vidět, co Swift sluší nejvíce. Vcelku civilní poprockový sound. I druhý duet s anglickým zpěvákem Edem Sheeranem patří k tomu lepšímu z desky. Jako by ten mužský prvek dokázal doplnit přesně chybějící faktory, které zbytku alba chybí. Ovšem na desce se experimentuje s celým spektrem popových žánrů od stupidit typu Katy Perry přes skladby, které v sobě skrývají inspiraci U2.

Bohužel ani nový tým producentů nedodal desce šťávu. Zvukově je sice bohatá, ale vše je zbytečně samoúčelné, bez nějakého výraznějšího smyslu. A vzhledem k velkému počtu spolupracovníků, přičemž každý dělal na jiné skladbě, dochází k roztříštěnosti celé desky. Všech těch šestnáct skladeb vedle sebe stojí jen tak ledabyle, desce chybí nějaká jednotící koncepce. V dnešní době k mojí spokojenosti nestačí pouze pěkná melodie a výrazný refrén. Bohužel Swift má pro mě i dost nevýrazný hlas, který vůbec nevybočuje z řady průměrných popových zpěvaček, takže bych si ji dokázal splést s kýmkoliv.

Závěrem? Pro mě těžce podprůměrná deska průměrné zpěvačky. Ale protože je průměrnost společností vyžadována, tak je samozřejmě taky velmi oblíbená. Stejně jako další produkty americké popkultury, které by si pozornost zasloužily ještě méně, než nafouknutá bublina jménem Red.

DISKOGRAFIE

RECENZE
Fearless (Taylor's Version) přináší ostřejší produkci s nádechem lehkého sentimentu

Fearless (Taylor's Version) přináší ostřejší produkci s nádechem lehkého sentimentu

Zpěvačce a herečce Taylor Swift říkají doma "miláček Ameriky" a v poslední době je jí všude...Související obsah:

» Taylor Swift se vrací – s albem Red   (Joe Stramr, 29. 10. 2012)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Zpěvák Seal se vrací do ČR, tentokrát do Pardubic
14.07.

Zpěvák Seal se vrací do ČR, tentokrát do Pardubic

Zpěvák Seal, autor hitů „Kiss from a Rose" nebo „Crazy", se vrací do ČR, tentokrát jej uslyší fanoušci v pardubické Enteria...


Blíží se brněnský festival Pop Messe
12.07.

Blíží se brněnský festival Pop Messe

Čtvrtý ročník městského festivalu Pop Messe v Brně proběhne už za necelé dna týdny, a to v termínu 25. - 27. července...


Patnáctý zářez si do své historie udělal multižánrový festival Rock for JK Manětín
11.07.

Patnáctý zářez si do své historie udělal multižánrový festival Rock for JK Manětín

Areál u Zámeckého parku v Manětíně se v pátek 5.7.2024 proměnil v hudební arénu, kde se uskutečnil...


Jasná Páka příliš nevystupuje, to se v létě změní
11.07.

Jasná Páka příliš nevystupuje, to se v létě změní

Před rokem dobyla rocková skupina Jasná páka v rámci Prague Open Air Ledárny Braník (reportáž). Nyní v rámci...


Ivan Hlas a Cirk La Putyka lákají na rodinný festival Školní tranzistor
11.07.

Ivan Hlas a Cirk La Putyka lákají na rodinný festival Školní tranzistor

Podještědská kulturní památka Stará škola Křižany zve na čtvrtý ročník multižánrového rodinného...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Pollen
25.06.

Pollen

» Blacktop Mojo

Pollen je název pátého studiového alba americké post grunge/hard...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru