Brutal Assault představuje program festivalu

Festival Brutal Assault vypunke už za 10 dní a sestava se zdá být konečně kompletní. Poprvé bude metalová veseilce v pevnosti Josefov trvat celých pět dní a festival se v plné síle odehraje po dvouleté přestávce. Během ní se odehrály dvě alternativní verze festivalu - Josefoff v roce 2020 a Josefstadt o rok později. Letošni Brutal Assault bude bezesporu opět jedním z těch největěích metalových svátku na světě.

Již dřívě jsme psali, že se na festivalu představí mnoho kapel vůbec poprvé. K již potvrzeným premiérám byly přidány kupříkladu koncerty kanadských black metalových Panzerfaust, švédských okultních Shaam Larein, jejich experimentálních kolegů Vulture Industries z Norska. Hardcore a thrash metal poprvé představí Spaced a Spiritworld ze Spojených států a velmi očekávanou premiérou určitě bude koncert melo-death metalovích Ignea z Ukrajiny.

Na festival se naopak rádi vrátí dánští thrashoví Artillery, progresivní francouzi Gorod nebo grindoví Haemorrhage ze Španělska. Brutal Assault dává šanci i tuzemským kapelám a letos se mezinárodnímu publiku představí například doomoví Elbe, thrashoví Exorcizphobia a Faüst, death metaloví Godless Truth, black metaloví Somniate nebo alternativní Insania. Za prozkoumání určitě stojí i program na alternativních Bastion a KAL.

Bohužel, přichází i špatné zprávy. Několik kapel muselo být zrušeno. V line-upu už nenajdete Extinction A.D., Fueled by Fire, Manes, Mors Principium Est, Psycroptic, Razor, Atari Teenage, Exhumed, Pensées Nocturnes, Rings Of Saturn, Sacred Reich, Soreption, The Agonist, Vitriol, Winterfylleth, Municipal Waste, Necrot a The Black Dahlia Murder.ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Album Třetí propojuje textovou naléhavost s hudební lehkostí
25.09.

Album Třetí propojuje textovou naléhavost s hudební lehkostí

Naléhavost sdělení s až bezstarostně laděnou muzikou a hudební lehkost s vážností slov propojuje kapela...


Punk-rockový večírek v Říčanech s kapelou E!E
25.09.

Punk-rockový večírek v Říčanech s kapelou E!E

Tento pátek 29.9. 2023 se v Říčanech u Prahy sejde špička punk-rockové scény. Od dvaceti hodin postupně...


S novým klipem a bestofkou vyráží Vanessa na turné
25.09.

S novým klipem a bestofkou vyráží Vanessa na turné

Kontroverzní a provokující kapela Vanessa vchází do Kristových let. K této příležitosti představí elektronická formace...


Jason Derulo vystoupí v pražské O2 areně u příležitosti 20. výročí od otevření
25.09.

Jason Derulo vystoupí v pražské O2 areně u příležitosti 20. výročí od otevření

Derulo je pokrokový, žánrově vyhraněný a nesmírně kreativní, a tak se zařadil mezi nejdynamičtější osobnosti světového...


Darth Vader si zahrál v klipu Meredith Hunter
25.09.

Darth Vader si zahrál v klipu Meredith Hunter

Liberecká modern rocková parta Meredith Hunter se v nové sestavě  po roce odmlky ozývá s novým klipem a singlem...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Thorns
24.08.

Thorns

» Martin Tony

Thorns je třetí sólové album anglického zpěváka Tonyho Martina....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru