Brněnský festival Pop Messe vítá první tucet účinkujících

Festival populární hudby Pop Messe zapouští v Brně kořeny. Na Velodromu se příští rok počtvrté sejdou fanoušci populární hudby, ale i alternativy, jazzu a elektroniky. Festival proběhne ve dnech 25. - 27.7. 2024 a organizátoři potvrdili prvních dvanáct účinkujících.

Velká většina potvrzených umělců si více či méně tyká s nějakou formou elektroniky. Je to například oldschoolové belgické acid housové duo Asa Moto, kteří pro svůj dřevní zvuk používají tradiční synťáky. Dále britská hudebnice s pákistánskými kořeny Nabihah Iqbal, která si hoví v osmdesátkami ovlivněné chladné elektronice. Kanadský muzikant Nathan Micay. Ten zase míchá trance, techno a banjo, čímž vytváří unikátní moderní fúzi klasiky a ambientu. Jeho talentu si všimla i HBO, k jejímž seriálům dělá Micay soundtracky. Švédský techno DJ Olof Dreijer, který se na sólovou dráhu DJe vrhnul po rozpadu kultovního synth-popového dua The Knife. V neposlední řadě je to i islandský kolektiv GusGus. Ti se zase vydávají do zvukových dobrodružství v krajinách techna, house, elektra nebo trip hopu.


Na festivalu Pop Messe má velký prostor i jazz a s ním spojené žánry. Jeho explozi si budete moci užít s rakouskými Cid Rim & Dorian Concept. Ti jsou známí uvolněným mícháním elektroniky, jazzu, hip hopu a ambientu. Přijede belgická zpěvačka Charlotte Adigéry a hudebník Bolis Pupul, kteří spolu dělají dokonalý elektronický soul s trochou výstřednosti, suchého zvuku francouzského elektra a silného vokálu. Dalším do party je britský saxofonista a skladatel Alabaster DePlume. Ten patří mezi tahouny současné britské jazzové renesance, zároveň se však se svým saxofonem vymyká všem myslitelným škatulkám

Zajímavou škatulku na sobě mají nalepenou britští Sleaford Mods. To jsou elektroničtí pankáči s nekompromisní kombinací rapu a minimalistické elektroniky. Tato kombinace je trochu rap, trochu vykřikování fotbalového chuligána a trochu naštvaný punkový chrčák. S čistokrevným žánrem nepřijede ani polský rapper Zdechly Osa. Z vlivu punku, trapu i osmdesátkového popu namíchal velmi zajímavý koktejl a polský rap v současnosti nemá moc větších hvězd než je on.

Tuzemskou scénu zatím reprezentuje vracející se kultovní elektronická legenda The Ecstasy of Saint Theresa a brněnský král modulárů Hrtl.


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Otce Jana Bendiga si v novém klipu zahrál Zdeněk Godla
14.06.

Otce Jana Bendiga si v novém klipu zahrál Zdeněk Godla

Jen pár týdnů po vydání úspěšného songu TU TU TU přichází zpěvák Jan Bendig s další novinkou. Ve skladbě...


Ewa Farna představila nový videoklip překvapivě na Rock for People
14.06.

Ewa Farna představila nový videoklip překvapivě na Rock for People

Necelých 24 hodin od zveřejnění nového songu Vlny, který vznikl jako titulní píseň ke stejnojmennému filmu Jiřího...


Keltové z Bostonu nám zahráli punk
14.06.

Keltové z Bostonu nám zahráli punk

Pražskou Lucernou zněl divoký zvuk keltského punku od bandy z Bostonu. Minulý víkend jste mohli být součástí...


Kafka Band novým singlem připomíná 100 let od úmrtí Franze Kafky
13.06.

Kafka Band novým singlem připomíná 100 let od úmrtí Franze Kafky

Křehká, jemná, melancholická. Taková je píseň Die Bäume – Stromy, která, stejně jako všechny předešlé...


Metalový Destroy!Fest v Losiné oslavil malé kulaté výročí
13.06.

Metalový Destroy!Fest v Losiné oslavil malé kulaté výročí

Losiná u Plzně se stala již po třetí místem konání metalové události s názvem Destry!Fest, na které...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Je všechno dobrý? Je to složitější.
13.06.

Je všechno dobrý? Je to složitější.

» Kieslowski Marie

Sólové debutové album "Je všechno dobrý?” v digitální podobě...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru