Bouřliváci Acid Row vydali dva záznamy z letních koncertů

Pražská kapela Acid Row vydala videa ke dvěma písním nahraným živě v létě 2020, kdy se alespoň na chvilku koncertovat mohlo. Záznamy byly pořízeny v pražském klubu Rock Café a na hudebním festivalu Stone Smoker, který se uskutečnil na Jihlavsku. Videa byla záměrně natáčena dva dny po sobě a hned na dvou diametrálně odlišných místech. Atmosféra těchto míst je vždy zároveň spjata s náladou písně.

První singl s názvem Sublime, příznačný těžkostí stoner-doomových riffů, odhaluje temnější, pomalejší i psychotičtější stránku Acid Row. Sublime tudíž přirozeně přísluší magickému prostředí Skalákova mlýna za přítomnosti účastníků stoner/psych festivalu Stone Smoker, který se tento rok konal vůbec poprvé. Tomu, jak moc těžká a temná skladba to je, nahrává i výjimečná situace, kterou byl výpadek elektrického proudu, jenž se podařilo ve videu zachytit. Na výjimečnosti atmosféry se podepisuje i styl záznamu, kdy jsou některé části zachycené na VHS kameru. Společně se stoupajícím cigaretovým dýmem od hlav návštěvníků až evokují atmosféru koncertů devadesátých let.Druhý singl Lucifer, starý jako kapela sama, náleží klubu Rock Café a odhaluje naopak bouřlivou živelnost a explozivně energickou tvář kapely. Atmosféra klubu rovněž prokládaná VHS záběry zde pak ještě více evokuje náladu klubových koncertů 90. let, a dává tak vzpomenout na rané časy Nirvany nebo éry Fu Manchu.Videozáznamy vznikaly v rámci výzvy a finanční podpory tuzemské hudební kanceláře Soundczech, která má za cíl podporovat českou hudbu v zahraničí. Kamery a střihu se ujal Boris Dubík z @AND.Production. O zvuk se postarali Yasoo Nakashi, Adam Veselý a v postprodukci Venca Zlo.

Pražská kapela Acid Row vznikla v roce 2012. Během svého působení na nezávislé scéně skloubila žánry jako stoner rock, doom metal v kombinaci s punkovou energií živých vystoupení, ale nezapře se ani inspirací v grunge nebo právě kalifornským desert rockem devadesátých let. Kromě působení na domácí scéně si odjezdila i několik zahraničních koncertů. Na svém kontě má EP Bad Delivery (2016), LP Spikes (2018) a videosingl Cut It Out (2020).

Související obsah:

» Acid Row Release Party přivítá Rock Café již tuto sobotu   (Karel Souček, 02. 02. 2020)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Jacob Collier je první hvězdou festivalu JazzFestBrno
21.04.

Jacob Collier je první hvězdou festivalu JazzFestBrno

Jacob Collier. Ještě nedávno zázračný teenager, nyní oceňovaný všestranný hudebník. Právě tento britský multiinstrumentalista...


JAF 34 debutuje albem Empty
20.04.

JAF 34 debutuje albem Empty

Empty je název debutového alba hudebníka, malíře a grafika, který vystupuje pod maskou a jménem JAF 34. Hlavním tématem...


Prague Summer Festival přesouvá The Offspring na červen 2022
20.04.

Prague Summer Festival přesouvá The Offspring na červen 2022

Nová koncertní série Prague Summer Festival, kterou pořádá Ameba Production (Rock for People, Kefír, Nouvelle...


V novém klipu společně s Klárou Vytiskovou uslyšíte i Eriku Stárkovou
19.04.

V novém klipu společně s Klárou Vytiskovou uslyšíte i Eriku Stárkovou

Minimalistický, ale o to působivější videoklip či částečně lyric video je jakýmsi odlehčeným kontrastem k samotnému...


Tragikomickou skladbu  SíťOFFka věnuje Láska především dětem školou povinným a jejich rodičům
18.04.

Tragikomickou skladbu SíťOFFka věnuje Láska především dětem školou povinným a jejich rodičům

Název písně vybrali sami fanoušci během Láskova pravidelného livestreamu. Písničkář Láska je aktivní i v současné...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
XCR-9
16.04.

XCR-9

» Nevermore & Kosmonaut

Nové album skupiny Nevermore & Kosmonaut, které se jmenuje XCR-9...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru