Blacktop Mojo

Existence: 2012 / Země: Spojené státy americké / Žánr: Hardrock
Texasští cowboyové Blacktop Mojo z illinoiského města Palestina se na rockové scéně objevují někdy na konci roku 2012, kdy se zpěvák Matt James schází bubeníkem Nathanem Gillesem a později k sobě přibírají baskytaristu Chrise Davise a kytaristy Malcolma Boohera a Ryana Kiefera. V dalších dvou letech kutí v duchu post-grunge a šlapavého hard rocku plnohodnotné první album s názvem I Am. Je to debut našláplý svěží energií texaských plání, záludnými i tesklivými melodiemi táborových ohňů, kde ale nechybí ostré kytarové riffy či perlivá sóla. S hity I Will Ramble On nebo Thrive se kapela rychle dostala do povědomí rockové veřejnosti. Zakroucené kytarové beglajty, sympaticky pulsující bicí neustále variabilní vokál charismatického frontmana Matta Jamese stvořily kouzelný post-grungeový zvukový koláč, na kterém Blacktopo Mojo dokázali vypálit expresivní titulku I Am anebo se melancholicky a intimně vyjádřit v pocitovce Back Home, která oplývá country-folkovými prvky. I ty se později stanou úspěšným prvkem, který se v pestrém ranku jejich jinak slušně řízných skladeb bude objevovat. Banda vyjela na úspěšné turné s krajany The Clutch a Native How!       Zhutněle zněly první tři songy druhého alba Where the Wind Blows, End of Days a titulní Burn the Ships. Chlapi přidali na čitelnosti každého nástroje, na intenzivním projevu, prostě všude. Houpavé riffování v titulním songu Vás vrhne na moře, kde se bojíte o svůj život a hledáte záchranu. Přemítání o smyslu existence se projevilo v nádherné baladě Prodigal, která je stěžejním hitem celé desky. Matt se rozezpívá do krásné atmosféry s melodickým pozadím, se smyčcovými aranžemi a vše podporuje autenticky pojatý videoklip. Kapela přidala na těžkotonážních baladách, a i když někde ubrala z intimity, kytarové riffy neúprosně kosily vše před sebou v písních Shadows on the Wall nebo Pyromaniac. Nezapomněli šlapat poctivým grunge rytmem v songu Sweat nebo rozbouřit baskytarové psychedelii v 8000 lines. Dodnes je druhé album dle mého názoru nejtvrdším, ale i nejpocitovějším zářezem této texaské pětice. Má na tom možná i zásluhu precizní coververze Dream On od Aerosmith, která se na desce objevuje jako předposlední bonusová skladba. 

 

Se změnou na postu baskytaristy (Chrise Davise nahradil Matt Curtis) se Blacktopo Mojo rozjeli po amerických pláních a svou koncertní show podpořili obě řadovky. Píší se roky 2017 a 2018, kdy ještě svět neví, že se blíží co-vidová pandemie, kapela ale intenzivně koncertuje a do toho připravuje další várku pořádných grunge (hard) rockových pecek. Ta se v éteru objevuje na přelomu let 2019 a 2020, a to pod názvem Under the Sun. Kapela nejdříve vydala trochu horrorový klip Can´t Sleep, aby připravila půdu pro údernou třetí řadovku, která pokračuje v nakažlivém grunge-rockovém duchu, do které tu a tam opět vplují nečekané momenty z jiných stylů. Dokáže se pobavit při rozverné Come Get Your Coat, přiostřit hrany v Set It Free anebo zahrát čiře bluesovou náladovku It Won´t Last. Rozmanitá deska opět překvapila pestrou náladou a utvrdila status kreativity, který – co-vid ne-covid – neustále tvořící banda rozvinula na EP Static i čtvrté eponymní fošně Blacktop Mojo v roce 2022. Countryovku (s psychedelickým závěrem) Signal Is Gone právě z výše uvedené minialba, kapela vyšvihla v nelichotivém pandemickém období, ale právě s filozofickým poselstvím reflexe současného stavu světa. Sociální titulní deska těsně po EP pokračuje v kanonádě rocku ve svém klasickém kabátě a shrnuje všechny atributy kapely, která se odklání více k hravým písním jako např. Rewind nebo bluesovkám Tail Lights. Blacktop Mojo se i v roce 2022, kdy se co-vidová mánie už jevila oslabená, vydali na tour znovu se spřátelenými The Clutch a Native How! Sehraný kvintet vydává loni nealbový, ale přesto řízný singl Strike Me, zpěvák Matt uvádí na YTB kanále rovněž několik vlastních chytlavě (semi)baladických kousků jako Way Too Strong, Way It Out nebo Runaway. Celá kapela pak připravuje další album, které pod názvem Pollen vychází v dubnu 2024. Předchází mu dokonce několik úspěšných singlů jako Red Enough nebo Wild HorsesBlacktop Mojo v letošním roce definitivně nabírají tvořivou rockovou energii pro budoucí kariéru.     
Foto: web
DISKOGRAFIE
ČLENOVÉ
  • Matt James (zpěv)
  • Malcolm Booher (kytara)
  • Nathan Gillis (bicí)
  • Ryan Kiefer (kytara)
  • Matt Curtis (baskytara)

RECENZE
Z nové řadovky Blacktop Mojo práší hravý (western)rockový pyl

Z nové řadovky Blacktop Mojo práší hravý (western)rockový pyl

Barevné, hravé i nervy drásající. Vzdušné i pronikavě chytlavé. Ale poctivě...
ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Hemlock , heavy metalová kapela z Las Vegas, odehraje koncert v legendárním klubu Modrá Vopice
17.07.

Hemlock , heavy metalová kapela z Las Vegas, odehraje koncert v legendárním klubu Modrá Vopice

Groovy metalová kapela Hemlock odstartovala na začátku července své evropské turné. Tahle parta muzikantů...


Prague Louka ožije prvním ročníkem BadBoy Festu
17.07.

Prague Louka ožije prvním ročníkem BadBoy Festu

Během letošního léta přivítá Praha zbrusu nový festival. Nese název BadBoy Fest a uskuteční se 24. srpna na malebné Prague...


Michal Pavlíček vystoupí na Občanské plovárně s Unique orchestra
17.07.

Michal Pavlíček vystoupí na Občanské plovárně s Unique orchestra

V rámci koncertní série Prague Open Air vystoupí kytarista, hudební skladatel, uznávaný autor symfonické...


Imodium přichází se čtvrtým singlem z chystaného alba
17.07.

Imodium přichází se čtvrtým singlem z chystaného alba

Euforie z návratu na koncertní pódia i do studia v případě rockové kapely Imodium stále trvá. Po singlech Lampy, Tuláci a...


Žižkovští The Tchendos avizují singlem Elvis už nežije druhé album
16.07.

Žižkovští The Tchendos avizují singlem Elvis už nežije druhé album

„Země je kulatá a Bůh není. Vakcíny fungujou, klima se mění. Elvis už nežije, Měsíc byl dobyt, je prostě dobrý...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru