Being as an Ocean: Přál bych si, aby byla pomoc se závislostí na alkoholu a drogách více k dispozici

Zpěvák Joel Quartuccio z post-hardcorových Being As An Ocean si na mě udělal čas krátce po příjezdu do areálu festivalu Rock for People a před koncertem jsme si krátce popovídali o jejich plánech a aktivitách během uplynulé pandemie. Probrali jsme jejich spolupráci s nahrávacími společnostmi nebo jeho hudební přání. Přiblížil mi, jak kapela tráví čas na cestách a bavili jsme se i o nepopulárním tématu závislosti muzikantů na alkoholu a drogách. Jedná se o krátký rozhovor, jelikož času nebylo mnoho.

Rozhovor přinášíme opět i v originálním znění v angličtině.
Interview is available down below in English.


Hudební Knihovna: Ahoj, díky za tvůj čas a vítej na Rock for People.
Joel Quartuccio: Čau. Rádo se stalo, díky.

HK: V České republice hrajete poměrně často, ale na festivalu Rock for People jste poprvé. Jak se vám tu líbí?
Joel: Už jsme u vás hráli na jednom nebo dvou festivalech (Mighty Sounds v letech 2014 a 2016 a na Aerodrome Festivalu v roce 2018, poz. red.). Ale ano, na Rock for People jsme poprvé.

HK: Tohle bude možná největší venkovní koncert u nás, nemyslíš?
Joel: No, neznám žádná přesná čísla, ale jeden z největších koncertů venku to asi bude. Přijeli jsme asi v 10 ráno a zatím areál vypadá skvěle.

HK: Plánujete po koncertě zůstat a podívat se na ostatní kapely?
Joel: Moc dlouho bohužel zůstat nemůžeme. V 8 musíme odjet, protože zítra hrajeme na festivalu ve Švýcarsku (Z7 Wild Dayz festival, pozn. red.)

HK: Máte napilno, rozumím. Letos to vypadá, že už se svět dává pomalu dohromady. Jak jste strávili ty poslední dva zvláštní roky jako kapela?
Joel: Hlavně jsme psali muziku. Taky jsme si samozřejmě museli zvyknout na to být nějakou dobu zase doma, každý z nás to bral trochu jinak. Ale všichni jsme měli "normální” práci, abychom zaplatili účty, chápeš. Moje žena je tatérka a posledních pár let jsme dávali dohromady její tetovací studio. Otevřeli jsme v dubnu tohoto roku.

HK: To je super. Takže jste z té složité situace vytěžili co nejvíc to šlo.
Joel: Přesně tak. A materiál na nové album máme skoro hotový.

HK: Výborně. Jedná se o regulérní dlouhohrající album?
Joel: Ano, regulární studiová nahrávka.

HK: Můžeme se na něj těšit ještě do konce roku nebo mi to zaítm nemůžeš říct?
Joel: Ne, můžu (smích). Doufáme, že vyjde na začátku příštího roku (2023), protože připravujeme ještě něco speciálního, co bychom chtěli vydat do konce roku. Tak je to alespoň v plánu. (21. října 2022 vyšla reedice debutové desky „Dear G-D…” s novou skladbou „Those Who Share My Name” a dvěmi akustickými covery. Nová deska „Death Can Wait” by měla vyjít v roce 2024, pozn. red.)


HK: Je pro vás lepší být nezávislou kapelou bez labelu?
Joel: My label už máme.

HK: Oh, vážně?
Joel: Ano, máme s nimi tedy smlouvu jen na jedno album a pak se uvidí. Zatím je vše v pořádku. Jedná se o německý label Out of Line.

HK: Tak držím palce, ať se vše vydaří. Poslední dvě desky jste si ale vydávali sami, je to tak?
Joel: Ano, to je pravda.

HK: Tak jak jste si našli cestu k německému labelu? Chtěli jste dát šanci nějaké jiné společnosti? (První tři alba byly vydány přes americký label InVogue Records, pozn. red.)
Joel: Ano, tak nějak. Vždy jsme se snažili spolupracovat a uzavírat smlouvy tak, aby to bylo vzájemně prospěšné pro všechny strany. Zároveň se ale nechceme zaprodat a nechat si diktovat úplně všechno. Takže ty předchozí dohody byly spíše jen vzájemné spolupráce.

HK: Budete si i přesto, že máte partnerství s labelem, moci pozvat nějaké hosty na chystané album? Nebo to nemáte ani v plánu?
Joel: Spolupracujeme s několika skladateli, producenty a podobně, ale pro toto album neplánujeme žádné hudební hosty. Vůbec se tomu ale v budoucnu nebráníme.

HK: Máš nějakého konkrétního umělce, kterého by jsi chtěl pozvat?
Joel: Hrozně rád bych na nějaký song jednou pozval Aarona Weisse, zpěváka jedné z mých oblíbených kapel Me Without You. Je to skvělý zpěvák a frontman a rád bych s ním jednou pracoval. Ale nevím, jestli se to někdy podaří. On s kapelou už několik posledních let oznamuje poslední turné a poslední alba, ale vždy přijdou s něčím novým. Takže nevím, jak dlouho ještě budou aktivní (smích). Každopádně za to bych byl hrozně rád (kapela Me Without You skončila a odehála poslední koncerty v srpnu 2022, pozn. red.). Máme spoustu dalších přátel v kapelách, tak něco někdy vyjít může.

HK: Určitě ano. Spolupráce mezi kapelami a muzikanty, ať už se jedná o konkrétní song nebo EP, není žádnou vzácností. Je vždy fajn připravit něco trochu extra, pokud to samozřejmě má nějaký význam.
Joel: Určitě. Nemyslím si ale, že muzikanti začínají psát skladby s nějakým konkértním hostem na mysli. Pokud to samozřejmě není předem domluvené.


HK: Trávite na turné spoustu času. Jak si ten čas v autobuse zpříjemňujete a čím se bavíte?
Joel: Mám štěstí, že na posledních dvou turné s námi jela moje žena. Byla s námi na turné už před pandemií, takže kdykoliv je možnost, snažíme se užít si každé místo, kam přijedeme. Najít nějaké hezké místo na oběd nebo na kávu. Všichni sledujeme nějaké seriály, posloucháme podcasty, muziku, nebo čteme. Nic zvláštního.

HK: Je něco, co na životě muzikanta nemáš rád? Něco, co by jsi chtěl z toho tradičního koloběhu nahrávání, cestování a koncertování vynechat?
Joel: Hmm, nevím. Nic konkrétního mě teď nenapadá. Není to úplně jednoduchý život. Myslím si, že člověk musí být trochu jiný, aby tento životní styl byl schopný absolvovat. Být každý den na jiném místě a pořád být produktivní a socializovat se. Kdyby to bylo jednoduché, dělalo by to více lidí. Jednu věc, které bych se určitě chtěl zbavit a vymazat z té hudební branže a kultury obecně je…Hmm, nevím jak to nazvat. Viděl jsem spoustu mých přátel bojovat se závislostí na alkoholu nebo drogách a to je velmi smutná a nepříjemná věc. Bylo by skvělé, kdyby každý našel nějakou cestu z těchto problémů a kdyby byla pomoc v tomto ohledu více k dispozici.

HK: Určitě, tohle je velmi smutné téma, které nedosává příliš prostoru. Vy samozřejmě k těm lidem máte mnohem blíže, než my fanoušci, což si hodně lidí podle mě ani neuvědomuje. Ten fakt, že se musíte vypořádávat s takovými negativními problémy.
Joel: Asi ano. Není to vždy jen zábava a příjemné povinnosti. Není to jen o hraní na koncertech. Občas je těžké zůstat nějak pozitivní a příjemný pro ty lidi, co přišli na koncert.

HK: Doufám, že se s takovými problémy a příběhy nebudeš setkávat příliš často a bude to cestování opravdu spíše pozitivní a příjemné. Omlouvám se, že rozhovor ukončujeme s takovým nepříjemným tématem.
Joel: To je v pořádku, je důležité o tom mluvit. Díky za to!

HK: Děkuji za rozhovor, užijte si koncert a ať se daří.
Joel: I tobě, díky.


English


Singer Joel Quartuccio of the post-hardcore band Being As An Ocean made time for me shortly after arriving at the Rock for People festival grounds and before the concert, we had a brief chat about their future plans as well as their activities during the pandemic. We discussed their collaborations with record companies or his musical wishes. He told me about how the band spends their time on the road and we also talked about the unpopular topic of musicians' addiction to alcohol and drugs. This is a short interview, as there was not much time.

Hudební Knihovna: Hello and thank you for your time. Welcome to Rock for People
Joel Quartuccio: Hi. My pleasure. Thank you.

HK: You guys are playing in Czech republic quite often but this is your first time here. How do you find it?
Joel: We played one or two other Czech festivals (N.B.: Mighty Sounds in 2014 and 2016 and Aerodrome Festival in 2018) but yeah, first time at Rock for People.

HK: This might actually be the biggest outdoor show for you here, don’t you think?
Joel: Well, I don’t know the exact numbers but one of the biggest probably, yeah. We pulled in at 10 am today and the area looks really cool.

HK: Are you planning to stay after your show and watch some other bands?
Joel: Unfortunately, we can’t stay very long. We have to leave at 8 because we have a festival in Switzerland we have to make tomorrow. (N.B.: Z7 Wild Dayz festival)

HK: I see, busy schedule. So, it’s good that in 2022, the world is slowly getting back to normal. What have you been up to these two last strange years as a band?
Joel: Just writing a lot and obviously having to figure out, you know, what living at home again means for each one of us. Yeah, just doing more "normal” job than music again to, you know, keep up the bills. My wife and I, she’s a tattoo artist, we spent the last couple of years building our tattoo studio. We opened in April this year.

HK: That’s great. So, you made the best out of the bad situation.
Joel: Exactly, and we almost have our new album ready.

HK: Amazing. Is it going to be a full-length album?
Joel: Yes, a regular full-length release.

HK: Can we look forward to it already this year or you can’t tell me yet?
Joel: No, I can (laughter). We hope for early next year (2023) because we have another special something, which we want to release or is scheduled to be release by the end of this year. (N.B.: On October 21st 2022, they re-released their debut album „Dear G-D…” with a new single „Those Who Share My Name” and two acoustic covers. The new album „Death Can Wait” is scheduled to be released in 2024)


HK: Is it better for you to be an independent band without any label?
Joel: We do have a label already, actually.

HK: Oh, you do?
Joel: Yeah, we are contracted with them for one album only, though. So, we’ll see how it goes. So far it’s been great. They are German label called Out of Line.

HK: Best of luck, hope it works out. For your last two albums, however, you were independent, right?
Joel: Correct.

HK: So, how did you come across these guys? Did you want to give somebody else a chance? (N.B.: First three albums were released through American label InVogue Records)
Joel: Yeah. We’re always trying to partner and make sure that the contracts are beneficial for both parties. And we never want to give away the whole thing. So, yeah, the last couple of contracts have been more of a partnership.

HK: Since you have this partnership, are you allowed or even planning to include some guests or the upcoming album?
Joel: We’re collaborating with different producers and different songwriters and stuff like that but for this album, I don’t think we’re gonna have any featured artists or anything like that. We’re totally open for it in the future, though.

HK: Is there somebody in particular that you have in mind?
Joel: I would love one day to have Aaron Weiss, the singer of one of my favourite bands Me Without You. He’s an incredible poet and front man and I would love to have him on a song one day. But I don’t know because for several years, they’re already announcing last tours and last album. They still keep coming out with stuff, so I have no idea how long they’ll be active (laughter). But I’d love to do that (N.B.: Me Without You played their last shows in August 2022). We have a lot of friends in music, so something can happen.

HK: It’s quite common that artists and bands are collaborating. Having features or split EPs and stuff like that. It’s good to bring something a little extra, as long as it makes sense, of course. 
Joel: Yeah, it is. I don’t think anybody starts writing a song with a guest in mind, though. Unless it’s agreed prior to that, obviously.


HK: You’re on tour quite a lot. How do you kill time in a tour bus to entertain yourself?
Joel: I’ve been lucky to have my wife along with us for the past two tours. She’s been with us also before the pandemic, so whenever we get the chance, we like to enjoy where we are. Find some good food, have a nice coffee. Everyone in our group likes to download some shows to watch. Listening to podcast, music, reading. Pretty normal stuff really.

HK: Is there something you don’t like about the life as a musician? Something you would like to delete from the process of recording, travelling, playing shows…
Joel: Hmm, I don’t know. Northing really jumps out in particular. If it was totally easy, I think more people would do it. It kinda takes a special kind of person for this kind of lifestyle to be able to be in a new place every day and continue to be productive and social. The one thing I would probably change about the music industry and culture in general is probably the….I don’t know how to call it. I’ve seen too many of my friends deal with alcohol and drug abuse and that’s like, a hard thing. Probably opening up some avenue of help in that regard.

HK: Yeah, it’s always very sad. You obviously have much more attachments to those people than me as a fan and I don’t think people realize that you might have to deal with these negative things as well.
Joel: Yeah, it’s not always just fun and pleasure playing show after show, always on the road and always try to stay positive for the fans that show up at the concert.

HK: For sure. I hope you won’t have to come close to such stories too often and things will be mostly positive from now on. Sorry to end this on such gloomy note.
Joel: No, it’s ok. I think it’s an important thing to talk about. Thank you.

HK: Thanks a lot for the interview, enjoy the show and take care.
Joel. You too, thank you!


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Kafka Band novým singlem připomíná 100 let od úmrtí Franze Kafky
13.06.

Kafka Band novým singlem připomíná 100 let od úmrtí Franze Kafky

Křehká, jemná, melancholická. Taková je píseň Die Bäume – Stromy, která, stejně jako všechny předešlé...


Metalový Destroy!Fest v Losiné oslavil malé kulaté výročí
13.06.

Metalový Destroy!Fest v Losiné oslavil malé kulaté výročí

Losiná u Plzně se stala již po třetí místem konání metalové události s názvem Destry!Fest, na které...


Black Holes si v novém singlu troufají létat
12.06.

Black Holes si v novém singlu troufají létat

Pod názvem Dare to Fly vydává pražské duo Black Holes svůj letošní první singl. Nahrán byl opět v ústeckém...


Čáry života zpívají o anonymitě života ve městě a chystají druhé album
12.06.

Čáry života zpívají o anonymitě života ve městě a chystají druhé album

Zoufalci je název nového singlu kapely Čáry života. Jedná se o první píseň z připravovaného druhého...


Boston Manor zvou na ochutnávku nového alba ještě před jeho vydáním
12.06.

Boston Manor zvou na ochutnávku nového alba ještě před jeho vydáním

Dali si krátkou pauzu, porodili pár dětí, vydali pár singlů a zanedlouho se vrací zpět na stage i před české...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Je všechno dobrý? Je to složitější.
13.06.

Je všechno dobrý? Je to složitější.

» Kieslowski Marie

Sólové debutové album "Je všechno dobrý?” v digitální podobě...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru