Bad Omens dost možná hráli v klubu naposledy

Rychle rostoucí hvězdy metalcorového nebe Bad Omens se v sobotu už po šesté vrátili do České republiky. I přes přesun do větších prostor (z původně avizovaného Fuchs2) byl koncert beznadějně vyprodán už čtyři měsíce dopředu a sehnat vstupenku alespoň v odprodeji bylo asi stejně snadné jako ulovit zlatou rybku. Bad Omens jsou u nás zkrátka rok od roku oblíbenější. A právem.

Akce nezačala zrovna nejšťastněji. VIP balíčky obsahující setkání a focení s kapelou se nestíhaly a tím se posunul i začátek celého koncertu. Fanoušci čekající před klubem tak byli upozorněni, že klub bude otevřen o půl hodiny později. Nakonec se zpoždění protáhlo na 40 minut, což byl problém – koncert totiž musel v každém případě skončit o desáté večerní podle původního plánu. Vyvstaly pochybnosti, zda se vystoupení všech tří kapel vůbec stihne, případně jestli nebude nutné jednotlivé sety osekat. Zbytečně. Organizátoři akce Rock for People si se situací poradili na jedničku. Přestávky mezi kapelami se o něco zkrátily a všichni interpreti tak mohli vystoupit s plnohodnotným setem.Prvním, kdo v sobotu v Lucerna Music Baru dostal prostor, byli newyorští rockoví hip hopeři Oxymorrons. Svým energickým vystoupením kapela okamžitě ovládla celou stage a jejich melodické rapování rozpohybovalo většinu sálu. Oxymorrons svůj čas využili na maximum, zahráli i dosud nehraný nový song a spolupracovali s dobře naladěným publikem. Brzy všichni v davu mávali, tleskali a vlastně se nikomu ani moc nechtělo kapelu pouštět ze stage.Nováčci na scéně Ghostkid pak předvedli show ještě výbušnější. Přestože Sebastian „Sushi" Biesler, původně vokalista oblíbené německé party Electric Callboy, založil skupinu už v roce 2020, kvůli pandemii neodehrála kapela ještě ani tři desítky vystoupení (premiéru si odbyla na českém Fajtfestu). Na pódiu ale působí jako sehraní profíci, a tak okamžitě okouzlili dav. Publiku servírovali jednu bombu za druhou, přičemž přehráli většinu svého zatím jediného alba. Jejich muzika je chytlavá a zároveň docela tvrdá, a sál se dal velmi brzy do pohybu. Objevily se i první moshpity – přestože jejich vytvoření je v Lucerna Music Baru vždycky docela oříšek a místo jednoho velkého tak vznikly dva menší po obou stranách podia.

Zkušenosti z předchozí dekády s Electric Callboy byly na Sushim znát – pódiovou prezentaci měl vymakanou a diváci mu zobali z ruky. Povedlo se mu vytvořit v davu circlepit a dokonce i přiměl celý sál ke dřepu s výskokem. Kapela vynikala i výraznou image – černá barva, rudé stíny a oční čočky budou nejspíš brzy silně spojovány se jménem Ghostkid. Kluci se nevyhýbali ani kontaktu s publikem, masivně potetovaný basák Stanislaw „Stanni" Czywill se v průběhu setu vydal až nahoru na balkon. Kapela vzbudila velký zájem, což se projevilo i na délce fronty před jejich merch stánkem, kam se Ghostkid po koncertě vypravili za fanoušky.Větší nadšení ze strany diváků vzbudili už jen tolik očekávaní Bad Omens v čele se sympatickým frontmanem Noahem Sebastianem. V klubu to vřelo od první vteřiny. Sál se otřásal nekonečným skákáním fanoušků, oba kotle se rozjely naplno, a i nezávislému pozorovateli by muselo být jasné, proč kapela vzbuzuje tak extatické reakce a jak se jí podařilo raketovou rychlostí vyprodat nejdřív Fuchs2 a následně i Lucerna Music Bar. Jejich kombinace tvrdých breakdownů s až překvapivě jemnými melodiemi prostě funguje skvěle a naživo ji ještě podporuje skvělá koncertní forma, přátelské vystupování kapely a Noahova komunikativnost.V setlistu byla zastoupena všechna tři dosavadní alba Bad Omens, ale největší důraz byl kladen na loňskou novinku The Death Of Piece Of Mind, která zazněla skoro celá – kapela z ní zahrála úctyhodných jedenáct skladeb včetně titulní The Death Of Piece Of Mind, Like A Villain, Artificial Suicide, kterou Noah celou odzpíval s kuklou na hlavě, nebo Concrete Jungle, po níž je pojmenováno i aktuální turné. Došlo i na populární singly Never Know, Limits a Dethrone z přechozí desky Finding God Before God Finds Me. Z debutového self-titled alba nakonec zůstala jen tvrdá pecka Glass Houses. Každý song měl přitom i vlastní originální animaci promítanou na plátně za stageí.

Na nějaké hvězdy večera se tentokrát příliš nehrálo – přestože většina fanoušků tu očividně byla kvůli Bad Omens, i obě předkapely si vedly výborně a okamžitě si mezi diváky našly nové příznivce. Dočkaly se tak ovací, s nimiž by se spokojil i leckterý headliner. Sobota v Lucerně byla prostě hlavně o přátelství, otevřenosti a spolupráci. Všechny tři kapely si navzájem na stagei věnovaly slůvka podpory a vyzívaly přítomné, aby těm v backstagi hlasitě ukázali svou přízeň, přičemž jejich přání bylo vždy vyslyšeno s velkým nasazením. Přestože se nestíhalo, zpěváci nikam nespěchali, mezi songy toho spoustu napovídali a po skončení svého setu se všichni tři interpreti zdrželi na podiu, aby si mohli plácnout s tolika fanoušky, na které jen dosáhli.Nakonec to byl mimořádně povedený večer a je škoda, že se všichni zájemci do vyprodaného Lucerna Music Baru prostě nevešli. Je ale asi jen otázkou času, kdy budou Bad Omens vyprodávat větší prostory. Z předskokanů Ghostkid a Oxymorrons se zase stali hlavní adepti na příštího headliera. Nedá se než očekávat, že po přijetí, jakého se zde kapelám dostalo, se k nám budou rádi vracet. A my je u nás rádi znovu přivítáme.

FOTO: Monika Jetelová

GALERIE

Související obsah:

» Bad Omens představí svou novou desku ve vyprodaném Lucerna Music Baru   (Natálie Havelková, 03. 01. 2023)
» Electric Callboy za rok znovu!   (Monika Jetelová, 29. 04. 2022)
» FOTOreport: Electric Callboy rozhýbali Roxy!   (Monika Jetelová, 29. 04. 2022)
» ELECTRIC CALLBOY zařádí koncem dubna v pražském ROXY   (Monika Jetelová, 16. 04. 2022)
» Po RfP přivezou Eskimo Callboy svůj porno metal i do Prahy   (Karel Souček, 21. 08. 2017)
» Ghostkid   (David Malý, 05. 12. 2021)
» Ghostkid   (David Malý, 05. 12. 2021)
» Ghøstkid: Chci dělat věci po svém a bez kompromisů   (David Malý, 11. 12. 2021)
» Ghøstkid: Chci dělat věci po svém a bez kompromisů   (David Malý, 11. 12. 2021)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Dave Matthews Band se vrací po 5 letech do Prahy s novým albem
02.10.

Dave Matthews Band se vrací po 5 letech do Prahy s novým albem

Dave Matthews Band, často označována jako DMB, je americká rocková skupina, která byla založena v Charlottesville ve Virginii...


Václav Neckář slaví osmdesátiny novou písní a kompilací hitů
01.10.

Václav Neckář slaví osmdesátiny novou písní a kompilací hitů

Osmdesáté narozeniny oslaví 23. října zpěvák Václav Neckář. Při této příležitosti vychází komplet...


INSANIA jede podzimní klubové peklo
01.10.

INSANIA jede podzimní klubové peklo

Crossoverová kapela INSANIA, která za GRRRotesky obdržela Cenu Anděl za rockové album roku 2022, zahájí ve čtvrtek...


FOTOreport: Grandson a jeho soundtrack k revoluci
01.10.

FOTOreport: Grandson a jeho soundtrack k revoluci

28.9.2023 do Prahy na svou první headline show dorazil kanadsko-americký zpěvák a hudebník známy pod uměleckým jménem Grandson....


V Praze opět zazněly metalové covery od toho nejpovolanějšího
29.09.

V Praze opět zazněly metalové covery od toho nejpovolanějšího

Poslední zářijové pondělí se v Praze sešli příznivci metalu a rocku v tak trochu netradičních podobách. Všichni...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Thorns
24.08.

Thorns

» Martin Tony

Thorns je třetí sólové album anglického zpěváka Tonyho Martina....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru