Album Queen + Adam Live Around the World přichází ve správný čas

Recenze alba : Live Around the World

Interpret: Queen
Celkový čas: 01:19:43
Vydavatel: Universal Music
Rok vydání: 2020
Typ nahrávky: živá nahrávka
Medium: LP, CD
„Ruší se jeden koncert za druhým, tak jsme si řekli, že potěšíme fanoušky alespoň koncertním záznamem," říká k nahrávce Live Around the World Adam Lambert. Deska se přitom skládá ze záznamů z osmi koncertů po celém světě, přičemž čtvrtinu alba tvoří kompletní playlist legendárního vystoupení na Live Aid v roce 1985.  

Kromě písně Now I’m Here chybí však zcela skladby z prvních tří alb Queen, jinak jde o klasickou best of, opírající se o časem prověřené hity. Přináší ale také rarity, jako například verze Freddieho Mercuryho Love Kills nebo I Was Born To Love You. Každého přirozeně před poslechem vůbec prvního živáku Queen s Lambertem napadne srovnání vítěze televizní estrády American Idol, obdoby naší SuperStar, s nenapodobitelným Freddiem.Naštěstí se Adam nepokouší slavného zpěváka až na výjimky imitovat a ponechává si vlastní pěvecký výraz, což je na desce nejcennější. Stejně jako sympatická radost tisíců fanoušků z živé hudby. Excelentní je i souhra Briana Maye a Rogera Taylora. Nezbývá než dodat, že současní Queen žijí sice už jen z podstaty, ale umí na druhé straně zprostředkovat vzpomínky na velké koncerty a chytnout za srdce.  

To se povedlo i tentokrát. Zvláštní magické pouto s fanoušky se tedy nezpřetrhalo. Ani téměř po třiceti letech, kdy v roce 1991 odešel Freddie Mercury do hudebního nebe. Minimálně pamětníkům dál nahání husí kůži po těle a nezřídka jim tlačí slzy do očí. Tak silný a nadčasový má hudba Queen náboj. 

Není proto divu, že doma ve Spojeném království vystřelila deska okamžitě na první místo hitparády, stejně si vedla i v Austrálii, ve Spojených státech byla pátá. Je to jen další důkaz výjimečnosti kapely i ducha Freddieho Mercuryho, podtržený mimořádností současné doby, která nám nedopřává vidět podobné show na vlastní oči. O to víc bychom si měli tuto nahrávku cenit, protože přišla ve správný čas.
DISKOGRAFIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Horký večer se v pražském Café V Lese nesl na vlnách kubánských rytmů a folk-rocku
20.06.

Horký večer se v pražském Café V Lese nesl na vlnách kubánských rytmů a folk-rocku

V úterý 18. června poctila Prahu svou návštěvou na svém evropském turné kanadská umělkyně...


Růža Fest v Měcholupech – tradiční obsazení a kvalitní muzika
20.06.

Růža Fest v Měcholupech – tradiční obsazení a kvalitní muzika

Každoročně pořádaná akce v obci Měcholupy na Nepomucku s názvem Růža Fest měl na letošek pevně stanovený...


Bring Me The Horizon na Rock for People složili reparát za jedna
20.06.

Bring Me The Horizon na Rock for People složili reparát za jedna

Britská alternativně rocková, metalová, elektronická (vyberte si) kapela se na festival Rock for People vrátila podruhé,...


Avril Lavigne na Rock for People oslavila svou kariéru důstojně
20.06.

Avril Lavigne na Rock for People oslavila svou kariéru důstojně

Avril Lavigne vystoupila na Rock for People a jestliže před koncertem mezi fanoušky budila zvědavost, či snad obavy, po koncertě...


Třetí den se na festivalu Rock for People vítalo i loučilo
20.06.

Třetí den se na festivalu Rock for People vítalo i loučilo

Třetí den na festivalu Rock for People byl opět prodloužen a ti nejvytrvalejší vydrželi až do tří ráno. Počasí konečně...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Sobě věrnej
17.06.

Sobě věrnej

» Škwor

Po desáté jubilejní desce Tváře smutnejch hrdinů, kterou kapela...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru