5 důvodů, proč jet na Rock for People

1. Kapely na Rock for People

Samozřejmě. Nejde začít ničím jiným. Hudební festival je přece hlavně o hudbě, že ano? A nutno podotknout, že letošní Rock for People se povedl opravdu náramně. Ostatně, myslí si to i samotní organizátoři, kteří prorokují, že tento ročník bude jeden z nejlepších v historii festivalu. Pomohou jim k tomu hvězdní The Offspring, které znají snad úplně všichni nebo legenda trip hopu Massive Attack. Ani letos se však diskuze neobešli bez stížností, že Rock for People není dost rock, když pozve kapely jako skvělé synth popové Chvrches, indie popové X Ambassadors, elektronické trio Nero, DJ Roniho Size, hip hopera Saula Williamse, rapové Ho99o9 nebo třeba swingové Mydy Rabycad. Opak je však pravdou. Rockové příznivce nadchne spoustu zajímavých skupin v čele s welšskými Bullet For My Valentine, elektronikou říznutými Enter Shikari a The Qemists, rockovými Five Finger Death Punch, rocknrollovými Royal Republic či Turbowolf, punkovými Anti-Flag, hardcorem v podobě Our Last Night, Arcane Roots, John Coffey a mnoho dalších. Hudební lahůdkou pak bude večerní swingový večírek. Ptáte se, kde jsou Češi? Ani o oblíbené tuzemské skupiny nebude nouze – Vypsaná Fixa, Richard Muller, City Lights, Tři Sestry, Horkýže Slíže, Cocotte Minute, Donnie Darko, We On The Moon, John Wolfhooker, The Paranoid, From Our Hands, No Distance Paradise, All These Memories, Monkey Business, Jelen, Lake Malawi, Ghost of You, Thom Artway, Skywalker, Discoballs a další. Bude z čeho vybírat, co říkáte?

2. Doprovodný program

Nejen hudbou živ je člověk. Festivalpark nabízí mnoho možností, jak se pobavit i bez vystupujících skupin. Zaručujeme Vám, že nudit se nebudete. Přečtěte si, co všechno v areálu festivalu můžete nalézt.

Zažijte pravou táborákovou nebo táborovou atmosféru. Zkrátka zde můžete zavzpomínat nebo se rovnou podílet na programu. Ať už zpěvem či hrou na nástroje, které budou volně k zapůjčení.

Na RfP se už tradičně můžete i oháknout. Trika, tílka, mikiny, čepice, klobouky, ale i brýle, šperky nebo legendární holinky, vše na jednom místě. I letos bude k dostání ucelená řada merche v designu RfP 2016. A to není. V oděvním svatostánku budou k dostání trika, plakáty, CD a další suvenýry, které si kapely sebou přivezou.

V Lenovo zóně narazíte vedle technologických vychytávek a novinek třeba na dobíječkárnu smartphonů, internet a wifi zone nebo koktejl bar. Zároveň si můžete nechat zahrát na přání kapelou muzikantů v Live Jukeboxu nebo si užít populární nejtišší party zvanou Silent Disco. Plus se můžete těšit soutěže o smartphony nebo sledovat dění na hlavních stagích v pohodlí na led obrazovce.

Koncept rychlo parties vloni slavil úspěšnou premiéru. Lodní kontejnery ukrývají nejen DJe a zvukový aparát, ale také profi tanečnice. Během 10 minut vás tematicky laděný hudební blok rozproudí a vyplní časové prodlevy mezi programem na hlavních pódiích. Zastav se, nakopni se a pokračuj.

Náš dlouholetý partner, T-Mobile, to na RfP opět roztočí. Chystá pro vás zábavu na plné obrátky. V T-Mobile zóně se bude soutěžit, dobíjet, odpočívat i mlsat. Komu dojde šťáva, bude mít pro svůj mobil azyl s dostatkem energie pro dobití.

Zájemcům o pohled na festivalový areál z ptačí perspektivy poskytne oldschoolový kolotoč s labutěmi. Zavzpomínat na dětství, mít RfP jako na dlani a sledovat dění hezky z výšky bude super zážitek!

Roztoč se a vyhraj! Prověřte si mušku a zahrajte si o ceny za ztížených podmínek bude možné u točící tyče. Z té se vám bude točit hlava rozhodně. Úkol je prostý: roztočíte se několikrát kolem své osy a vystřelíte míčkem. Čím přesněji, tím lépe – vystřelit si odměnu mohou nejen zákazníci T-Mobile, ale úplně všichni, kdo to budou chtít roztočit.

Je libo únik z reality? Není problém. Nasadíte virtuální brýle a okamžitě se přenesete do jiné reality.

Pokud si budete chtít s partou ušetřit pár kroků, šlápnete do pedálu a roztočíte kola vícekapacitnímu bicyklu. Na předem vytyčené trase můžete vyjet vstříc dalším hudebním zážitkům

A točit se bude i zmrzlina – lahodné sladké osvěžení pro boj proti horku hledejte v T-Mobile zóně!

V neposlední řadě budete moci i pomáhat díky aplikaci Good Game. Zahrajte si hru na tabletu a přispějte na výzkum Alzheimerovy choroby

Originální spojení jukeboxu a živé kapely – to je live jukebox. Karavan přetvořený do podoby jukeboxu z 50. let. Vhoď minci, vyber svou oblíbenou skladbu a nech si ji přehrát živou kapela. Více najdete na www.livejukebox.cz. Zahrát si na přání můžete v Lenovo zóně.

Scéna nového cirkusu vyroste na festivalu v barvách Kofoly. Kejkle, divadlo, kabaret, cirkus, tanec a akrobacie v režii věhlasného souboru Cirk La Putyka vás rozhodně ohromí. Show se odehrají v pondělí 4. a v úterý 5.7. V plánu jsou tři vystoupení za festivalový den s tím, že vždy třetí vystoupení se odehraje večer formou late nite show s lightdesignem.

Show bude zároveň obohacená o akrobatickou houpačku teeterboard ve zcela dívčím provedení. Navíc skvělá švédská akrobatka Kajsa Bohlin předvede své vystoupení na cyr-wheel.

V režii věhlasného souboru La Putyka můžete těšit na dechberoucí akrobatické výkony, kabaret, cirkus i tanec. Spolu s nimi předvede své umění na cyr-wheel i skvělá švédská akrobatka Kajsa Bohlin. Scéna nového cirkusu vyroste na festivalu v barvách Kofoly. Po dva dny, v pondělí 4. července a v úterý 5. července tu budou své neskutečné hrátky se zemskou přitažlivostí předvádět členové Cirku La Putyka. Představí ukázky z představení Airground, ve kterém se cirkusová umění (závěsná akrobacie, acro-yoga a další) prolínají s živou hudbou a s prvky pohybového a tanečního divadla. Show bude zároveň obohacená o akrobatickou houpačku teeterboard.

Již tradiční a vyhledávané party na písečné pláži i letos proběhnou v zóně Urban Wave. Tam je možné se povalovat nebo se zapojit do workshopů. A večer party s DJs.

Osvědčenou a vyhledávanou součástí výzdoby je také multifunkční paletová zóna. Palety totiž fungují nejen jako základní prvek pro dekorace, ale i k praktickým účelům. Například jako posezení nebo regálový systém pro potřeby úschovny.

Silent party je zřejmě nejtišší party, na které jste kdy byli. Dva DJové, dva různé hudební styly, 300 sluchátek – zábava pro tanečníky, podívaná pro kolemjdoucí. Hledejte v Lenovo zóně.

Šlápněte do pedálu a podpořte kapelu. Samozásobitelská Symbio+ pedal stage potřebuje každého vás – jízdou na kole vyrobíte elektrický proud pro účinkující na pódiu.

Pro třídící fanoušky bude na RfP díky podpoře Samosebou.cz připravena unikátní scéna REC.stage. Každý, kdo přijde do stánku Čistý festival třídit odpady, může návštěvníkům předvést své vystoupení na nástrojové aparatuře. Navíc k dispozici budou přímo na scéně kamery, na které technici vystoupení zaznamenají a přehrají na disk. Ten si můžete následně odnést jako suvenýr a nasdílet záznam ze své show.

Starý červený autobus z ulic Londýna. V křestním listu má dokonce popis svých tras – v letech 1965-1968 pendloval na lince mezi centrem Londýna a letištěm Heathrow. Na festivalu funguje jako kavárna, herna nebo místo pro relax.

Novinka na festivalu – hra s podtitulem nemysli a vystřel. Nezáleží na věku, síle ani pohlaví. Hra pro dva nebo čtyři hráče prověří váš postřeh. Ve speciálně vytvořeném zázemí budou probíhat turnaje a i zahřívací tréninkové duely

Poprvé vyrostly na RfP v roce 2015. Řeč je o stylizovaných tematických barech ve spojení s hudbou. Například industriálně laděný průmyslový bar, klasická stodola se slámou nebo dopravní bar. Všechny se stylovým posezením a dekoracemi. Čtvrtým bodem je Après-ski bar, kde v nápojovém lístku nechybí Bombardino a obsluhuje se v helmách.

Že yoyo není jen hračkou pro děti do 7 let, vás přesvědčí Yoyo Boys. Našlapaná exhibice špiček freestyle yoyování, mistrů Evropy a úspěšných účastníků soutěže Česko Slovensko má talent – Lucie Bílá nestačila koukat a Jaro Slávik chytal spodní čelist u kolen.

Message wall je něco jako kniha přání a stížností. Zde máte možnost vzkázat kapelám, pořadatelům nebo ostatním návštěvníkům, co máte na srdci. Koneckonců se ukázalo, že funguje i jako nástroj k seznamování.

Ska party ve starém americkém školním autobusu v režii kapely Bazzookas. Zažili jsme na festivalu Reeperbahn v Hamburku a naprosto nás dostali. Letos bychom se s vámi chtěli o zážitek podělit.

Divadlo Studna nabídne netradiční hry, při kterých se skvěle relaxuje. Fungují na jednoduchém principu, takže je zvládne opravdu každý. Soubor uvede také několik divadelních představení.

Relaxovat, užít si chvíle klidu nebo se schovat před slunkem budete mít možnost v jedné z chill-out zón rozesetých po areálu.

Prima COOL již tradičně připravila chillout zone, kde si můžete odložit vaše znavená těla a nabrat síly na další festivalový program. K dispozici jsou tři profesionální fotbálky Rosengart, na kterých můžete zdarma trénovat na fotbálkový turnaj, který pro vás připraví naše C(GIRLS)L. Tak se k nám dokulte a ukažte, co ve vás je!

Chcete se potkat se svými oblíbenci? Získat podpis? Fotku? Budete mít opět možnost na autogramiádách. Sledujte náš web a sociální sítě a včas se dozvíte, kdo, kdy a kde.

V případě tropických teplot a záplavy slunečního svitu, přichází na řadu – kropící vozy, hadice, fontánky a rozprašovače. Bývají nejen zdrojem závlahy a osvěžení, ale taky místem setkávání a zábavy.

V areálu najede i výstavu věnovanou více než dvacetileté historii festivalu RfP. Uplynulých 21 ročníků z Českého Brodu i Hradce Králové si bude možné připomenout prostřednictvím paletové expozice s dobovými fotografiemi a komentáři.

Nedílnou součást výzdoby areálu se za posledních pár let stalo velké plechové logo RfP. Každým rokem se v průběhu festivalu dočká mnoha úprav a již pravidelně slouží jako skvělý foto koutek.

V roce 2015 jsme poprvé navázali spolupráci s anglickou firmou, která zajišťuje výzdobu dekorativními vlajkami. Poutavé jsou nejen svou výškou a barevností, ale také v noci. A to díky osvětlení napojenému na solární panely.

RfP je mimo jiné také spolupořadatelem bejbypankového rodinného festivalu Kefír. Díky tomu je využíváme unikátních dekoračních prvků. Jednotlivé dekorace jsou rozmístěné po celém areálu festivalu – například točivé a otočné artefakty, plůtky a ohrádky zdobené barevnými motýly, květinami a husami, obří sirky a pastelky a mnohé další vychytávky.

Více 130 kusů sudů různých barev a velikostí bude rozeseto v areálu. A s rozmanitým využitím – jako odpadkové koše, dekorace nebo stolky.

3. Gastronomie

Rock for People bude žít i jídlem a odvezete si z něj chutné zážitky i díky Street Food Rocks. Vystřelit své chuťové pohárky na oběžnou dráhu slasti budete mít možnost v rámci festivalu na festivalu s názvem Street Food Rocks.

Těšit se můžete na kuchyně z mnoha koutů světa. Pecky ze světové i české kuchyně, burgry k sežrání, rybí speciality i hříšné sladkosti. Nabídneme také vegetariánskou, veganskou i bezlepkovou kuchyni. Jednotlivé caterery a jejich sortiment vám budeme postupně představovat.

Ambasadorem Street Food Rocks není nikdo jiný než Zdeněk Střížek – zakladatel Burgerfestu, jednoho z největších food festivalů v České republice, a majitel vyhlášené pražské burgrárny Bejzment.

Legendární burgery od Bejzmentu, které z Rock for People už znáte. Připravené z čerstvého hovězího masa z českých luhů a hájů, které je grilované na dřevěném uhlí pro dosažení nezaměnitelné specifické chuti. Přijď ochutnat náš jedinečný JD Honey, Fire Cracker nebo absolutní novinku G.I. Jack, který jsme vytvořili na počest 150 výročí starýho Jacka Danielse . A kde nás najdeš? Tam kde žije Jack!

Gruzínská kuchyně, to je Sashlik, Kebab, plněné placky Chačapuri či Lobiani, Chinkali, Pchali, Čakapuli, Pelmeni…že nevíte, o co jde? Přijďte ochutnat pestrou gruzínskou kuchyni plnou vynikajících chutí.

Jste vegan nebo už máte dost festivalových klasik jako je klobása či langoš? Pak bude stánek bistRAWveg to pravé pro vás. Projekt reaguje na nové trendy, podle kterých má každý vědět, co má na talíři.

Zpracování rostlinných surovin způsobem, který jim ponechá maximum enzymů i vitamínů živých, tedy aktivních. Jedná se o tepelně neupravovanou stravu a nápoje. Maximální teplota při zpracovávání je 42°C. RAW stravování nepracuje s živočišnými výrobky. Vše obsahuje jen rostlinné suroviny. Rostlinné složky dokážou výživově i chuťově dokonale zastat máslo, mléko, vejce či maso.

KAISER FRANZ se nesnaží za každou cenu vymýšlet již vymyšlené. Zaměřuje se na osvědčená streetfoodová jídla a zkouší přenášet klasické recepty do pouliční podoby, vždy však klade důraz na poctivou přípravu, kvalitní suroviny, precizní postupy a dokonalé provedení.

Nenasyta připravuje pokrmy ze suroviny, které jsou vždy sezónní, čerstvé, lokální a přírodní. Své pokrmy ozvláštňuje vybranými slovinskými lahůdkami, jako jsou divoký chřest a artyčoky, čerstvé bílé lanýže, polníček, čekanka nebo rukola.

Tommy’s Food Truck nabízí skvělé občerstvení připravené z čerstvých surovin. Domácí kuchyně, pečlivý výběr dodavatelů a příjemná obsluha. V nabídce budou masové a vegetariánské burgery výhradně z čerstvých surovin či hot dogy s kvalitními klobáskami od osvědčeného řezníka.

4. Sportovní aktivity

Na kole na RfP? To není žádná novinka. Už po osmé se vydá peloton na trasu Praha-Kolín-Hradec Králové. Letos se přespí v Kolíně, kde se bude grilovat, koupat, bavit se a odpočívat. Start je Praze 1. července, plánovaný příjezd na RfP 2. července. Na místě na kola čeká úschovna, takže se o ně nebudete muset bát. Účast na Cyklojízdě je zcela zdarma navíc se můžete těšit na stylový RfP dres. Pro více informací sledujte FB stránku Cyklojízda na RFP.

Trocha adrenalinu není nikdy na škodu. Na U rampě se totiž opět budou dít věci. Borci na BMX a skatech budou létat vzduchem a předvedou to nejlepší, co v nich je.

Agentura Extreme Events pořádá v rámci RfP také závod ČSP (Český skateboardový pohár) na minirampě ve skateboardingu. Pojede se o prize money v celkové výši 10 000 Kč a představí se zde kompletní česká skateboardová špička. Součástí závodu bude i klání o best trick.

Začátek závodu bude v úterý 5.7. 2016 v 15:00 kvalifikací a finále se pojede ve 20:00. V pondělí 4.7. v 15:00, 17:00 a 19:00 bude probíhat exhibiční trénink, vždy cca 30 minut pouze pro závodníky. Po zbývající čas bude minirampa přístupná návštěvníkům.

5. Vy

Nejdůležitější součásti festivalu jste však Vy, návštěvníci. Jste to Vy, kdo tvoří atmosféru a vytváří zážitky. Bez Vás by neměly kapely pro koho hrát, stánkaři pro koho vařit, sportovci komu předvádět své umění a nikdo by se nebavil. To přece nemůžeme dopustit, že ne? Tak v červenci na viděnou v Hradci!


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Na nové album si fanoušci Poletíme? museli počkat šest let
19.06.

Na nové album si fanoušci Poletíme? museli počkat šest let

Šest let čekali fanoušci kapely Poletíme? na nové album. Na desku Chce to hit! nyní osmičlenná banda okolo výtvarníka...


The Offspring chystají na říjen nové album
19.06.

The Offspring chystají na říjen nové album

Minulý čtvrtek uchvátili američtí The Offspring festival Rock for People svým divokým koncertem. Fanoušci těchto punk...


Kapela MIRAI zahájila sérii Summer Festů v Riegrových sadech
19.06.

Kapela MIRAI zahájila sérii Summer Festů v Riegrových sadech

Oblíbená kapela MIRAI má za sebou první zastávku z dlouhé série vlastních festivalů. Velkolepý program...


The Offspring na Rock for People opět vsadili na nostalgii a dali vzpomenout na 90. léta
18.06.

The Offspring na Rock for People opět vsadili na nostalgii a dali vzpomenout na 90. léta

Kultovní kalifornská pop-punková skupina The Offspring si znovu po osmi letech našla cestu na Rock for People. Jejich letošní...


Druhému dni Rock for People dominovaly mimo jiné výroční koncerty
18.06.

Druhému dni Rock for People dominovaly mimo jiné výroční koncerty

Můj program byl během druhého dne festivalu Rock for People trochu volnější, ale zároveň jsem byl svědkem hned...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Sobě věrnej
17.06.

Sobě věrnej

» Škwor

Po desáté jubilejní desce Tváře smutnejch hrdinů, kterou kapela...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru