FOTOreport: Majáles Brno! Hodně pití, hodně lidí.

Tento víkend jsme zavítali na Majáles v Brně, kde nás čekaly tři stage naplněné programem a kapelami. To už jsem ale moc napřed, jdeme na to od začátku.Doprava k festivalu byla skvěle posílena, to se musí Brnu a Majálesu nechat, jelikož tramvaje nebo tedy šaliny jezdily snad každou minutu. Jezdí opravdu hned ke vstupu a tak nebyl problém rovnou jít na kontrolu. Ovšem dlouhá cesta nás teprve čekala. Po kontrole člověk zjistil, že má před sebou zhruba 15 minut chůze než se dostane alespoň ke stánkům s jídlem. Cesta nebyla dle mého nejlepší, protože to byla po většinu času dlouhá oplocená ulička, kam když se nahrne desetitisíce lidí, je to hned ucpané a tak musíte mít trpělivost.


Co nás velice mile překvapilo bylo levné pití, jak alkohol tak nealkoholické nápoje. ToiToi záchodů bylo také skoro dostatek, co již po pár hodinách ale nebylo je voda či dezinfekce na ruce, to ale u festivalu lze čekat, přeci jen se festivalu zúčastnilo 40 000 lidí.Na Majálesu nebyly pouze tři stage plné hudby a jiného programu, ale také mnoho zajímavých stánků škol, ale také stan "Fuck Cancer”. Fuck Cancer je velice zajímavý projekt tohoto ročníku Majálesu. Tento projekt pomáhá a podporuje lidi s rakovinou a vzdělává ohledně čehokoli co vás na rakovině může zajímat. Tento projekt podpořila i velká jména jako například Sharlota, Jiří Langmajer, Mikýř a další.


Teď už ale ke kapelám a hudbě na Majálesu. Čekalo nás mnoho interpretů, jak už větší, tak menší kapel, od popu až k metalu. Na hlavní Rádio Krokodýl stage jsme tak mohli vidět například Poletíme?, Kapitán Demo, Mirai nebo Marek Ztracený. Také se tam představili školy bojující o titul krále a královny Brněnského Majálesu, vyhrála Mendelova univerzita v Brně! Na menší Město Brno stage se hlavně zaměřili na hip hop/rap a podobný styl hudby. Mohli jsme tím pádem čekat i mladší publikum a zajisté hlasitější než na hlavní stage. Představil se nám tam Calin, STEIN27, Kontrafakt a další. Poslední Jihomoravský kraj stage byla nejdále v areálu, kde byl také největší klid, kdykoliv jste si chtěli oddechnout od davů a mačkání se, mohli jste si zajít tam. My sami jsme tam navštívili například Smola a hrušky, Jamaron nebo John Wolfhooker, kteří byli i ten den poslední na tomto pódiu. 


Kapely a hudba byla opravdu skvělá, ale působilo na nás, že se prodalo více lístků než by mělo. Po pár hodinách už jste se museli opravdu prodírat davem úplně všude. Přestávalo to být tak komfortní například jít z jedné stage na další, jelikož pouze to by vám zabralo desítky minut a mnoho nadávek od lidí, kteří nás nechtěli ani pustit odejít. Celkový pocit z tohoto Majálesu je hodně smíšený. Muzika skvělá, ale programy se velice často kryly s podobným stylem hudby či se kryla velká jména a možná bychom jinak umístili alespoň Město Brno stage, která kdykoliv kdy měla koncert, zaplnila jeden z mála průchodů k dalšímu podiu. Pití a jídlo na poměry festivalů opravdu levné, ale dostat se k němu bylo náročné. 


Ať už byly plusy a mínusy jakékoliv, vesměs jsme si festival užili, věříme, že příště to bude zase o něco lepší a my se již těšíme až budeme moct dorazit.


GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
David Pomahač pokřtí novinku Neviditelný v Café V lese
22.05.

David Pomahač pokřtí novinku Neviditelný v Café V lese

Zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista David Pomahač vydal letos v dubnu u vydavatelství Minority Records své...


FOTOreport: pražská premiéra The smile
22.05.

FOTOreport: pražská premiéra The smile

Boční projekt členů ikonických Radiohead zamířili do Prahy. Jejich debutové album A Light for Attracting Attention...


Dočkáme se comebacku od Fall Out Boy?
21.05.

Dočkáme se comebacku od Fall Out Boy?

Jak jste si jistě všimli, asi největší emo kapela všech dob, My Chemical Romance, vydala singl „The Foundations Of Decay",...


Black Veil Brides vydávají nový videoklip
21.05.

Black Veil Brides vydávají nový videoklip

Američtí rockeři Black Veil Brides své fanoušky poslední dobou hodně napínali, když...


Videoklip k novému singlu Palaye Royale „Broken“ se natáčel u nás
21.05.

Videoklip k novému singlu Palaye Royale „Broken“ se natáčel u nás

Je to pár hodin, co světlo světa spatřil nový singl Broken i s čerstvým videoklipem. Po Punching Bag, Paranoid a No Love...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Afterglow
02.05.

Afterglow

» Acid Row

Nové album Afterglow stoner rockových Acid Row zavání odérem smrti,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru