„…a co bude teď?,“ ptají se na svém debutu Brigita a Štěpán.

Charismatické duo Brigita Cmuntová a Štěpán Klouček jednoznačně patří k největším písničkářským talentům současné doby. Dokazuje to debutové album s názvem …a co bude teď?, na které upozorňuje singl a videoklip Bylo milo. Jemná, folkpopová písnička s výraznou melodií, silnou atmosférou a skvěle sladěnými vokály.

K písni Bylo milo vznikl i nový videoklip. Ten ztvárnila studentka FAMU, režisérka Anna Raková. „Videoklip k singlu jsme natočili s mojí dobrou kamarádkou a bývalou spolužačkou z textařiny Aničkou Rakovou. Líbí se mi její smysl pro detail a to, s jakou jemností dokáže zachytit obraz," popisuje vznik videoklipu Brigita Cmuntová.



Debutové album …a co bude teď? vyšlo na domácím labelu Tranzistor. Na novince se podílí řada předních českých hudebníků. Pianista Albert Romannuti, známý svým projektem Bert & Friends nebo z působení u zpěvačky Katarzie, kytarista první dámy českého country Věry Martinové Jakub Juránek a všudypřítomná rytmika Michal Daněk a Ondřej Hauser, které mohou fanoušci pravidelně vídat v Show Jana Krause, Prago Union a v mnoha dalších projektech.

„První náčrt písně ‚Bylo milo‘ vznikl před čtyřmi lety v Praze na Štvanici, kde jsme nedávno natočili i videoklip k singlu a zároveň tam v dubnu proběhne křest naší desky. Desku jsme nahrávali dva roky," říká Brigita. „Jedna píseň na desce je dokonce deset let stará. Jsem zvědavý, co nám dokončení desky s Brigitou přinese nového ...a co bude teď?‘ doplňuje Štěpán.

Brigita a Štěpán jsou dva mladí umělci, kteří spolu už bezmála deset let tvoří pop-folkovou dvojici. Brigitu mohou diváci znát z filmu Bábovky, seriálů První republika, Bez vědomí nebo aktuálního seriálu Božena Němcová. Štěpán Klouček účinkoval v divadlech Hybernia a Na prádle, hrál ve filmu Muzikál aneb cesty ke štěstí, vystupuje také s kapelou Bizarre band

V kompletní sestavě s hvězdnými muzikanty pokřtí dvojice Brigita & Štěpán své album v pražském divadle Vila Štvanice v sobotu 23. dubna.
Foto: Tranzistor, Tom Zahrádka
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘ



HUDEBNÍ ZPRÁVY
David Pomahač pokřtí novinku Neviditelný v Café V lese
22.05.

David Pomahač pokřtí novinku Neviditelný v Café V lese

Zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista David Pomahač vydal letos v dubnu u vydavatelství Minority Records své...


FOTOreport: pražská premiéra The smile
22.05.

FOTOreport: pražská premiéra The smile

Boční projekt členů ikonických Radiohead zamířili do Prahy. Jejich debutové album A Light for Attracting Attention...


Dočkáme se comebacku od Fall Out Boy?
21.05.

Dočkáme se comebacku od Fall Out Boy?

Jak jste si jistě všimli, asi největší emo kapela všech dob, My Chemical Romance, vydala singl „The Foundations Of Decay",...


Black Veil Brides vydávají nový videoklip
21.05.

Black Veil Brides vydávají nový videoklip

Američtí rockeři Black Veil Brides své fanoušky poslední dobou hodně napínali, když...


Videoklip k novému singlu Palaye Royale „Broken“ se natáčel u nás
21.05.

Videoklip k novému singlu Palaye Royale „Broken“ se natáčel u nás

Je to pár hodin, co světlo světa spatřil nový singl Broken i s čerstvým videoklipem. Po Punching Bag, Paranoid a No Love...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Afterglow
02.05.

Afterglow

» Acid Row

Nové album Afterglow stoner rockových Acid Row zavání odérem smrti,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru