Popové ozvěny Joshe Grobana

Recenze alba : All That Echoes

Interpret: Groban Josh
Celkový čas: 00:51:20
Vydavatel: Reprise Records
Rok vydání: 2013
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD

Americký hudebník Josh Groban letos vydává svou šestou řadovou desku. Zpěvák, proslulý popovou hudbou s prvky té klasické, nachystal dalších dvanáct skladeb, které se hlásí pod názvem All That Echoes. Album se hned po svém vydání vyhouplo na první pozici amerického žebříčku Billboard 200.

Sám Josh o albu řekl: "Od začátku až do konce tento projekt vzkvétal s absolutní radostí a inspirací. Společně s Robem Cavallem a ostatními fantastickými spolupracovníky jsme se rozhodli stvořit songy, které vytvoří most mezi starým a novým, mezi světlem a tmou života a lásky... všechny ty ozvěny v našich duších. Díky tomuto albu se cítím dobře a doufám, že ostatní to cítí stejně."

První skladbou, která se dostala ven byla hned úvodní Brave. Tady se prokazují Grobanovy vysoké pěvecké kvality, a není divu, že zpíval po boku takových umělců jako například Andrea Bocelli. Chytlavá melodie, která vychází z tradiční Grobanovy tvorby, plus smyčcové party, do kterých se pomalu vpouští elektrická kytara. Podobně je na tom i druhá v pořadí a také autorská False Alarms.

Velicé dobrý úvod pak poněkud kazí první z neautorských skladeb. Na albu jsou celkem tři kousky, které si Josh oblíbil a kterým dal svoji vlastní tvář. Tím prvním je třetí na albu Falling Slowly, kterou v originálu vytvořili Glen Hansard a Markéta Irglová. Ta je tu poněkud utahaná, a ztrácí svoje původní kouzlo, za které si vysloužila i Grammy. Groban jí odebral ty původní emoce, které z ní vyzařovaly a píseň tak působí až nudně a nic na tom nemění ani výborný hlas zpěváka. Dalším coverem je poslední I Believe (When I Fall In Love It Will Be Forever), kterou nahrál Stevie Wonder. Tady ale opět přichází chyba, na osobitý výkon Wondera nedokáže Groban navázat a tak je z toho akorát další mínus alba. Skladba, ač má vynikající aranžmá a pěvecké výkony, nepůsobí v klasickém Grobanově stylu tak dobře jako originál.

Posledním coverem je Hollow Talk od dánského seskupení Choir of Young Believers. V ní Groban naopak vytvořil vynikající atmosféru, která se postupně rozvíjí až v mohutnou gradaci, která poté jak bouře pomalu utichne. Této rozvláčné skladbě, která je jak stvořená pro nějaký filmový soundtrack, dominují pianové party, kytara a samozřejmě smyčce. Nejspíše vrcholný okamžik celé desky.

Na albu vystupuje také několik hostů, v čele s Laurou Pasini, která hostuje v jedné z italsky zpívaných skladeb E ti Prometterò. V jediné španělské písni Un Alma Más se prozměnu objeví trumpetista Arturo Sandoval. Zajímavé je také moderní zpracování tradiční keltské písně She Moved Through the Fair.

Groban opět nachystal velice různorodé album, kde opět zkouší nové věci. Ne vše se sice povedlo, ale album jako celek funguje dobře, a ti, kteří mají rádi předchozí tvorbu Grobana, rozhodně budou nadšeni. Jeho propojení popové hudby s operními a muzikálovými prvky je opět více než zajímavé, nicméně některé skladby se do jeho pop-operového kabátku vůbec nehodí a album tak lehce sráží.

DISKOGRAFIE
Tento interpret nemá v tuto chvíli žádná zveřejněná alba ...

Související obsah:

» Multiplatinový Josh Groban přichází se šestým albem   (Karel Souček, 28. 01. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Motivační song Radka Bangy doprovází klip plný inspirativních osobností
08.06.

Motivační song Radka Bangy doprovází klip plný inspirativních osobností

Když chceš, tak to dokážeš je ústřední myšlenkou nové písničky Radka Bangy s názvem Nic není nemožné....


Taylor Swift po třinácti letech znovu vydává své třetí studiové album Speak Now, objeví se nejen nové skladby ale i zajímavé kolaborace!
08.06.

Taylor Swift po třinácti letech znovu vydává své třetí studiové album Speak Now, objeví se nejen nové skladby ale i zajímavé kolaborace!

Americká star Taylor Swift znovu vydává své třetí studiové album Speak Now, které původně vyšlo...


Visací Zámek slaví 41 let
08.06.

Visací Zámek slaví 41 let

Koncert 41 LET V PUNKU proběhne 24. června 2023 na pražském Strahově. Na tomto koncertě kapela pokřtí CD i DVD Made...


V rámci svého vůbec prvního sólového turné se Hauser zastaví také v Praze
08.06.

V rámci svého vůbec prvního sólového turné se Hauser zastaví také v Praze

Drsňák mezi instrumentalisty a zakládající člen skupiny 2Cellos Stjepan Hauser, známý jednoduše jako Hauser, ohlašuje...


Prague Rocks se vrací
07.06.

Prague Rocks se vrací

Festival Prague Rocks, pořádaný společností Live Nation, se letos vrací se slibným line-upem, který odstartuje vaše...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Bazilišek
31.05.

Bazilišek

» Divokej Bill

Čekání na nové album Divokýho Billa je u konce. Na den přesně po šesti...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru