pARTy ve Františkánu proběhla opravdu ve velkém stylu

V sobotu se v Kadani uskutečnil již 8. ročník pARTy ve Františkánském klášteře. Od samého začátku bylo vidět, že se akce povede v přátelské atmosféře a plná té správné energie. Již od parkovacího místa, které jsme rychle našli díky skvělému popisu na webovkách od organizátorů, byla slyšet zvuková zkouška ze zahradní stage,  J. Rauvolfa před přednáškou o funku. 

Příjemné prostředí se plnilo lidmi napříč generacemi, protože následovala legendární Vltava na hlavním podiu. Ti ještě hráli při příjemném počasí, za to během Noisetrap si lidé nenechali vyhnat ani  přibývajícími mraky. Během U-Prag už byl déšť v plné síle, tak lidi navlíkli pláštěnky, deštníky a nemuseli utíkat před deštěm. I když bylo kam. Buď se dalo schovat pod vzrostlé stromy blízko stánků s občerstvením, popřípadě se dal využít větší stan s pivem. V rámci vstupného jsme si mohli projít i samotný klášter i muzeum. Ani když při dalším tvrdém uskupení jménem Kurtizány z 25. avenue místy trochu sprchlo, dav před podiem se spíše rozrůstal a  jejich průřez celé diskografie dostal všechny věrné fanoušky do varu a pár posledních kapek už skoro nikdo nevnímal. Zahradní scéna byla nejen pro kapely, ale fungovala i jako přednáškový místo například pro Josefa Hlavatého při povídání o letech na rogale, popřípadě Kateřiny Vrbasové. Ta přednášela o svoji cestě do Ománu. Během kapely Čankišou jsme si připadali jako v jiném světě. Rytmy i texty posbírané po celém světě hrané našimi krajany byl opravdu zážitek. 

Navázala dvojice Dva, kteří udrželi náladu pro následující Midi Lidi. O poslední hudební produkci na zahradní scéně se postarali Body of Pain. A udržené tempo si lidi nechali uchované i pro Gaia Mesiah. Opět fenomenální výkon tohoto ze tří čtvrtin dámského složení. Nejeden fanoušek na tohle vystoupení bude vzpomínat, nevynechali snad žádný známý song. A prostor pod podiem praskal ve švech pařícími fanoušky. Celý večer zakočnili Lety Mimo, kteří zachránili akci, aby nebyla ukončena o kapelu dříve. Slíbení Skindread totiž na poslední chvíli účast odřekli.

Sobotní den proběhl tedy pro náročného posluchače velice dobře. Moc děkujeme organizátorům i Tomášovi Hanákovi, který diváky po celý den doprovázel v podobě moderování a čas mezi vystoupeními vyplňoval skvělými vtípky.


GALERIE

Související obsah:

» pARTy ve FRANTIŠKÁNU bude různorodá   (Monika Jetelová, 24. 05. 2022)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Štěpánovický koncert nabídl tři formace s hardrockovým finišem
30.06.

Štěpánovický koncert nabídl tři formace s hardrockovým finišem

Malebná obec u Klatov s názvem Štěpánovice pohostila v pátek 24.6.2022 na soukromě laděné akci hned...


Only the Poets zavítají v srpnu do Prahy
30.06.

Only the Poets zavítají v srpnu do Prahy

Only the Poets, britská poprocková kapela, jež vznikla v roce 2017, se do podvědomí fanoušků dostala zejména díky...


Singl Sins je jen začátek, Support Lesbiens slibují nové album
30.06.

Singl Sins je jen začátek, Support Lesbiens slibují nové album

Kapela Support Lesbiens vydává po téměř dvou letech novinku Sins, která je zároveň předzvěstí zbrusu nového...


Po ročním odkladu se vrací maskovaná banda z Iowy.
30.06.

Po ročním odkladu se vrací maskovaná banda z Iowy.

Po ročním odkladu dorazí konečně do Prahy i maskovaná banda z Iowy. Slipknot se k nám vrací pravidelně, naposledy navštívili...


Green Day na Rock for People plnili sny
29.06.

Green Day na Rock for People plnili sny

Americké trio Green Day se do České republiky vrátili po pěti letech a rozhodně si nemuseli plnit žádné...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Lidová Redlová
01.06.

Lidová Redlová

» Redlová Lucie

Dvě desetiletí se písničkářka Lucie Redlová bránila naplno navázat na...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru