My Chemical Romance oznamují konec kariéry

Překvapivá zpráva se během dnešního dne objevila na oficiálních stránkách kapely, stejně tak jako na sociálních sítích a v zámořských médiích. Známá rocková formace My Chemical Romance ohlásila rozpad. Přitom ještě nedávno kapela chrlila jeden za druhým songy, které se nedostaly na jejich zatím (pravděpodobně úplně) poslední desku Danger Days: The True Lives of the Fabulous Kiljoys.

My Chemical Romance z New Jersey za svou dvanáctiletou kariéru stihli vydat čtyři studiová alba a kompilaci zmiňovaných nevydaných písní nazvanou Conventional Weapons. Ještě na konci roku 2012 kapela uváděla, že pracuje na nové desce. Dnešní zpráva ale jasně uvádí, že čtveřice muzikantů změnila názor, a zanikne tak jedna z nejpopulárnějších rockových kapel poslední dekády.

Vyjádření kapely zní takto: "Být v této kapele posledních dvanáct let bylo pro nás opravdové požehnání. Byli jsme na místech, kam jsme si nikdy nemysleli, že se dostaneme. Zažili jsme věci, které jsme si ani nedovedli představit. Hráli jsme s lidmi, které obdivujeme, ke kterým vzhlížíme a kteří se dokonce stali i našimi přáteli. A teď, stejně jako všechny skvělé věci v životě, to musí skončit. Mockrát děkujeme za Vaši podporu, a za to, že jste byli součástí našeho dobrodružství".

Zpěvák Gerard Way toto prohlášení ještě doplnil příspěvkem na svém Twitteru: "Kromě toho smutku jsem na nás hrdý".

Debutové album I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love vyšlo v roce 2002, ale proslavili se až díky druhé desce Three Cheers for Sweet Revenge z roku 2004. Do rádií se dostali hity I'm Not Okay (I Promise) a Helena. V roce 2006 pak vydali ambiciózní rockový opusThe Black Parade, který obsahoval pompézní písně Welcome to the Black Parade a populární Famous Last Words. Posledním albem, kde podstatně změnili zvuk a feeling, bylo Danger Days: The True Lives of the Fabulous Killjoys z roku 2010. Úplně poslední nahrávkou zůstává kompilace Conventional Weapons, která obsahuje nevydané písně původně určené pro album Danger Days.

Mezi lety 2004 a 2007 patřili mezi hlavní kapely, které měly představovat tehdy populární kulturní fenomén, žánr EMO, který muzikanti mnohokrát striktně odmítali. Enormně populární byli hlavně mezi teenagery a mladými rockery. Chybné označení emo podporovala i média a kapele se z tohoto žánru podařilo "utéct" až díky poslednímu albu, které zní podstatně jinak. Velikost kapely potvrzují i početná ocenění, kdy si My Chemical Romance mimo jiné odnesli celkem šest Kerrang! Awards, čtyři NME Awards a jednu nominaci na Grammy.

My Chemical Romance se několikrát představili i českému publiku, naposledy to bylo v roce 2011 na festivalu Rock For People. Několikrát přijeli i na samostatný koncert, v Praze hráli např. s Billy Talent.

Související obsah:

» My Chemical Romance vydají Conventional Weapons   (Ondra Kocáb, 17. 09. 2012)
» Poslední dvojka z Conventional Weapons   (Ondra Kocáb, 05. 02. 2013)
» Třetí vinylová nadílka od MCR   (Ondra Kocáb, 18. 12. 2012)
» My Chemical Romance a další várka nových songů   (Ondra Kocáb, 08. 01. 2013)
» Poslechněte si nové singly My Chemical Romance   (David Malý, 22. 12. 2012)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Die Antwoord po dlouhé pauze vyrazí na turné, zastaví se i v Praze
05.12.

Die Antwoord po dlouhé pauze vyrazí na turné, zastaví se i v Praze

Vskutku výstřední a bizarní show čeká 11. dubna 2024 návštěvníky pražského Fora Karlín. Vystoupí zde jihoafrický...


Karel žije dál! Přesvědčit se můžete v sobotu v pražské Lucerně.
05.12.

Karel žije dál! Přesvědčit se můžete v sobotu v pražské Lucerně.

Karel žije dál je název kulturní akce k uctění památky bývalého místopředsedy vlády a ministra zahraničí...


Popový fenomén Troye Sivan zavítá poprvé do ČR
05.12.

Popový fenomén Troye Sivan zavítá poprvé do ČR

Troye Sivan je australský zpěvák, skladatel a herec nominovaný na cenu GRAMMY, který se pevně etabloval jako globální...


Line-up festivalu Fajtfest čítá už téměř dvacet jmen
04.12.

Line-up festivalu Fajtfest čítá už téměř dvacet jmen

Od ohlášení jednoho z headlinerů, kterým jsou britští While She Sleeps, přidávají organizátoři jedno jméno...


Krásný ztráty Live hlásí první jména
04.12.

Krásný ztráty Live hlásí první jména

Organizátorům, vystupujícím a především návštěvníkům festivalu Krásný ztráty Live se romantické prostředí...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Třetí
17.11.

Třetí

» něco něco

Třetí album s jednoduchým názvem Třetí vydávají něco něco u domovského...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru