Mirai v novém singlu vyzdvihují důležitost domova a zázemí

Skladba Hometown je předzvěstí druhého studiového alba

Zpěváka Miraie Navrátila k napsání skladby inspiroval impozantní výhled na beskydské kopce v jeho domovském Frýdku-Místku. „Všude je dobře, ale tady je nejlíp, doufám, že víš, že my zůstanem stejný," zpívá v refrénu „Nastěhoval jsem se na nové místo ve Frýdku-Místku s krásným výhledem na Beskydy a celé město. Tu písničku jsem napsal na balkoně, když jsem koukal na kopce, přesně tak, jak zpívám v první sloce,"popisuje Mirai Navrátil spontánní vznik nového hitového singlu, jehož vydání si spolu s videoklipem nadělil ke svým narozeninám v neděli 11. srpna. 

Podle jeho slov se v textu odráží také kočovný život, který vzhledem k vysokému počtu koncertů s kapelou v poslední době vede.„Není to jen o vracení se na nějaké místo, ale možná ještě více o vracení se za lidmi a kamarády, kteří jsou gró toho hometownu," upřesňuje. Ve Frýdku-Místku vyrůstal a na rozvoji jeho kultury se sám snaží podílet organizováním různých akcí.

Videoklip má na svědomí stále vyhledávanější režisér Ondřej Kudyn. Ústřední roli zde kromě Miraie jakožto průvodce dějem hrají také další lidé spjati s lašskou metropolí. Nejedná se o mediálně známé tváře, ale o běžné občany napříč generacemi. Právě v podhůří Beskyd prožívají své každodenní radosti a starosti. Svými sny a cíli ovlivňují okolí a spoluutvářejí celkový charakter města. Diváci se tak seznámí s příběhem talentované gymnastky Emy.„Je velmi cílevědomá a jde si za svým, i při natáčení klipu bylo vidět, že je ohromný dříč. Pro úspěch ve svém fyzicky hodně náročném sportu na sobě tvrdě pracuje od dětství,"zdůrazňuje její kvality Kudyn. 

Umělecký řezbář Milan Oboda, jehož profese symbolizuje, jak žije město v symbióze s přírodou.„Strávil jsem u něj na chalupě v jeho dílně hodně času. Ke každému svému dílu má hluboký vztah,"oceňuje režisér. V klipu se představuje také tatér a skater říkající si Duky. Jeho osud názorně ukazuje propojenost umění a ulice.„Chtěli jsme tam mít člověka, který se svou pílí dokázal postavit na vlastní nohy, a navíc pro něj jeho práce stále zůstává i koníčkem," vysvětluje tuto volbu Kudyn. Celkově se ve videu mihne kolem šedesáti lidí žijících v některém z domovů členů skupiny Mirai. Mimo Frýdku-Místku zde hrají také obyvatelé Havířova a Nového Jičína. Všichni se v závěru sejdou ve frýdecké tělocvičně.„Během natáčení jsem strávil u Miraie doma hodně času. Pomalu se ze mě stal Frýdečák, atmosféru města jsem tedy hodně nasál," přibližuje Ondřej Kudyn.

Píseň Hometown vyjde na očekávaném druhém studiovém albu Mirai, které u vydavatelství Universal Music.Jde o druhý singl, ten první s názvem ØTCHI se na jaře stal na několik týdnů nejhranější domácí skladbou v českých rádiích. Na podzim kapela představí novinky na turné. Poprvé zamíří do velkých sálů. Jednu zastávku uskuteční kapela i v bratislavském Ateliéru Babylon. Koncert v brněnském Sono centru je již vyprodaný, tak kapela v moravské metropoli přidala vystoupení i druhý den 27. 11. Závěr turné bude patřit vystoupení v pražském Foru Karlín 3. prosince

MIRAI TOUR 2019

15. 11. 2019 Herálec – KD Herálec

21. 11 2019 Bratislava – Ateliér Babylon

22. 11. 2019 Ostrava – hala Tatran

26. 11. 2019 Brno - Sono centrum - vyprodáno

27. 11. 2019 Brno – Sono centrum – přidaný koncert

3. 12. 2019 Praha –Forum Karlín

 

GALERIE

Související obsah:

» V severomoravské líhni se zrodil další talent, kapela Mirai   (Karel Souček, 22. 01. 2015)
» Mirai natočili nový klip v Japonsku a na podzim chystají první turné   (Karel Souček, 12. 08. 2017)
» Mirai chtějí tančit zimou i létem   (Karel Souček, 10. 07. 2018)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Prvním headlinerem festivalu Rock for People jsou Bring Me The Horizon
26.09.

Prvním headlinerem festivalu Rock for People jsou Bring Me The Horizon

I organizátoři královéhradeckého festivalu Rock for People odehráli svůj první tah při podzimním odhalování...


Návrat ke kořenům: Leo Moracchioli a Frog Leap si opět podmanili Lucernu
26.09.

Návrat ke kořenům: Leo Moracchioli a Frog Leap si opět podmanili Lucernu

Z plánovaného místa koncertu v holešovické hale Sasazu se organizátoři rozhodli upustit a pondělní koncert...


Combichrist & Megaherz: Temná party uprostřed velkoměsta
26.09.

Combichrist & Megaherz: Temná party uprostřed velkoměsta

V neděli večer zavítali do Prahy rovnou dvě legendy industrialu doplněného o tvrdé kytary: němečtí Megaherz...


Tenkrát na západě – Devadesátky
26.09.

Tenkrát na západě – Devadesátky

V sobotu 30.září se v DEPO 2015 uskuteční vzpomínka na devadesátá léta plzeňské scény …. Čeká...


Album Třetí propojuje textovou naléhavost s hudební lehkostí
25.09.

Album Třetí propojuje textovou naléhavost s hudební lehkostí

Naléhavost sdělení s až bezstarostně laděnou muzikou a hudební lehkost s vážností slov propojuje kapela...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Thorns
24.08.

Thorns

» Martin Tony

Thorns je třetí sólové album anglického zpěváka Tonyho Martina....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru