Mirai v novém singlu vyzdvihují důležitost domova a zázemí

Skladba Hometown je předzvěstí druhého studiového alba

Zpěváka Miraie Navrátila k napsání skladby inspiroval impozantní výhled na beskydské kopce v jeho domovském Frýdku-Místku. „Všude je dobře, ale tady je nejlíp, doufám, že víš, že my zůstanem stejný," zpívá v refrénu „Nastěhoval jsem se na nové místo ve Frýdku-Místku s krásným výhledem na Beskydy a celé město. Tu písničku jsem napsal na balkoně, když jsem koukal na kopce, přesně tak, jak zpívám v první sloce,"popisuje Mirai Navrátil spontánní vznik nového hitového singlu, jehož vydání si spolu s videoklipem nadělil ke svým narozeninám v neděli 11. srpna. 

Podle jeho slov se v textu odráží také kočovný život, který vzhledem k vysokému počtu koncertů s kapelou v poslední době vede.„Není to jen o vracení se na nějaké místo, ale možná ještě více o vracení se za lidmi a kamarády, kteří jsou gró toho hometownu," upřesňuje. Ve Frýdku-Místku vyrůstal a na rozvoji jeho kultury se sám snaží podílet organizováním různých akcí.

Videoklip má na svědomí stále vyhledávanější režisér Ondřej Kudyn. Ústřední roli zde kromě Miraie jakožto průvodce dějem hrají také další lidé spjati s lašskou metropolí. Nejedná se o mediálně známé tváře, ale o běžné občany napříč generacemi. Právě v podhůří Beskyd prožívají své každodenní radosti a starosti. Svými sny a cíli ovlivňují okolí a spoluutvářejí celkový charakter města. Diváci se tak seznámí s příběhem talentované gymnastky Emy.„Je velmi cílevědomá a jde si za svým, i při natáčení klipu bylo vidět, že je ohromný dříč. Pro úspěch ve svém fyzicky hodně náročném sportu na sobě tvrdě pracuje od dětství,"zdůrazňuje její kvality Kudyn. 

Umělecký řezbář Milan Oboda, jehož profese symbolizuje, jak žije město v symbióze s přírodou.„Strávil jsem u něj na chalupě v jeho dílně hodně času. Ke každému svému dílu má hluboký vztah,"oceňuje režisér. V klipu se představuje také tatér a skater říkající si Duky. Jeho osud názorně ukazuje propojenost umění a ulice.„Chtěli jsme tam mít člověka, který se svou pílí dokázal postavit na vlastní nohy, a navíc pro něj jeho práce stále zůstává i koníčkem," vysvětluje tuto volbu Kudyn. Celkově se ve videu mihne kolem šedesáti lidí žijících v některém z domovů členů skupiny Mirai. Mimo Frýdku-Místku zde hrají také obyvatelé Havířova a Nového Jičína. Všichni se v závěru sejdou ve frýdecké tělocvičně.„Během natáčení jsem strávil u Miraie doma hodně času. Pomalu se ze mě stal Frýdečák, atmosféru města jsem tedy hodně nasál," přibližuje Ondřej Kudyn.

Píseň Hometown vyjde na očekávaném druhém studiovém albu Mirai, které u vydavatelství Universal Music.Jde o druhý singl, ten první s názvem ØTCHI se na jaře stal na několik týdnů nejhranější domácí skladbou v českých rádiích. Na podzim kapela představí novinky na turné. Poprvé zamíří do velkých sálů. Jednu zastávku uskuteční kapela i v bratislavském Ateliéru Babylon. Koncert v brněnském Sono centru je již vyprodaný, tak kapela v moravské metropoli přidala vystoupení i druhý den 27. 11. Závěr turné bude patřit vystoupení v pražském Foru Karlín 3. prosince

MIRAI TOUR 2019

15. 11. 2019 Herálec – KD Herálec

21. 11 2019 Bratislava – Ateliér Babylon

22. 11. 2019 Ostrava – hala Tatran

26. 11. 2019 Brno - Sono centrum - vyprodáno

27. 11. 2019 Brno – Sono centrum – přidaný koncert

3. 12. 2019 Praha –Forum Karlín

 

GALERIE

Související obsah:

» V severomoravské líhni se zrodil další talent, kapela Mirai   (Karel Souček, 22. 01. 2015)
» Mirai natočili nový klip v Japonsku a na podzim chystají první turné   (Karel Souček, 12. 08. 2017)
» Mirai chtějí tančit zimou i létem   (Karel Souček, 10. 07. 2018)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
FOTOreport: Palaye Royale nás zklamat prostě neumí, předvedli nezapomenutelnou show a oznámují novinky
21.06.

FOTOreport: Palaye Royale nás zklamat prostě neumí, předvedli nezapomenutelnou show a oznámují novinky

Palaye Royale nás v uplynulých několika dnech poctili svou dvojnásobnou návštěvou a my se nemůžeme dočkat jejich dalšího...


Nové album, které uvádí singl Welcome to Nashville, nahrál Marpo v legendárním studiu Blackbird
21.06.

Nové album, které uvádí singl Welcome to Nashville, nahrál Marpo v legendárním studiu Blackbird

Na devátém albu Cowboys & Dreamers spolupracoval Marpo s hvězdnými jmény americké hudební scény Marpo,...


Symfonici na festivalu Metronome rozechvěli hladinu Křižíkovy fontány a Praha dojala Kosheen
21.06.

Symfonici na festivalu Metronome rozechvěli hladinu Křižíkovy fontány a Praha dojala Kosheen

Čtvrtek odstartoval ročník 2024 festivalu Metronome pozvolna, zato s pořádnou dávkou emocí. Kosheen slavili 25 let a Michael...


Horký večer se v pražském Café V Lese nesl na vlnách kubánských rytmů a folk-rocku
20.06.

Horký večer se v pražském Café V Lese nesl na vlnách kubánských rytmů a folk-rocku

V úterý 18. června poctila Prahu svou návštěvou na svém evropském turné kanadská umělkyně...


Růža Fest v Měcholupech – tradiční obsazení a kvalitní muzika
20.06.

Růža Fest v Měcholupech – tradiční obsazení a kvalitní muzika

Každoročně pořádaná akce v obci Měcholupy na Nepomucku s názvem Růža Fest měl na letošek pevně stanovený...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Sobě věrnej
17.06.

Sobě věrnej

» Škwor

Po desáté jubilejní desce Tváře smutnejch hrdinů, kterou kapela...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru