Koncert Bryana Adamse na Benátské noci vyvolal rozporuplné reakce

Páteční koncert kanadské hvězdy devadesátých let, Bryana Adamse, na jednom z nejstarších festivalu Benátská noc, nedopadl podle všech úplně nejlépe. Festival se poprvé konal jinde, než na tradičním místě na Malé Skále. Přesídlil do Vesce u Liberce, kam si našlo cestu přes dvacet tisíc lidí. Hned první regulérní večer (po čtvrtečním Slovenském otevíracím večeru, kde sestavu vedli Horkýže Slíže) se na festivalu představilo kromě Adamse i několik dalších hvězd, mj. němečtí Gamma Ray nebo legendární český písničkář Jaroslav Nohavica.

Podle dostupných informací není areál ve Vesci úplně ideální pro festivalové akce tohoto typu. Jedním z hlavních nedostatků jubilejního dvacátého ročníku bylo, že pódia byla pravděpodobně příliš blízko u sebe (resp. zvuk z jednotlivých aparatur do sebe narážel). A tak se stalo, že Bryana Adamse při zpívání srdceryvné balady Straight From The Heart narušoval koncert Aleše Brichty, a žádoucí atmosféra Adamsovy show tak byla tatam.

Kromě toho ale Bryan Adams nezklamal. Zazněly samozřejmě největší hity Sumer Of 69 nebo (Everything I Do) I Do It For You. Tyto pecky pochopitelně lidé znali a nic nebránilo tomu je poctivě odzpívat. Ostatní hity už ale tak dobrou odezvu neměly. Například při písni 18 Till I Die se od lidí očekával sborový chorál části textu, místo něj bylo ale trapné ticho. Tato situace opět ukázala na fakt, který trýzní zahraniční interprety už několik let. A sice, že české publikum trestuhodně neholduje angličtině, na koncertech vůbec nerozumí a nereagují dle umělcových přání. Jakoby čekali, že se za těch několik let, co je interpret XY slavný, naučí česky, aby se líný český zadek nemusel učit anglicky.

Tento fakt, společně se zvukovým narušováním koncertu od Aleše Brichty, pravděpodobně vedl k tomu, že se po odzpívání Straight From The Heart Bryan Adams na pódium nevrátil, aby odzpíval tradiční zavírák svých koncertů, píseň All For Love, který Adams nazpíval ještě se Stingem a Rodem Stewartem. Jinak se ale zdálo, že si Bryan koncert poměrně užívá. Napovídá tomu i pozvání šťastné slečny z publika na pódium při písni When You're Gone, která si překvapivě i kousek odzpívala a dokázala se zpěvákem komunikovat. Dobře naladěný Adams se nebál ani zavtipkovat, když na adresu situace, kdy Aleš Brichta zasahoval do jeho koncertu, pronesl: "Mám pocit, že jamuju s tou druhou kapelou".

Hlavní hvězda festivalu Benátská noc tedy v očích široké veřejnosti nezklamala, oči kritiků ale viděly velké nedostatky ze strany organizace. Jednoznačně největší hvězda historie festivalu ale celou akci posune mílovým krokem dopředu. Kromě megahvězdy Bryana Adamse vystoupili i zmínění Gamma Ray, populární Finové Sunrise Avanue a téměř kompletní česká mainstreamová špička.

Podívejte se na video, jak Bryan Adams zpívá se slečnou z publika (nebo obráceně?):


 


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
DRTIKOL fest vol. 2 nabídl v Záboří kvalitní muziku a dobrou festivalovou atmosféru
18.07.

DRTIKOL fest vol. 2 nabídl v Záboří kvalitní muziku a dobrou festivalovou atmosféru

Cílem fanoušků heavy-metalových vypalovaček se v sobotu 13.7.2024 stal areál hasičské zbrojnice v obci Záboří...


The Atavists avizují singlem Here It Comes Again nové album
18.07.

The Atavists avizují singlem Here It Comes Again nové album

Energická kapela The Atavists dává singlem Here It Comes Again nahlédnout, jak bude znít její čtvrté album....


Na Kunětickou horu se mohou těšit Jakub a Monika
18.07.

Na Kunětickou horu se mohou těšit Jakub a Monika

Putovní festival Hrady CZ pokračuje o víkendu na Kunětické hoře. V naší soutěži jste moli vyhrát 2x1 volnou...


The Midnight přivezli do Prahy kus 80. let
18.07.

The Midnight přivezli do Prahy kus 80. let

The Midnight, jedna z předních synthwave skupin, se vrátila do Prahy po pěti letech a podruhé (nejen) tuzemským fanouškům...


V Medvědovi se pařilo - Slaughter Session přilákal početné publikum
18.07.

V Medvědovi se pařilo - Slaughter Session přilákal početné publikum

Páteční večer 12.7.2024 měl v plzeňském Bílým Medvědovi punc metalového festivalu, který s názvem...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru