„Je čas mířit výš!“ říká Marpo o připravované show v pražském Foru Karlín

Český rapper Marpo na jaře letošního roku vytřel všem pochybovačům zrak. Přepsal dějiny československého hip hopu a se svým Troublegang crew vyprodal Malou sportovní halu. Ohlasy byly tak skvělé, že se rozhodl celou show zopakovat. Lone Survivor show tentokrát proběhne 22. října ve Foru Karlín.

V současné chvíli jsou již zcela vyprodané VIP vstupenky, standardní vstupné je ještě v prodeji. „Je neskutečný, že už je prodáno tolik lístků! Říkal jsem si, že pokud to znovu vyprodáme, je čas mířit výš!" říká nadšeně Marpo, který pro svoji druhou show plánuje několik vylepšení. „Chystáme větší pódium, zhruba asi o šest až osm metrů. Za námi bude o dva metry vyšší LED stěna. Bude i jedna nová velká kulisa a nové projekce.  Myslím si, že lidem vyrazí dech. Navíc připravuju nový singl, který vyjde někdy na začátku října. I ten tam uslyšíte," doplňuje Marpo.

Jaké máte od fanoušků odezvy? Zasáhl vás nějaký vzkaz osobně?

Tak nejvíc si člověk pamatuje vzkazy, kdy zemřel někomu otec nebo někdo jiný z rodiny. Nebo když se někdo svěří, že trpí nějakou vážnou nemocí a že mu moje hudba pomáhá. Dost často mi chodí i zprávy od lidí, kteří vybudovali třeba nějakou firmu a že se jim hodně daří, dostali se z dluhů. Moje tracky je naučily se nevzdávat. Je to zvláštní, jak dokáže muzika fungovat. Na jedný straně se jenom vypovídám z toho, co cejtím, nahraju to a na druhý straně to někdo přijme za svý. Což je skvělý a takhle by hudba měla fungovat.

Máte dar působit na mladou generaci, vaše texty jsou silné. Působíte jako odvážný chlap, bojovník. Nenapadlo vás složit song o hrdinech – ať už z minulosti nebo třeba o klucích, kteří v ozbrojených složkách nasazují svoje životy dnes?

Určitě mě to napadlo a něco takového do budoucna složím. Pomalu na tom pracuju, ale nejde to tak rychle, jak sem čekal. Potřebuju ještě nasbírat nějaké poznatky a zkušenosti, vidět to víc zevnitř, abych o tom mohl napsat. Uvažuji také o songu o veteránech z druhé světové války, kteří bojovali proti nacistům.

Kdo vás inspiruje?

 Mě vždycky inspiroval život a to co se děje okolo mě. Moje pocity, ať už štěstí nebo deprese. Lidi okolo mě, místa, který navštěvuju, jelikož docela hodně cestuju. To určitě funguje.

Jak stíháte vystupovat jako bubeník Otakar Petřina s Chinaski, jako Marpo s Troublegangem a do toho ještě sportovat, udržovat se v kondici a navíc věnovat se rodině?

Za poslední dva roky to byl docela frmol. Narodil se nám kluk Otakar junior, takže rčení jedno dítě žádný dítě se stoprocentně potvrdilo:-).  Asi to tlačím z tý mladický energie, ale občas mám pocit, že mi už i ta dochází. Není moc času na to si někam odjet a relaxovat. Když jede člověk s dětmi na dovolenou, tak to úplně dovolená není :-) :-). Samozřejmě záleží, jak to má kdo doma nastavený. Já se snažím o děti starat co nejvíc to jde. Ale je to blázinec no.

Jaké jsou vaše další plány?

Jelikož teď mají Chinaski roční pauzu od koncertování, chci hodně vystupovat s Troublegangem, a pak to zase otočit a věnovat se víc Chinaski. Musí se to točit, aby se člověk nevyjezdil. Na podzim 2017 chystáme s Troublegangem druhý album. A taky něco na léto, ale o tom až zase někdy příště!   

          
GALERIE

Související obsah:

» Marpo věří, že letošní rok bude stejně úspěšný jako ten loňský   (Karel Souček, 10. 01. 2014)
» Nový hlas renesančního rapera Marpa   (Lukáš Vlasák, 27. 06. 2013)
» Marpo dokončuje desku a chystá se na turné   (Karel Souček, 11. 09. 2013)
» Král metafor Marpo představil své album Lone Survivor ve velkém stylu: Dokážeš všechno, co chceš!   (Karolína Košařová, 23. 04. 2016)
» Deset let je už Marpo ve hře. Chystá největší hiphopový koncert.   (Karel Souček, 12. 06. 2014)
» Marpo   (Jitka Fialková, 12. 10. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Nové album BRA3 pokřtí Radečci na velkém červnovém turné
14.05.

Nové album BRA3 pokřtí Radečci na velkém červnovém turné

BRA3 je název charitativního projektu, kterým kapela O5 a Radeček odstartovala letošní rok. BRA3 je název velice úspěšného...


Horská střediska obsadí hudba a zábava pro celou rodinu
13.05.

Horská střediska obsadí hudba a zábava pro celou rodinu

V pěti turisticky vyhledávaných horských střediscích se během letních prázdnin uskuteční první ročník hudebního...


Beck se po osmadvaceti letech vrátí do Prahy, vystoupí na Metronome
13.05.

Beck se po osmadvaceti letech vrátí do Prahy, vystoupí na Metronome

Zpěvák, multiinstrumentalista, skladatel a producent Beck, držitel osmi cen Grammy a desítek dalších ocenění, měl...


Grog: Mona Lisa stále září a vyhlíží budoucí pódia
12.05.

Grog: Mona Lisa stále září a vyhlíží budoucí pódia

Rok 2016 byl na naší hard and heavy scéně hodně plodný, a proto je i po letech co objevovat. Po výjimečném...


Ostravská kapela Saca se v novém singlu vrací k angličtině
12.05.

Ostravská kapela Saca se v novém singlu vrací k angličtině

Energická, příjemně melodická i rytmická. Taková je nová písnička ostravské čtveřice Saca s názvem Only...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Věci a sny
08.05.

Věci a sny

» Jelen

Bezmála po pěti letech vydává populární kapela Jelen novou řadovou desku...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru