Festival 4+4 dny v pohybu nabízí koncerty zdarma

Až do 26. září probíhá v dlouho opuštěné budově Nové strašnické školy v Praze festival současného umění 4 + 4 dny v pohybu. Kromě výstavy, divadelních představení a performance nabízí také hudební program zdarma. V jeho rámci se již zítra 16. 9. uskuteční unikátní akustický koncert ve výstavě s názvem Atmosféra je...teď a tady. 

„Akce odkazuje na moc přítomného okamžiku u zážitku z intimního koncertu. Umělecké instalace obohatí netradiční hudební vystoupení. Vaclav Havelka III sólo na kytaru, Terezie Vodička Kovalová sólo na violoncello, Sára Vondrášková aka Never Sol ve speciálním synth/modular setu, Marwan Alsolaiman zahraje na loutnu a další tradiční nástroje, Vojta Nýdl z Clarinet Factory společně s Vítem Křišťanem zahrají písničky z nové a nádherné desky Dítě z větru a Vi Huyen Tran (Viah) vystoupí sólo se svým ambientním aroma setem. Písničky, jam, improvizace. Romantismus v brownfieldu, " říká dramaturg koncertu Atmosféra je...teď a tady, Pierre Urban.  

18. 9. bude přímo ze školní zahrady vysílat Radio Gotika KALD DAMU. Stálicemi v programu jsou pořady o nepraktických řemeslech, světské rozhovory s duchovními, improvizovaná hudba a technické problémy. Festivalový večer bude patřit koncertu jazzové zpěvačky Petry Ernyei. O den později vystoupí František Skála s Třaskavou směsí, tedy Petrem Niklem, Mirou Černým, Petrem Tichým a Ondrou Černým. Po vydání Skálova alba Debut hraje toto hudební uskupení již většinou výhradně autorské  písně širokého žánrového rozsahu. Vážné, nevážné a něco mezi.  Hudebně obsedantní magazín Reflektor si na festival odskočí 24. 9. z nedalekého studia Radia 1. Návštěvníky čeká čerstvý výběr nejzajímavější letošní hudby, který připraví hudební publicista Vojtěch Tkáč a programový ředitel Radia 1 Zdeněk Lichnovský. Připraven bude dynamický, nadžánrový a neposedný playlist, který bude částečně vznikat za pohybu přímo na místě.  

Na festivalové návštěvníky dále čeká výstava současného umění, divadelní a taneční představení, performance, program pro děti, workshopy a mnoho dalšího. Vstup na výstavu a většinu vystoupení je zdarma, vzhledem k omezené kapacitě je však na představení nutná rezervace.  
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Stálice české hudební scény, Aleš Brichta s kapelou Aleš Brichta Project a Dan Horyna s kapelou Merlin, odehrají společný koncert
24.09.

Stálice české hudební scény, Aleš Brichta s kapelou Aleš Brichta Project a Dan Horyna s kapelou Merlin, odehrají společný koncert

Kulturní centrum Labuť Říčany 15. října otevře své pomyslné brány pro všechny fanoušky, kteří si rozhodně...


Zpěvačka Lara Morr přestavuje svoji Múzu
24.09.

Zpěvačka Lara Morr přestavuje svoji Múzu

Múza je název debutového alba osobité zpěvačky Lary Morr (Veroniky Morávkové). Křest proběhne 5. října...


Vladimír Mišík dnes vydává Noční obraz
24.09.

Vladimír Mišík dnes vydává Noční obraz

Dnes, tedy 24. září 2021, vychází u nezávislého českého hudebního vydavatelství Animal Music nové...


Pumpa, legendární hard rocková kapela, oslaví čtyřicet let na české hudební scéně
24.09.

Pumpa, legendární hard rocková kapela, oslaví čtyřicet let na české hudební scéně

V pražském Lucerna Music Bar se 5. října uskuteční netrpělivě očekávaný koncert, který má naplánovaný začátek...


Mezi ploty se letos trochu uskromní, na kvalitě však neutrpí
23.09.

Mezi ploty se letos trochu uskromní, na kvalitě však neutrpí

Park Psychiatrické nemocnice Bohnice patřil festivalu Mezi ploty tradičně poslední květnový víkend. Letos se však...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru