Branko’s Bridge mísí na debutu psychedelic rock, disco i post punk

Navenek nedostupní, v nitru křehcí. Jsme jen kovbojové na houpacích koních? Album odráží odstíny naší zranitelnosti. Temné chvilky. Rejvové riffy. Zasněný reverb. Vesmírnou odyseu. Vděčnost mámám. Tohle není veselé album. Přináší ale i naději. Tohle je Hobby Horse Cowboy. Debutové album kapely Branko's Bridge.   

Pražská čtveřice Branko’s Bridge ve složení dvou kytar, kláves, syntezátorů, baskytary, řízného vokálu a bicích mísí v debutovém albu Hobby Horse Cowboy psychedelic rock, disco i post punk. Album vyšlo v pátek 10. května na streamovacích platformách, křest proběhne ve čtvrtek 16. května v Kasárnách Karlín.  



Osm písní lemují silné lidské příběhy i pocity vykořenění. Směřování alba nastínily tři vydané singly: postpunkově energická I FEEL FINE, vesmírná Lost Contact a western-surfová A Cowboy That Loved To Dance. Titulní píseň Oh Preacher nabízí tarantinovský pohled na vykoupení se z hříchu, svěží popovka Social Guy a surfová balada Call It a Night popisují morbidně intimní dilemata. Hutnější atmosféru a pohled do metaforického zrcadla poskytne kompozičně složitější, místy až tribální The River. Album uzavírá jemné akustické poděkování - Everything We Need je milostným dopisem všem maminkám. Žánrově doširoka rozkročené album propojuje vokál Vojtěcha Váchy i snivé aranže, které jsou pro Branko’s Bridge tak typické. 

Když na sklonku roku 2021 od kapely odešel sólový kytarista, trojice ve složení Daniel Král, Jonáš Verner a Vojtěch Vácha dostala potřebný impulz a rozpracovala nový materiál. Nástroje si během DIY procesu kapela nahrávala sama či za pomoci přátel, balanc v mixu nachází Jonathan Hucks z prestižního britského kolektivu Miloco spolu s masteringovým studiem Two Zero Nine Mastering. K dokončení alba kapele pomohla také masivní podpora fanoušků skrze crowdfundingovou sbírku. V únoru 2024 složení kapely obohacuje talentovaný kytarista David Moudrý. V tuto chvíli se Branko’s Bridge vydávají na celorepublikové turné, které zahájili svérázným způsobem - úspěšným koncertem v německém Chemnitzu.     

Album Hobby Horse Cowboy kapela pokřtí ve čtvrtek 16. května v Kasárnách Karlín. Kromě Branko’s Bridge se na pódiu objeví také psychedeličtí Fumar Mata nebo notoricky známé disko duo Hello Marcel.



ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Speciální show New Bizzaria Jany Uriel Kratochvílové a kapely Illuminati.ca Jiřího George Hrubeše
21.05.

Speciální show New Bizzaria Jany Uriel Kratochvílové a kapely Illuminati.ca Jiřího George Hrubeše

21. června není jen dnem letního slunovratu, ale i dnem kdy se v pražském kulturním centru La Fabrika uskuteční...


INÉ KAFE vrací legendární Príbeh na koncertní pódia
20.05.

INÉ KAFE vrací legendární Príbeh na koncertní pódia

Pop-punková kapela INÉ KAFE připravuje výjimečný koncertní návrat k jednomu ze svých nejúspěšnějších alb Príbeh!...


Temný alt-pop fenomén Witchz opět v Praze
20.05.

Temný alt-pop fenomén Witchz opět v Praze

Witchz patří mezi jména, která v posledních letech redefinují hranice moderního popu. Jeho tvorba stojí na kombinaci...


Flo Rida roztančil O2 arénu svými největšími hity
20.05.

Flo Rida roztančil O2 arénu svými největšími hity

V pondělí 19. května se O2 aréna proměnila v místo plné energie, světelných efektů a známých hitů....


Lucie Dlabolová se v klipu Rodná Údolní vrací do brněnského dětství
19.05.

Lucie Dlabolová se v klipu Rodná Údolní vrací do brněnského dětství

V klipu Rodná Údolní se do brněnského dětství, dávných přátelství a bytu na Údolní ulici vrací zpěvačka,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Megadeth
06.05.

Megadeth

» Megadeth

Megadeth je eponymní sedmnácté studiové album thrashmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

PODCAST TŘI DECI
Tři Deci #30: Výroční akce
09.05.

Tři Deci #30: Výroční akce

Dnešní narozeninovou epizodou slavíme rok existence podcastu Tři Deci, a tak si budeme...