SZIGET 2018: Den 6. - Zářili Kygo, The Goo Goo Dolls a MØ

Pondělí patřilo během Szigetu 2018 ke dnům s největším otazníkem. Tahákem byl především vyhlášený producent Kygo, od kterého se dala čekat obří show, což také bylo splněno. Kam se však vydat dál v rámci programu?  My jsme se v rámci programu konečně dostali i to Cirque De Sziget na vystoupení Looking-Out domáci umělecké školy v Budapešti a rozhodně stálo za to. Za shlédnutí stojí rozhodně také večerní vystoupení Afrique En Cirque.

Milé překvapení se konalo hned v úvodu. Dvojice z Německa Milky Chance musela přistoupit k plánu B, kvůli technickým problémům a skladby, které jsou v normálu zalité elektonickými prvky, musely jít ze setu pryč. Publikum si však tento specifický set užilo a samozřejmě se dočkalo i největšího hitu Stolen Dance. Ve stanu mezitím kralovali bluesoví My Baby z Holandska. Sourozenci Van Dijckovi a kytarista Daniel Johnston šířili pozitivní auru, hodně improvizovali. I dlouhé jamování dokázalo dostat fanoušky do varu.

První vrchol dne následně měla norská zpěvačka . Ta má na kontě již pěknou řádku hitů a těm se dařilo i v maďarské metropoli. Celkem zahrála dvacet songů, převážně z hvězdného debutu No Mythologies To Follow. Přišlo však i na nové skladby, které by měly vyjít letos pod názvem Forever Neverland. Fanoušci zpěvačce neuvěřitelně vraceli energii a ona jim to v den svých třicátin nádherně vracela, když se nebála vstoupit a procházet mezi nimi, či se jimi při závěrečném Final Songu nechala nést nad hlavou a plout davem. Vynikající vystoupení bude zcela jistě patřit k highlightům celého týdne. Pěknou show rozpoutal také Tom Grennan. Zaplněný stan skandoval po celý set, jehož vrchol nadešel s hitovým singlem Found What I’ve Been Lookin For.

Ještě daleko větší dav však přilákali již veteráni rockové scény The Goo Goo Dolls. Kapela slavící dvacet let od vydánínejúspěšnější desky Dizzy Up The Girl přivezla největší hity, na které se přišel podívat doposud nejvíce zaplněný Mastercard stan. Všichni doufali a věřili, že dojde na hymnu Iris, největší hit kapely, nicméně dočkali se i dalších zásadních kousků jako Name nebo balady Sympathy zahrané frontmanem Johnem Rzeznikem sólově. The Goo Goo Dolls i na Szigetu dokázali, že zdaleka nejsou kapelou jedné písně. Vysněný moment všech příchozích nadešel těsně před půl desátou. Ve chvíli, kdy ke druhé stage stále proudili další návštěvníci, spustil se úvodní riff hitu Iris a začalo se zpívat přes celý ostrov. Husí kůže a jeden z nejemotivnějších momentů ostrova svobody.Největší party celého festivalu přišla násedně s norským producentem Kygem. Ten nastoupil po současném idolu náctiletých - Shawnu Mendesovi. Světelná show, hit za hitem a naplněné publikum až úplně dozadu k jednotlivým barům a stánkům. Dokonce i V.I.P. zóna se tentokrát rozjela k pořádnému tanci. Jelikož Sziget letos nesliboval žádné bouřlivé zakončení s ohňostroji jak v předchozích letech, bylo tohle vystoupení tanečním vrcholem festivalu.

Foto: Rockstar Photographers
GALERIE

Související obsah:

» SZIGET 2018: Den 1. - 3. v obrazech   (Ondra Kocáb, 12. 08. 2018)
» SZIGET 2018: Den 4. - Ostrovem svobody zněly hity Mumford & Sons a Bastille   (Ondra Kocáb, 12. 08. 2018)
» SZIGET 2018: Den 5. - Ostrovu vládly kytary, představili se Wolf Alice či Slaves   (Ondra Kocáb, 13. 08. 2018)
» Dalším headlinerem letošního Szigetu jsou Arctic Monkeys   (Ondra Kocáb, 29. 01. 2018)
» SZIGET 2018: Den 4. - Ostrovem svobody zněly hity Mumford & Sons a Bastille   (Ondra Kocáb, 12. 08. 2018)
» SZIGET odhalil další tři kompletní scény   (Ondra Kocáb, 13. 04. 2018)
» NAŠE TÉMA: Sziget lámal rekordy   (Karel Souček, 22. 08. 2016)
» NAŠE TÉMA: 450 tisíc Szigeťanů dorazilo ze stovky zemí   (Karel Souček, 23. 08. 2017)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Michal Hrůza přináší světlo do tmy. Na desce i koncertech.
24.02.

Michal Hrůza přináší světlo do tmy. Na desce i koncertech.

Světlo do tmy je název nové desky Michala Hrůzy a jeho kapely. Titulní skladba, ke které už zpěvák představil videoklip, dala...


Českého lva doprovodí do filmové manéže Tata Bojs
24.02.

Českého lva doprovodí do filmové manéže Tata Bojs

Za necelé dva týdny vyhlásí Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) nositele výročních cen Český lev....


Dreampopoví Daughter se vrací na pódia, v srpnu zahrají v Praze
23.02.

Dreampopoví Daughter se vrací na pódia, v srpnu zahrají v Praze

Tříčlenná formace Daughter vznikla jako sólový projekt písničkářky Eleny Tonry, která do své intimní tvorby...


Německá techno dechovka MEUTE přiveze nové album do Prahy a Ostravy
23.02.

Německá techno dechovka MEUTE přiveze nové album do Prahy a Ostravy

Jedenáctičlenná německá "pochodová techno dechovka” MEUTE známá svými strhujícími koncerty vydala 21. února své...


Úvodní kolo Múzy 2020 se stalo minulostí
23.02.

Úvodní kolo Múzy 2020 se stalo minulostí

Nejstarší hudební soutěž amatérských kapel v České republice se letos pyšní 28. ročníkem. Ve čtvrtek...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Everyday Life
16.02.

Everyday Life

» Coldplay

Skupina COLDPLAY vydala nové album. Deska Everyday Life je...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru