SZIGET 2018: Den 6. - Zářili Kygo, The Goo Goo Dolls a MØ

Pondělí patřilo během Szigetu 2018 ke dnům s největším otazníkem. Tahákem byl především vyhlášený producent Kygo, od kterého se dala čekat obří show, což také bylo splněno. Kam se však vydat dál v rámci programu?  My jsme se v rámci programu konečně dostali i to Cirque De Sziget na vystoupení Looking-Out domáci umělecké školy v Budapešti a rozhodně stálo za to. Za shlédnutí stojí rozhodně také večerní vystoupení Afrique En Cirque.

Milé překvapení se konalo hned v úvodu. Dvojice z Německa Milky Chance musela přistoupit k plánu B, kvůli technickým problémům a skladby, které jsou v normálu zalité elektonickými prvky, musely jít ze setu pryč. Publikum si však tento specifický set užilo a samozřejmě se dočkalo i největšího hitu Stolen Dance. Ve stanu mezitím kralovali bluesoví My Baby z Holandska. Sourozenci Van Dijckovi a kytarista Daniel Johnston šířili pozitivní auru, hodně improvizovali. I dlouhé jamování dokázalo dostat fanoušky do varu.

První vrchol dne následně měla norská zpěvačka . Ta má na kontě již pěknou řádku hitů a těm se dařilo i v maďarské metropoli. Celkem zahrála dvacet songů, převážně z hvězdného debutu No Mythologies To Follow. Přišlo však i na nové skladby, které by měly vyjít letos pod názvem Forever Neverland. Fanoušci zpěvačce neuvěřitelně vraceli energii a ona jim to v den svých třicátin nádherně vracela, když se nebála vstoupit a procházet mezi nimi, či se jimi při závěrečném Final Songu nechala nést nad hlavou a plout davem. Vynikající vystoupení bude zcela jistě patřit k highlightům celého týdne. Pěknou show rozpoutal také Tom Grennan. Zaplněný stan skandoval po celý set, jehož vrchol nadešel s hitovým singlem Found What I’ve Been Lookin For.

Ještě daleko větší dav však přilákali již veteráni rockové scény The Goo Goo Dolls. Kapela slavící dvacet let od vydánínejúspěšnější desky Dizzy Up The Girl přivezla největší hity, na které se přišel podívat doposud nejvíce zaplněný Mastercard stan. Všichni doufali a věřili, že dojde na hymnu Iris, největší hit kapely, nicméně dočkali se i dalších zásadních kousků jako Name nebo balady Sympathy zahrané frontmanem Johnem Rzeznikem sólově. The Goo Goo Dolls i na Szigetu dokázali, že zdaleka nejsou kapelou jedné písně. Vysněný moment všech příchozích nadešel těsně před půl desátou. Ve chvíli, kdy ke druhé stage stále proudili další návštěvníci, spustil se úvodní riff hitu Iris a začalo se zpívat přes celý ostrov. Husí kůže a jeden z nejemotivnějších momentů ostrova svobody.Největší party celého festivalu přišla násedně s norským producentem Kygem. Ten nastoupil po současném idolu náctiletých - Shawnu Mendesovi. Světelná show, hit za hitem a naplněné publikum až úplně dozadu k jednotlivým barům a stánkům. Dokonce i V.I.P. zóna se tentokrát rozjela k pořádnému tanci. Jelikož Sziget letos nesliboval žádné bouřlivé zakončení s ohňostroji jak v předchozích letech, bylo tohle vystoupení tanečním vrcholem festivalu.

Foto: Rockstar Photographers
GALERIE

Související obsah:

» SZIGET 2018: Den 1. - 3. v obrazech   (Ondra Kocáb, 12. 08. 2018)
» SZIGET 2018: Den 4. - Ostrovem svobody zněly hity Mumford & Sons a Bastille   (Ondra Kocáb, 12. 08. 2018)
» SZIGET 2018: Den 5. - Ostrovu vládly kytary, představili se Wolf Alice či Slaves   (Ondra Kocáb, 13. 08. 2018)
» Dalším headlinerem letošního Szigetu jsou Arctic Monkeys   (Ondra Kocáb, 29. 01. 2018)
» SZIGET 2018: Den 4. - Ostrovem svobody zněly hity Mumford & Sons a Bastille   (Ondra Kocáb, 12. 08. 2018)
» SZIGET odhalil další tři kompletní scény   (Ondra Kocáb, 13. 04. 2018)
» NAŠE TÉMA: Sziget lámal rekordy   (Karel Souček, 22. 08. 2016)
» NAŠE TÉMA: 450 tisíc Szigeťanů dorazilo ze stovky zemí   (Karel Souček, 23. 08. 2017)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Skupina Rybičky 48 poslala do světa druhý díl ke klipu Zamilovaný/Nešťastná 2
18.10.

Skupina Rybičky 48 poslala do světa druhý díl ke klipu Zamilovaný/Nešťastná 2

Nechybí Bára Zemanová ani Pokáč Jedna z našich nejúspěšnějších rockových skupin Rybičky 48 přichází s novým...


Kapela UDG oslaví kulatiny jarním koncertem ve Fóru Karlín
18.10.

Kapela UDG oslaví kulatiny jarním koncertem ve Fóru Karlín

Vyprodané jarní turné, skvělá letní sezóna, ale i koncertní pauza Ke konci letní sezóny si tahle...


Na nový singl navážou Mandrage deskou a koncertním turné
17.10.

Na nový singl navážou Mandrage deskou a koncertním turné

Vidím to růžově je název dalšího chytlavého hitu kapely Mandrage. Příběhem o lásce a vášni, který se ve videoklipuodehrává,předznamenává skupina...


Memoriál Wayna Statica předčil všechny představy
17.10.

Memoriál Wayna Statica předčil všechny představy

Světové turné ikony industriálního metalu je v plném proudu a na závěr evropské části zavítala...


„Musíme dál pořádně mávat praporem,“ zdůrazňuje Vypsaná fiXa.
17.10.

„Musíme dál pořádně mávat praporem,“ zdůrazňuje Vypsaná fiXa.

Pardubická kapela Vypsaná fiXa letos slaví dvacet pět let existence na tuzemské hudební scéně....


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru