SZIGET 2018: Den 4. - Ostrovem svobody zněly hity Mumford & Sons a Bastille

Sziget 2018 se dostal do své poloviny. V sobotu, po prvních a nejspíše zároveň posledních přeháňkách, přišli na řadu britské hvězdy Mumford & Sons, pro které šlo o první vystoupení na Szigetu, stejně tak jako o jediné evropské vystoupení pro tento rok. To Bastille se vrátili na místo činu po dvou letech. A opět se jim na hlavní stage dařilo rozezpívávat své fanoušky.

Celý den jsme začali na European Stage, kde se zrovna přichystali ukrajinští Kadnay. Set plný tanečně laděných skladeb přilákal i v ještě docela ospalou třetí hodinu odpolední slušnou základnu, včetně kompletní ukrajinské s vlajkami. Mezitím se na hlavní stage rozezněli každoroční domácí klasici Punnny Massif, my jsme však přešli na vedlejší stan (Mastercard stage), kde se připravovali punkoví veteráni The Living End, kteří den na to jedou i do ČR. Australané se do toho pustili s vervou a ždímali publikum svými rychlými songy po celý set. Zazněli i novinky z chystaného alba Wunderbar. Smršť kytarových riffů doplněných bláznivým poskakováním basáka Scotta Owena s klasickou basou bylo slušným startem, nicméně pro sobotní odpoledne posledním divočejším, co se týče dvou hlavních stage.

Everything Everything jsou totiž úplně z jiného šálku a bavili hlavně díky tanečnějším rytmům. Jejich indie-pop sice nijak zvlášť nepřekvapoval, pohoda však vládla celým publikem, které velmi dobře znalo každý text. Během hodinového setu zaujal hlavně basák Jeremy Pritchard svým neuvěřitelným hlasovým rozsahem. Na hlavní stagi, opět věnované zesnulému Danu Panaitescuovi se mezitím přichystali Bastille. Kapela zde dominovala před dvěma roky a nyní opět před hlavní stage přilákala obrovský zástup lidí. Nicméně hned zkraje bylo znát, že od poslední návštěvy britská parta neznamenala žádný posun vpřed a to se projevilo i na setlistu, který prostě nepřinášel překvapení. Neustálé burcování frontmana Dana Smithe nevedlo k ničemu jinému než k čekání na závěrečnou hitovku Pompeii. Ti, kterým tento set nevoněl se shromažďovali ve stanu u jemných postupně gradujících písní kapely Fink. Jinak skvělý set trochu brzdili monotónní předehry u každé z písní. Ostatní pak naslouchali na evropské stage raperovi z Estonska. Tommy Cash, který v nedávné době zahrál i před českým publikem, přílákal nečekané velké množství fandů, včetně svých krajanů.Následoval čas headlinerů. Mumford & Sons přijeli k jedinému letošnímu koncertu v Evropě a dovezli s sebou i tři novinky, které naživo zahráli vůbec poprvé. Hned v úvodu zazněla See A Sign, po které se došlo na intimnější kontakt s publikem na vystrčeném můstku. Set nabíral na obrátkách postupně, netradičně také ve chvíli, kdy frontman Marcus usedl za bicí a odehrál a odzpíval baladickou Lover Of The Light. Ochuzení však nebyli milovníci toho nejlepší, ať už s bendžem nebo elektrickou kytarou Winstona Marshalla. Starší Little Lion Man nebo The Cave střídali novější Believe, Ditmas nebo jemná Only Love. Z novinek zněla nejlépe závěrečná Guiding Light, která se konala již jako přídavek. Po ní došlo už na největší hit I Will Wait  a The Wolf. Mumford & Sons předvedli příjemnou show plnou energie, konfet, ale hlavně kvalitního hraní, která nemohla nikoho zklamat. Krásnou tečkou pak bylo vystoupení norské divoženky Aurory, kterou výborně zná také české publikum, především z festivalu Colours of Ostrava. Zpěvačka obklopená tanečnicemi hýřila energií, a i v jednu hodinu ranní dokázala okouzlit z velké části zaplněný stan. Upřímnost a čístý zpěv jí zdobili po celý set a navnadili tak všechny do dalších dnů.

Foto: Rockstar Photographers!
GALERIE

Související obsah:

» SZIGET 2018: Den 1. - 3. v obrazech   (Ondra Kocáb, 12. 08. 2018)
» NAŠE TÉMA: 450 tisíc Szigeťanů dorazilo ze stovky zemí   (Karel Souček, 23. 08. 2017)
» SZIGET prozradil další část line-upu, dorazí Gorillaz nebo Dua Lipa   (Ondra Kocáb, 20. 02. 2018)
» NAŠE TÉMA: Sziget lámal rekordy   (Karel Souček, 22. 08. 2016)
» Dalším headlinerem letošního Szigetu jsou Arctic Monkeys   (Ondra Kocáb, 29. 01. 2018)
» SZIGET konečně ohlásil první jména, zářit budou Mumford & Sons nebo Kendrick Lamar   (Ondra Kocáb, 22. 01. 2018)
» SZIGET odhalil další tři kompletní scény   (Ondra Kocáb, 13. 04. 2018)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Dreampopoví Daughter se vrací na pódia, v srpnu zahrají v Praze
23.02.

Dreampopoví Daughter se vrací na pódia, v srpnu zahrají v Praze

Tříčlenná formace Daughter vznikla jako sólový projekt písničkářky Eleny Tonry, která do své intimní tvorby...


Německá techno dechovka MEUTE přiveze nové album do Prahy a Ostravy
23.02.

Německá techno dechovka MEUTE přiveze nové album do Prahy a Ostravy

Jedenáctičlenná německá "pochodová techno dechovka” MEUTE známá svými strhujícími koncerty vydala 21. února své...


Úvodní kolo Múzy 2020 se stalo minulostí
23.02.

Úvodní kolo Múzy 2020 se stalo minulostí

Nejstarší hudební soutěž amatérských kapel v České republice se letos pyšní 28. ročníkem. Ve čtvrtek...


Colour Meeting 2020 ohlašuje první jména, nechybí Dusilová,  Letní kapela nebo Lisa O’Neill
22.02.

Colour Meeting 2020 ohlašuje první jména, nechybí Dusilová, Letní kapela nebo Lisa O’Neill

Polička patří k nejhkrásnějším českým městům. Právě k jehdo historickým hradbám se již posedmnácté sjedou hudebníci...


Fotoreportáž z pražského koncertu kapely Poletíme?
21.02.

Fotoreportáž z pražského koncertu kapely Poletíme?

Stále populárnější kapela Poletíme? vystoupila ve středu 19. února v Lucerně Music Baru. O jejich popularitě svědčí...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Everyday Life
16.02.

Everyday Life

» Coldplay

Skupina COLDPLAY vydala nové album. Deska Everyday Life je...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru