Sziget 2017 - Závěr festivalu obstarala Birdy, Alt-J a Interpol

Celý festival utekl jako voda, nyní přinášíme reportáž z posledních dvou dnů z ostrova Obudai. Pondělní program nabízel především na show Major Lazer, Two Door Cinema Club a další z tanečních věcí Flume. Celý program však otevíral George Ezra.

Ten se představil na hlavním pódiu a svým pohodovým písničkářství dokázal rozhýbat boky slunících se návštěvníků. Všichni však trpělivě čekali především na závěr kdy zazněla jeho nejznámější a nejhitovější skladba, navíc pojmenovaná po hlavním městě Maďarska. Budapest si zpíval každý včetně kolemjdoucích a hodinový set tak skončil podle předpokladů. Ve stanu se mezitím ukázala švédská zpěvčka Léon. Svým výkonem rozhodně nezklamala. Horší už to bylo v podání Glass Animals. Jejich mix indie popu a trip hopu byl jedním z kroků vedle co se hlavní stage týče.

Celkově pondělní program byl rozhodně tím nejslabším ze všech dnů a tady nastává ten problém, že méně je někdy více. Festival pokrývá svým programem celých sedm dnů. Redukce na menší počet by rozhodně neuškodila. V pondělí tak za zmínění stojí rozhodně Two Door Cinema Club, kteří v čele s prořídlým zpěvákem Alexem Trimblem předvedli slušný výkon, i návštěva byla velmi slušná, přesto se hlavou mohly honit myšlenky, zda by pro věci tohoto typu nebyl příhodnější obří stan. Tam následně vystoupil Mac DeMarco. Mladý kanaďan nedávno vydal třetí desku This Old Dog. Jeho příjemný indie pop navíc zdobila vtipná projekce v době staré arkády.To nedělní program nabídl mnohem více zajímavého, přesto plno fanoušků již nedokázal udržet a což bylo znát každým krokem v areálu. Konec se blížil, přesto den otevřeli The Kills. Rocková spoušť dvojice Alison Mosshart a Jamie Hinc skvěle zahájila závěrečný den. Na ně skvěle navázala účastnice letošních Colours Birdy. Ta přivezla svůj klavírní pop a i díky několika zajímavě provedeným coverům (Young Blood od The Naked And Famous, Running Up That Hill od Kate Bush, What You Want Johna Butlera či hitu Skinny Love Bon Ivera) a střídavě s její vlastní tvorbou z nejnovější desky Beautiful Lies vytvořila skvělý zážitek. Následná color párty, přesunutá již ze soboty rozvířila všude barevný prach, po jehož snesení na zem již stáli na pódiu alt-J.

Alt-J patřili mezi jednu z hlavních hvězd a taky se tak na pódiu chovali. Trojice hudebníků z Británie působila na Main stage suveréním dojmem a jako jedna z mála měla skvěle připraveny i projekce a osvětlení. Dobře zapůsobila i novinka Relaxer, kterou brité také přivezli. Ve stanu se ukázal hudebník a producent Alex Vargas. Jeho hrátky se samply za živého chodu byly příjemným zpestřením. K dalšímu aktu na OTP Bank stage však kvůli nešťastné nehodě nedošlo. Nothing But Thieves chvíli před nástupem museli koncert zrušit, kvůli zranění zpěváka Conora Masona. Přijíždějící ambulanci bylo možné vidět i na hlavní stage během koncertu Birdy. Nothing But Thieves tak zkrátka potvrdili nešťastný měsíc, během kterého se jim už i ztratila zavazadla po vystoupení v Polsku.

Závěr Szigetu je pravidelně zasvěcen ohňstroji. Ten, a k němu i velkou taneční show, letos uspořádali Dimitri Vegas a Like Mike. K vidění však byla opět pouze diskotéka, jako každá jiná z předchozích dnů. Třetí headliner v řadě se řadil mezi DJ. A tak také sho probíhala. Klasické fláky střídaly pár věcí z vlastní tvorby, vyjímkou však oproti předchozím dnům (Chainsmokers, Major Lazer) bylo, že tentokrát ani jeden z dvojice nebyl ani trochu zpěvákem, jediné co tak bylo slyšet, bylo časté hecování publika. To však šílelo v hojném počtu a vše podtrhl i ohňostroj.Konec to však neznamenalo. O ten se postarali Interpol, kteří momentálně vyjeli na výroční turné s debutovou deskou Turn On The Bright Light slavící patnáctileté výročí. Ta zazněla kompletní, jedno z nejdůležitějších alb post-punkové éry nového tisíciletí byla obklopena hity z dalších desek. Nechyběla ani legendární Evil, která zazněla závěrem a všichni hromadně křičeli i s frontmanem Paulem Banksem "Rosemary". Ty nejživější pak potěšil i set Paula Van Dyka jako jednoho z vůbec posledních vystupujících letošního ročníku. Pětadvacáté výročí festivalu se tak rozloučilo tancem, tedy tak jak tomu bylo po celý týden.

Fotografie jako vždy pořídil tým Rockstar Photographers.
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
„Na hudbě hledám to, co nás dokáže spojit,“ říká Milan Bátor.
23.10.

„Na hudbě hledám to, co nás dokáže spojit,“ říká Milan Bátor.

Kytarista, hudební publicista a pedagog Milan Bátor vydává debutové album s názvem Mario Gangi: Works for Solo...


Naděje českého popu Nykki spojila síly s britským producentem Hammertonem
23.10.

Naděje českého popu Nykki spojila síly s britským producentem Hammertonem

V singlu Home To You se jedná o první společný projekt zpěvačky Nykki a britského producenta a skladatele Peta...


Bílý Den avizuje listopadovou novinku Anety Langerové
22.10.

Bílý Den avizuje listopadovou novinku Anety Langerové

Koncem letošního listopadu vydává zpěvačka Aneta Langerová nové album Dvě slunce. Nyní z něj představuje...


Adéla Michálková přichází s druhým singlem z chystaného debutu
22.10.

Adéla Michálková přichází s druhým singlem z chystaného debutu

Po prvním singlu Věrná peřinám přichází nová tvář české ženské hudební scény Adéla...


Murphyho zákon, nové pop-swingové album Jana Smigmatora
22.10.

Murphyho zákon, nové pop-swingové album Jana Smigmatora

Novinka s českými texty vyjde již v pátek 23.října u vydavatelství Supraphon na CD i ve všech digitálních formátech Jako...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Sami
19.10.

Sami

» Tichá Kateřina Marie

Sami je název prvního alba písničkářky Kateřiny Marie Tiché. První...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru