Sziget 2017 - Páteční program opanovali Rudimental a Kasabian

Ostrov svobody uprostřed Budapešti i v pátek navštívilo, kromě hojného počtu návštěvníků, opět krásné počasí. Páteční program byl žánrově velice pestrý už jen při pohledu na Main stage, byl to také den, kdy se představil jediný letošní český zástupce a to Klara & The Pop na Europe stage.

Na hlavní stage to jako první rozjeli švédští rockeři Mando Diao a jako zahřání publika účel splnili velmi dobře. Svůj set promíchali i baladičtějšími skladbami, které vybudili publikum k mávání rukama nad hlavou. O půl paté však přišel čas již na Kláru. Na europe stage program tradičně začíná dříve a první dvě vystoupení vždy patří mladým nadějím z různých koutů evropy. Rozhodně velká paráda pro začínající kapely s sebou nese i jisté nevýhody v podobě vlažného či téměř žádného publika. Okusili to například španělští Los Ramblings hrající poprvé za hranicemi. Klára Výtisková se svojí kapelou však zvládla set naprosto profesionálně a přestože hrála před zraky především českého publika, rozhodně si svůj set užívala a nevynechala ani nejznámnější singly Survival nebo All Night Long.

V obřím stanu se mezitím rozehráli domácí Quimby a i letos dokázali bavit svojí hudbou bez hranic. Jak sami popisují svůj styl jako alternativní jazz-rock, něco v tom smyslu to opravdu je. Kapela je pohromadě již přes pětadvacet let a je to znát na jejich skvělé souhře. Vyzdvihnout lze také opět skvělé projekce v pozadí. Na hlavní stagi se pak však rozjela dost možná největší párty celého letošního ročníku. Rudimental jsou známí taneční muzikou a je tak dost těžké si představit jejich vystoupení jinak než z tlačítek DJ's. To, co však předvedli nepotřebuje komentář. Skvělé výkony jak instrumentální, tak všech vokalistek. Hity Waiting All Night nebo Free tak dostaly s živými nástroji větší sílu než v rádiové produkci a rozléhaly se po celém ostrově.O dost klidnější set probíhal ve stanu, kam z Londýna přijeli folk-rockeři Bear's Den. Velice intimní set plný melancholických a zasmušilých skladeb sklízel velké ovace a výborně se hodil do "klubové" atmosféry druhého největšího pódia. Po Rudimental přišla chvíle PJ Harvey. Ta přijela s obrovským ansáblem, její kapela čítala dalších devět postav. Přestože Polly Jean ovládá hru na nejspíše všechny nástroje světa, při vystoupení používala pouze svůj hlas, případně saxofón. Celé vystoupení bylo jako dlouhé koncepční pásmo. Úžasná souhra jednotlivých muzikantů vygradovala při famózní Is This Desire? po které se celá kapela seřadila do řady vedle sebe a rozloučila se s publikem. Publikem bohužel patřícím k těm početně menším.

Závěr hlavního programu patřil leicesterským Kasabian. Od nich lze čekat především show a tento předpoklad se také vyplnil. Skupina vedená dvojicí Sergio Pizzorno a Tom Meighan vlétla na pódium po úvodním odpočítávání v půl desáté. Začátek patřil především skladbám z posledních dvou řadovek. Ke slyšení tak byly především tanečnější věci jako Eez-Eh, Bumblebee nebo starší Shoot The Runner. Druhá polovina setu naopak patřila těm největším hitům, u kterých se publikum naprosto odvázalo. Club Foot, Re-Wired, Lost Souls Forever, všechny rozdivočili úžasné publikum.Neztratila se ani rock 'n rollová novinka Bless This Acid House. V přídavku se pak dvě hlavní persóny kapely a také vášniví fotbaloví fanoušci snažili vyzvědět výsledek úvodního zápasu anglické fotbalové ligy. Publikum se je snažilo potěšit, nepodařilo se. Přestože však Leicester prohrál, i tak došlo na fotbalovou hymnu Fire, která se za mírného deště a silnějšího večerního větru spustila nad ostrovem Obudai a zakončila velkou show, která bavila lidi nejen pod pódiem.

Fotografie @RockstarPhotographers
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Half Waif se vrací dok Čech, tentokrát jako headliner
19.07.

Half Waif se vrací dok Čech, tentokrát jako headliner

Na své první evropské headline koncerty vyrazí na podzim americká synthpopová písničkářka a producentka...


Kdo chce vyrazit do Horčápska na Kačery?
19.07.

Kdo chce vyrazit do Horčápska na Kačery?

Již potřinácté ožije koncem srpna festivalová louka v Horčápsku u Březnice festivalem Kačeři. Fanoušci kapel...


Hrady CZ se přesouvají na Kunětickou horu
18.07.

Hrady CZ se přesouvají na Kunětickou horu

Start na hradě Točníku má čtrnáctý ročník festivalu Hrady CZ za sebou a nyní se na pátek a sobotu 20. a 21. července...


Švédský rock'n'roll Royal Republic zazní v ČR i příští rok
18.07.

Švédský rock'n'roll Royal Republic zazní v ČR i příští rok

Rodáci z Malmö Royal Republic jsou na scéně už jedenáctým rokem a v České republice jsou jako doma. Od jejich...


The.Switch zakopali zpěváka v novém klipu do hrobu
18.07.

The.Switch zakopali zpěváka v novém klipu do hrobu

Dávám je nejnovějším singlem z posledního alba kapely the.switch. Kapela založená v roce 1996 vydala svoji prozatím...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Chce to hit!
16.07.

Chce to hit!

» Poletíme?

S předchozím albem Turbošanson měli Poletíme? slušně našlápnuto. Teď po téměř...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru