Přes víkend nalákal nejvíce diváků Macklemore a Chainsmokers, okouzlili Hurts

S nastupujícím víkendem se ostrov svobody a s ním festival Sziget začal hned z rána zaplňovat dalším přívalem nadšených návštěvníků. Fronty u vstupních přepážek byly dlouhé a vyčerpávající, přesto to jistě všem stálo za to. Dalo se tak očekávat, že víkendoví headlineři Macklemore a Chainsmokers budou mít "vyprodáno".

K víkendovému programu se týden před startem přidaly nepříjemné starosti s výplní programu. Z hlavní stage odpadli Clean Bandit a Rita Ora. Organizátoři tak narychlo museli hledat náhrady a tento nelehký úkol zvládli ve velice rychlém čase. Náhradami se staly Iggy Azalea a dvojice Galantis. Na první vystoupení z těchto dvou však radši rychle zapomenout. Iggy si na pódium nakráčela i se svým tanečním týmem a Djem Wiz Kidem. Výsledkem toho byla prapodivná "vysamplovaná" show s častými záběry na pozadí jednotlivých tanečic, případně samotné raperky.

To mnohem zajímavější vypuklo ve stanu. Tam přijeli irští rockeři The Strypes, kteří zaujali již svým stylovým oblečením. Zde nebyl čas na žádnou pózu, Irové si své vystoupení přijeli hlavně užít a přesvědčili o tom i všechny v hledišti. Jedna rock 'n rollová pecka střídala druhou, několikrát se frontman Ross Farrelly připojil i s foukací harmonikou a okořenil tak jednotlivé skladby. Příjemný sedmdesátiminutový set se rozhodně zapsal do paměti mezi ty nejlepší vystoupení na OTP Bank stage.Půlhodinku po nich to rozjeli další Britové The Courteeners. Jejich indie-rock byl další příjemnou položkou alternativnější stage. Rušivým momentem celé show však byl opakující se problém s kytarami, které se u každé skladby střídaly u obou kytaristů a ani sám podavač. Neustálé přepojování kabelů však show nezkazilo. Na europe stage mezitím hráli Roosevelt. Synth-pop vedený mladým německým muzikantem a do bílých barev sladěnými kolegy si vysloužili velmi příjemnou návštěvu na této menší stagi.

Na hlavní stage mezitím dorazili tisíce lidí na hlavní sobotní hvězdu. Macklemore příliš dlouho neotálel a přiřítil se na stage. A jeho vystoupení bude působit velmi vysoko v žebříčku letošních výkonů . Hned po prvním songů se pořádně s fandy rozpovídal a nakonec si vyžádal i nafukovací slečnu, která si užila crowdsurfing. Nechyběly známé rádiové pecky Can't Hold Us nebo Same Love. Největší boom vypukl do závěrečné Downtown, po které se ještě rozloučil s fanoušky.

V nočních hodinách se pak o zábavu starali láskyplní Crystal Fighters, velký dav přitáhl také islandský projekt Gus Gus a velká párty až do šesté hodiny ranní probíhala v Telekom areně pod taktovkou Olivera Heldense a jeho přátel. Nedělní program otevřeli Metronomy. Již letitá kapela, brzo slavící dvacet let na scéně hned ze startu svým elektro-popem rozhýbala již znavená těla pod pódiem. To se moc nedařilo následujícím White Lies. U nich stále zůstává nejsilnější deskou hned ta debutová a při složení setlistu to bylo znát. Debut tvořil téměř polovinu setu a nechyběly pecky jako To Lose My Life nebo Unfinished Business, naopak poslední deska Friends příliš odezvy nesklidila. Navíc se k tomu přidaly problémy se zvukem a zpěv se místy ztrácel, občas navíc bojoval se svým hlasem i frontman Harry McVeigh

Velkolepé však bylo vystoupení Hurts. Britská dvojice si na turné, které koncertem na Szigetu končí, přivezla i dvě vokalistky, které doprovázely zpěváka Theo Hutchcrafta. Výborné vystoupení doplňovalo i vkusné osvětlení. Hutchcraft si publikum pod sebou naprosto podmanil svým suveréním emotivním výkonem a jeho nasazení u každé skladby bylo příkladné. Opomenuty nezůstaly ani hity Wonderful Life či čerstvá Beautiful Ones.Program ve stanu nejdříve otevřeli HER, kteří se museli obejít bez druhého zpěváka Simona Carpentiera, bojujícího s nemocí. I pro něj věnovali jednu ze skladeb, následující Oh Wonder dokázali sál kompletně naplnit. Relativně nová kapela získala rychle na obdivu a v červenci vydala druhou desku Ultralife, kterou z části také představila. Na hlavní stage už byli připraveni headlineři Chainsmokers. I přes úspěch u fanoušků řádících s vlajkami nejrůznějších národností je třeba říct, že občas zpívající Andrew Taggert neměl kolikrát svůj hlas zrovna pod kontrolou a v tomto případě snad byl lepší i ten playback. Všehovšudy se z jejich tracků objevilo šest! Slovy šest písní z jejich dílny, během devadesátiminutového setu. To hovoří za vše. A ani pyrotechnika nebyla na výbonou. Plameny stříléné téměř s každým beatem byly následováný kouřem ze stejných míst. Těžko hledat slabšího headlinera.

Fanoušci tvrdší muziky se místo toho sešli na OTP Bank stage, odkud byla slyšet tvrdá kytarová sóla a mohutný zpěv Taylor Momsen z The Pretty Reckless. Zajímavá podívaná byla k vidění i na evropské stage, kde hrála rumunská kapela Greetings Sugar. Jejich temný alternativní rock doplněný dechovými nástroji lze považovat za doposud největší objev. Závěr dne patřil opět taneční hudbě, o zábavu se staral Steve Aoki či atmosferičtí Tycho. Ještě před nimi však téměř zbořili stan The Naked And Famous. Kapela s frontwoman Alisa Xayalith si podmanila publikum, které hromadně tančilo (někteří zúčastnění i na židli zvednuté nad hlavy ostatních) a závěrečný hit Young Blood vše jen podtrhl.
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
„Na hudbě hledám to, co nás dokáže spojit,“ říká Milan Bátor.
23.10.

„Na hudbě hledám to, co nás dokáže spojit,“ říká Milan Bátor.

Kytarista, hudební publicista a pedagog Milan Bátor vydává debutové album s názvem Mario Gangi: Works for Solo...


Naděje českého popu Nykki spojila síly s britským producentem Hammertonem
23.10.

Naděje českého popu Nykki spojila síly s britským producentem Hammertonem

V singlu Home To You se jedná o první společný projekt zpěvačky Nykki a britského producenta a skladatele Peta...


Bílý Den avizuje listopadovou novinku Anety Langerové
22.10.

Bílý Den avizuje listopadovou novinku Anety Langerové

Koncem letošního listopadu vydává zpěvačka Aneta Langerová nové album Dvě slunce. Nyní z něj představuje...


Adéla Michálková přichází s druhým singlem z chystaného debutu
22.10.

Adéla Michálková přichází s druhým singlem z chystaného debutu

Po prvním singlu Věrná peřinám přichází nová tvář české ženské hudební scény Adéla...


Murphyho zákon, nové pop-swingové album Jana Smigmatora
22.10.

Murphyho zákon, nové pop-swingové album Jana Smigmatora

Novinka s českými texty vyjde již v pátek 23.října u vydavatelství Supraphon na CD i ve všech digitálních formátech Jako...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Sami
19.10.

Sami

» Tichá Kateřina Marie

Sami je název prvního alba písničkářky Kateřiny Marie Tiché. První...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru