Colours of Ostrava krok po kroku - Den 4.

Poslední den Colours se nesl v duchu čekání na hlavní hvězdy festivalu The Cure. V programu však i přesto byla další zajímavá jména jako například Pierce Brothers, Zaz nebo Roslía. Se sobotním programem do areálu přijelo mnoho fanoušků, kteří přijeli z jasného důvodu. Tím byl Robert Smith a jeho parta. Šlo to poznat zcela jednoduše z nejrůznějších vzorů triček nebo batůžků.

Program otevírali australští bratři Pat a Jack Piercovi. Buskeři, kteří se dočkali debutového alba prosluli svými energickými vystoupeními, která brzo objevila Evropa a také Česká republika. Podobný zájem si získal i další z enklávy buskerů od protinožců, ze kterých rychle vzešly hvězdy, Xavier Rudd. Kytarista, perkusista mísící prvky folku, rocku a reggae s melodickým popem dokázal nažhavit publikum i po velkolepém vystoupení The Cure. Dalšími australany, kteří se letos vydali do Ostravy, byli Gang Of Youths. Parta vedená kytaristou a zpěvákem Davidem Le'aupepem přivezla výběr ze dvou dosavadních alb. Ačkoliv koncert provázely různé problémy (občas potíže se zvukem, nedorozumění, či Le'aupepův boj s vysokýi linkami),šlo o více než příjemné vystoupení a rozhodně by se slušelo příveést tuto partu i na sólo koncert.Z české scény lze vypíchnout skupinu Bert & Friends. Jejich songy z roku 2050 zaujaly značnou část areálu, nechyběly změny kostýmů, ani nejproslulejší Plody moří. Na kofole dále vystoupila znovuzrozená Khoiba, představující stále čerstvé eponymní album. Debut ukázali také I Love You Honey Bunny a večer ji opanovali Prago Union. Naše pozornost však přešla na Fresh Stage, kde se ukázali Amber Run. Emotivní rock, plný experimentů naživo fngoval ve své jednodušší podobě. Fanoušci ale okoli čtvrté největší stage zaplnili do posledního místa.

Kolem deváté večerní už atmosféra houstla a většina areálu se přesunula k hlavní stage. The Cure byli přesní a odpálili celý večer písní Shake Dog Shake. Kapela se soustředila jednoznačně na hudbu. K výrazným proslovům či děkovačkám nedocházelo. A hlavně nebylo třeba. The Cure chtěli potěšit všechny tím, že zahrjí co nejvíce songů a to se jim dařilo. Setlist nakonec čítal sedmadvacet položek a celá dvou a půl hodinová show stála za to. Nechyběli hity Pictures Of You, Just Like Heaven nebo Lovesong. Samozřejmě je jiné hrát před festivalovým a vlastním publikem. Jak už bývá zvykem, zkusit to přišli téměř všichni ale na grandiózní encore zůstali především věrní a ti, co The Cure znají. A dočkali se i hitů jako Friday I'm In Love nebo Boys Don't Cry, které na které možná čekali i ti ostatní. Pochvalu zaslouží celá parta a palec nahoru i za to, že z jejich pohledů a gest lze soudit, že je to tent o večer v Ostravě výsostně bavilo.Letošní Colours Of Ostrava nabídli plno výborných vystoupení, přesto za festivalem zůstává jakási pachuť. Ať už jsou to diskutabilní rozhodnutí týmu dramatugů (Kryštof headliner a další rozpačitá rozhodnutí na dvou hlavních pódiích), organizátorské přešlapy (registrace v kempu, každodenní kontrola čísel, pánové z ochranky pobíhající kvůli tomu s vysílačkami od rána do večera), které by se daly čekat na festivalu této úrovně před mnoha lety, ne v roce 2019. Colours prostě zdaleka nejsou jen o hudbě a s pohledem na návštěvníky se to do budoucna ani zdaleka měnit nebude.
GALERIE

Související obsah:

» Colours of Ostrava představí Mogwai, Xaviera Rudda nebo Rag'n'Bone Mana   (Ondra Kocáb, 10. 12. 2018)
» Colours of Ostrava krok po kroku - Den 3.   (Ondra Kocáb, 26. 07. 2019)
» Colours Of Ostrava odstartuje Florence And The Machine   (Ondra Kocáb, 08. 11. 2018)
» Colours of Ostrava 2019 ve fotografiích Olgy Staňkové   (Karel Souček, 26. 07. 2019)
» Colours of Ostrava krok po kroku - Den 1.   (Ondra Kocáb, 24. 07. 2019)
» Colours of Ostrava krok po kroku - Den 2.   (Ondra Kocáb, 24. 07. 2019)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Brutal Assault 2019: Den čtvrtý
17.08.

Brutal Assault 2019: Den čtvrtý

Poslední čtvrtý den festivalu Brutal Assault přinesl kýženou změnu počasí. Jestli to byla změna k lepšímu nebo horšímu...


Koncert pro Paměť národa je součástí kampaně Nezapomeňme
16.08.

Koncert pro Paměť národa je součástí kampaně Nezapomeňme

28. října 2019, v den výročí naší republiky, pořádá společnost Post Bellum v pražském Forum Karlín Koncert...


Brutal Assault 2019: Den třetí
16.08.

Brutal Assault 2019: Den třetí

V pořadí třetí den byl beze změn co se počasí týče. Opět bylo slunečno a velmi horko, s čímž bojoval každý po svém....


Dan Šustr svůj nový klip věnuje 50. výročí Woodstocku
15.08.

Dan Šustr svůj nový klip věnuje 50. výročí Woodstocku

Letos v květnu vydal skladatel a textař Dan Šustr, známý především jako frontman Tiché dohody, své debutové...


Jako předkapela kultovních New Order vystoupí čínští Stolen
14.08.

Jako předkapela kultovních New Order vystoupí čínští Stolen

Britští post-punkoví New Order, jejichž koncert proběhne 3. října ve velkém sále pražské Lucerny, si pozvali...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
In The End
04.08.

In The End

» Cranberries

In The End je název definitivně poslední řadové desky irské kapely...

FESTIVALY
Brutal Assault 2019: Den čtvrtý
17.08.

Brutal Assault 2019: Den čtvrtý

Poslední čtvrtý den festivalu Brutal Assault přinesl kýženou změnu počasí....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru