Colours of Ostrava krok po kroku - Den 4.

Poslední den Colours se nesl v duchu čekání na hlavní hvězdy festivalu The Cure. V programu však i přesto byla další zajímavá jména jako například Pierce Brothers, Zaz nebo Roslía. Se sobotním programem do areálu přijelo mnoho fanoušků, kteří přijeli z jasného důvodu. Tím byl Robert Smith a jeho parta. Šlo to poznat zcela jednoduše z nejrůznějších vzorů triček nebo batůžků.

Program otevírali australští bratři Pat a Jack Piercovi. Buskeři, kteří se dočkali debutového alba prosluli svými energickými vystoupeními, která brzo objevila Evropa a také Česká republika. Podobný zájem si získal i další z enklávy buskerů od protinožců, ze kterých rychle vzešly hvězdy, Xavier Rudd. Kytarista, perkusista mísící prvky folku, rocku a reggae s melodickým popem dokázal nažhavit publikum i po velkolepém vystoupení The Cure. Dalšími australany, kteří se letos vydali do Ostravy, byli Gang Of Youths. Parta vedená kytaristou a zpěvákem Davidem Le'aupepem přivezla výběr ze dvou dosavadních alb. Ačkoliv koncert provázely různé problémy (občas potíže se zvukem, nedorozumění, či Le'aupepův boj s vysokýi linkami),šlo o více než příjemné vystoupení a rozhodně by se slušelo příveést tuto partu i na sólo koncert.Z české scény lze vypíchnout skupinu Bert & Friends. Jejich songy z roku 2050 zaujaly značnou část areálu, nechyběly změny kostýmů, ani nejproslulejší Plody moří. Na kofole dále vystoupila znovuzrozená Khoiba, představující stále čerstvé eponymní album. Debut ukázali také I Love You Honey Bunny a večer ji opanovali Prago Union. Naše pozornost však přešla na Fresh Stage, kde se ukázali Amber Run. Emotivní rock, plný experimentů naživo fngoval ve své jednodušší podobě. Fanoušci ale okoli čtvrté největší stage zaplnili do posledního místa.

Kolem deváté večerní už atmosféra houstla a většina areálu se přesunula k hlavní stage. The Cure byli přesní a odpálili celý večer písní Shake Dog Shake. Kapela se soustředila jednoznačně na hudbu. K výrazným proslovům či děkovačkám nedocházelo. A hlavně nebylo třeba. The Cure chtěli potěšit všechny tím, že zahrjí co nejvíce songů a to se jim dařilo. Setlist nakonec čítal sedmadvacet položek a celá dvou a půl hodinová show stála za to. Nechyběli hity Pictures Of You, Just Like Heaven nebo Lovesong. Samozřejmě je jiné hrát před festivalovým a vlastním publikem. Jak už bývá zvykem, zkusit to přišli téměř všichni ale na grandiózní encore zůstali především věrní a ti, co The Cure znají. A dočkali se i hitů jako Friday I'm In Love nebo Boys Don't Cry, které na které možná čekali i ti ostatní. Pochvalu zaslouží celá parta a palec nahoru i za to, že z jejich pohledů a gest lze soudit, že je to tent o večer v Ostravě výsostně bavilo.Letošní Colours Of Ostrava nabídli plno výborných vystoupení, přesto za festivalem zůstává jakási pachuť. Ať už jsou to diskutabilní rozhodnutí týmu dramatugů (Kryštof headliner a další rozpačitá rozhodnutí na dvou hlavních pódiích), organizátorské přešlapy (registrace v kempu, každodenní kontrola čísel, pánové z ochranky pobíhající kvůli tomu s vysílačkami od rána do večera), které by se daly čekat na festivalu této úrovně před mnoha lety, ne v roce 2019. Colours prostě zdaleka nejsou jen o hudbě a s pohledem na návštěvníky se to do budoucna ani zdaleka měnit nebude.
GALERIE

Související obsah:

» Colours of Ostrava představí Mogwai, Xaviera Rudda nebo Rag'n'Bone Mana   (Ondra Kocáb, 10. 12. 2018)
» Colours of Ostrava krok po kroku - Den 3.   (Ondra Kocáb, 26. 07. 2019)
» Colours Of Ostrava odstartuje Florence And The Machine   (Ondra Kocáb, 08. 11. 2018)
» Colours of Ostrava 2019 ve fotografiích Olgy Staňkové   (Karel Souček, 26. 07. 2019)
» Colours of Ostrava krok po kroku - Den 1.   (Ondra Kocáb, 24. 07. 2019)
» Colours of Ostrava krok po kroku - Den 2.   (Ondra Kocáb, 24. 07. 2019)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Michal Hrůza přináší světlo do tmy. Na desce i koncertech.
24.02.

Michal Hrůza přináší světlo do tmy. Na desce i koncertech.

Světlo do tmy je název nové desky Michala Hrůzy a jeho kapely. Titulní skladba, ke které už zpěvák představil videoklip, dala...


Českého lva doprovodí do filmové manéže Tata Bojs
24.02.

Českého lva doprovodí do filmové manéže Tata Bojs

Za necelé dva týdny vyhlásí Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) nositele výročních cen Český lev....


Dreampopoví Daughter se vrací na pódia, v srpnu zahrají v Praze
23.02.

Dreampopoví Daughter se vrací na pódia, v srpnu zahrají v Praze

Tříčlenná formace Daughter vznikla jako sólový projekt písničkářky Eleny Tonry, která do své intimní tvorby...


Německá techno dechovka MEUTE přiveze nové album do Prahy a Ostravy
23.02.

Německá techno dechovka MEUTE přiveze nové album do Prahy a Ostravy

Jedenáctičlenná německá "pochodová techno dechovka” MEUTE známá svými strhujícími koncerty vydala 21. února své...


Úvodní kolo Múzy 2020 se stalo minulostí
23.02.

Úvodní kolo Múzy 2020 se stalo minulostí

Nejstarší hudební soutěž amatérských kapel v České republice se letos pyšní 28. ročníkem. Ve čtvrtek...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Everyday Life
16.02.

Everyday Life

» Coldplay

Skupina COLDPLAY vydala nové album. Deska Everyday Life je...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru