Colours of Ostrava krok po kroku - Den 1.

Světově nejproslulejší tuzemský hudební festival se dočkal dospělosti a při této oslavě přivezl opět hvězdy největšího formátu napříč různými žánry. Do areálu ve Vítkovicích letos dorazili The Cure, Florence & The Machine, Rag'n'Bone Man či Years & Years. Počasí letošnímu ročníku Colours Of Ostrava přálo a tak nic nebránilo, aby oslavy mohly naplno propuknout ve slunečné středeční odpoledne.

Světový pop versus česká alternativní scéna


Úderem půl šesté večerní odstartoval celý festival tanečník a choreograf Yemi A.D. svojí performancí spolu se svými spolutanečníky. Po docela dlouhém představení se slova zhostila také hlavní postava Colours a programová ředitelka Zlata Holušová. Hudebně se hlavní Česká spořitelna stage rozjela za zvuků domácích veteránů Buty. Ti zvolili pomalejší set, který nakonec gradoval s hitovkami Mám jednu ruku dlouhou nebo Nad stádem koní. Nicméně je třeba uznat, že kompletní úvod posrádal tempo a hlavně nadšení od fanoušků, kteří celý start přijímali velmi vlažně.

Naštěstí Colours není jen o hlavních stageích. Na Kofola stage, která letos patřila československé scéně, se představili Ghost Of You. Parta, která si debutem získaný obdiv upevnila loňskou nahrávkou Black Yoga, přilákala mnoho tváří a její dynamický set byl tím správným odrazovým můstkem k dalším vystoupením. Českou scénu reprezentovali taktéž držitelé ceny Anděl a Apollo za druhé album Saffron Hills Kalle. Jejich set obohacený o akustickou kapelu byl naprosto skvostným zážitkem. Prospělo by mu akorát lehce větší pódium, jelikož Full Moon Stage patřila k těm menším. Proti zasněným Kalle naopak na Kofole řádil multiinstrumentalista Nèro Scartch. Jeho elektro-rockový výlet napříč jeho rozdvojenou myslí patřil k nejdivočejším vystoupením celého COO2019.Živelná diskotéka s MØ a pohádková víla Florence Welch se svojí mašinou

První velkou hvězdou celého osmnáctého ročníku byla dánská zpěvačka. Její set byl plný známých hitů, které návětěvníci diskoték, či částí posluchačí tuzemských mainstreamových radiostanic výborně znají. Nechyběly nejznámější hity Lean On a Final Song. Zpěvačka, vlastním jménem Karen Marie Aagaard Ørsted Andersen, hýřila energií. Poletovala po pódiu ze strany na stranu, můstkem prodlouženého pódia využívala dokonale ke kontaktu s publikem, mezi které se nebála ani skočit. Přijemné vystoupení obsahovalo i velmi upřímné zaskočení a překvapení jak moc lidí se ke hlavní stagi areálu v Dolních Vítkovicích vleze.

Headlinerem dne byli Florence & The Machine. Partička z Anglie vedená charismatickou rusovlasou divou Florence Welch spustila těsně před jedenáctou hodinou. Očekávání byla vysoká. Přecejen šlo o vůbec první vystoupení v České republice. Nicméně čekání se vyplatila. Ostrava se dočkala všech velkých hitů i nejsilnějších pecek z poslední zdařilé řadovky High As Hope. Singly You Got The Love, Hunger, Ship To Wreck, Delilah nebo čerstvá Patricia, věnovaná i v Ostravě Patti Smith, pro kterou byla s láskou napsaná a při pasáži "But you remind me that it's such a wonderful thing to love" nebylo těžké nechat se celým dojemným vystoupením unést. Zmínit je třeba i krásnou harfu při Queen Of Peace či nádherné ztišení publika při Dog Days Are Over, po kterém naplno ukázala svůj úžasný hlasový fond.

Florence během setu doslova poletovala kolem hlavní stage, bosá jako víla lítala ze strany na stranu, procházela se v blízkosti fanoušků, nechala si na můstek vyhodit nespočet vzkazů, čelenek či vlajek, které následně ukazovala celému davu. Během setu se také několikrát až zasněně zapovídala, nicméně jen tím dostála své osobnosti a pověsti.


Fotogalerie @ Facebook Colours of Ostrava a Olga Staňková
GALERIE

Související obsah:

» Colours Of Ostrava odstartuje Florence And The Machine   (Ondra Kocáb, 08. 11. 2018)
» Colours of Ostrava představí Mogwai, Xaviera Rudda nebo Rag'n'Bone Mana   (Ondra Kocáb, 10. 12. 2018)
» Colours of Ostrava ve fotografiích Olgy Staňkové   (Karel Souček, 29. 07. 2018)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Hidden Orchestra natočili jakýsi nekonečný soundtrack ke hře Creaks
11.01.

Hidden Orchestra natočili jakýsi nekonečný soundtrack ke hře Creaks

K vytvoření soundtracku k nové puzzle adventuře Creaks angažovalo pražské studio Amanita Design multiinstrumentalistu...


Všechno má svůj čas
11.01.

Všechno má svůj čas

Tak zní název prvního společného dílka Jožky a Emana, ale podle mne to také dobře vystihuje jejich součinnost....


Ambientní projekt "Low Zero" vzdává hold Davidu Bowiemu
11.01.

Ambientní projekt "Low Zero" vzdává hold Davidu Bowiemu

Teprve měsíc zpět vyšla prvotina ambientního projektu Low Zero and the Unknown Pornography Sirens a už tu máme další...


Po Davidu Stypkovi se nám bude hodně stýskat
10.01.

Po Davidu Stypkovi se nám bude hodně stýskat

Odchod každého mladého člověka bolí. V případě zpěváka, kytaristy, básníka, skladatele a textaře Davida...


Brzobohatého Matky nazpívali Berenika Kohoutová a Jakub Prachař
09.01.

Brzobohatého Matky nazpívali Berenika Kohoutová a Jakub Prachař

Nová česká komedie Matky představuje svou ústřední píseň a videoklip. Skladbu Matky složil Ondřej Brzobohatý, vložil...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Rebellion
07.01.

Rebellion

» Kapriola

Slezská rockmetalová kapela Kapriola vydala na sklonku roku 2020 své...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru