Colours of Ostrava krok po kroku - Den 3.

Na třetí den Colours organizátoři přichystali vystoupení Mogwai, Johna Butlera s triem, Lewise Capaldiho a headlinery Years & Years. Tentokrát už počasí nevydrželo a do Ostravy tak zavítal i dešť a bouřky. Doprovodný program nabídl diskuzi s Nahko and the Medicine For The People, debatu s Davidem Stypkou či rozhovor s Ventolinem, kterému patřila právě noc z pátku na sobotu.

Prvním vystoupením na hlavních stagích byl koncert Mirai. Kapela, proslavená díky skladbám Když nemůžeš tak přidej či Anděl přilákala i z těchto dvou důvodů solidní zástupy fanoušků (fanynek především). Jejich vystoupení však nabídlo mnoho přešlapů. Ať už to byla prosba zpěváka Miraie Navrátila o rozsvícení telefonů za deního světla, podivný cover We Will Rock You s crowdsurfingem nebo předchozí vyvolání jedné z fanynek, aby se k němu přidala, zakončené slovem "vole". Těžko říct zda v tom všem figurovala nervozita/euforie z velkého davu, my jsme se však posunuli dál. Na Fresh stage totiž hrál písničkář Rosborough. Doporovázený pouze bubeníkem si rychle již během prvních tónů získal se svou elektrickou kytarou přízeň, ať už to byla vyklidněná True Love Will Find You In The End nebo letošní singl Burn Blue. V závěru na něm skandující dav vyloudil alespoň jeden akustický přídavek.

Hlavní stage jako prvním patřila partě Nahko and Medicine For The People, holdující si v nejrůznějších žánrech pod pokličkou World Music. Jejich set s širokou škálou nástrojů dokázal rozproudit v davu energii. Podobně tomu následně bylo na ArcelorMittal stage (druhá největší), kde nastoupili Sons of Kemet. Čtyři bubny, saxofón a tuba. To vše hodinu proudilo směrem k davu. Nicméně v jejich XL provedení to ztrácelo šmrnc menšího jazzového uskupení. Na české Kofola stage v tu chvíli kázal rapper McGay. Na místě vládla pozitivní atmosféra, kolemjdoucí se rychle stali účastníky koncertu. V závěru navíc přišlo skvělé pobavení od samotného rappera, který se dvakrát vrátil na přídavek, aby vždy pronesl stejnou řeč a zahrál již po třetí stejnou skladbu


Jedním z hlavních taháků třetího dne byl australan John Butler. Ten pro letošní festivalovou sezónu opět trochu obměnil své trio. Dokonce k němu přidal i klávesistku a vokalistku Elanu Stone. Jak už to bývá zvykem, hodina je pro Johna Butlera málo. S kapelou opět dokazovali, že se hudbou neuvěřitelně baví. Každou skladbu doprovázel jam, došlo i na nádhernou skladbu Ocean, kterou Butler opět odehrál naprosto sám. Celkově setlist stavěl především na loňské desce Home, ze které zazněly Wade In The Water, Faith či Running Away.

Následně se nad Ostravou stáhla mračna a vystoupení Lewise Capaldiho, mimochodem v České republice podle rádiových rotací jednoho z nejoblíbenějších interpretů vůbec, poznačil déšť. Přesto si nikdo nenechal vystoupení pokazit. Došlo samozřejmě i na největší hity Bruises a Someone You Loved, které znalo publikum nazpaměť a vůbec nevadilo pár kapek deště stále se vznášejícího nad Vítkovickým areálem. Tutéž scénu ještě o hodinku později využili skotští post-rockeři Mogwai. Jejich vystoupení sice nenabídlo kvalitní zpěv jejich předchůdce. Zazněla pouze jedna odzpívaná píseň, jinak se hrálo pouze instrumentálně, přesto to byl unikátní zážitek. Neuvěřitelně pohlcující atmosféra vtáhla hned od úvodního hřmění do děje a pustila až po půlnoci na konci setu. Pro ty, kteří zrovna neholdují modernímu popu hlavních hvězd Years & Years, tak vznikla solidní záplata. Tato synth-popová parta vedená extravagantním Olly Alexanderem předvedla velkou show, ve které zpěv byl jen do počtu. Šlo především o velkou barevnou zábavu a s několika hity jako například King či Sanctify.


Fotografie @ facebook Colours of Ostrava a Olga Staňková
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘ



HUDEBNÍ ZPRÁVY
Brutal Assault 2019: Den čtvrtý
17.08.

Brutal Assault 2019: Den čtvrtý

Poslední čtvrtý den festivalu Brutal Assault přinesl kýženou změnu počasí. Jestli to byla změna k lepšímu nebo horšímu...


Koncert pro Paměť národa je součástí kampaně Nezapomeňme
16.08.

Koncert pro Paměť národa je součástí kampaně Nezapomeňme

28. října 2019, v den výročí naší republiky, pořádá společnost Post Bellum v pražském Forum Karlín Koncert...


Brutal Assault 2019: Den třetí
16.08.

Brutal Assault 2019: Den třetí

V pořadí třetí den byl beze změn co se počasí týče. Opět bylo slunečno a velmi horko, s čímž bojoval každý po svém....


Dan Šustr svůj nový klip věnuje 50. výročí Woodstocku
15.08.

Dan Šustr svůj nový klip věnuje 50. výročí Woodstocku

Letos v květnu vydal skladatel a textař Dan Šustr, známý především jako frontman Tiché dohody, své debutové...


Jako předkapela kultovních New Order vystoupí čínští Stolen
14.08.

Jako předkapela kultovních New Order vystoupí čínští Stolen

Britští post-punkoví New Order, jejichž koncert proběhne 3. října ve velkém sále pražské Lucerny, si pozvali...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
In The End
04.08.

In The End

» Cranberries

In The End je název definitivně poslední řadové desky irské kapely...

FESTIVALY
Brutal Assault 2019: Den čtvrtý
17.08.

Brutal Assault 2019: Den čtvrtý

Poslední čtvrtý den festivalu Brutal Assault přinesl kýženou změnu počasí....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru