Colours of Ostrava krok po kroku - Den 3.

Na třetí den Colours organizátoři přichystali vystoupení Mogwai, Johna Butlera s triem, Lewise Capaldiho a headlinery Years & Years. Tentokrát už počasí nevydrželo a do Ostravy tak zavítal i dešť a bouřky. Doprovodný program nabídl diskuzi s Nahko and the Medicine For The People, debatu s Davidem Stypkou či rozhovor s Ventolinem, kterému patřila právě noc z pátku na sobotu.

Prvním vystoupením na hlavních stagích byl koncert Mirai. Kapela, proslavená díky skladbám Když nemůžeš tak přidej či Anděl přilákala i z těchto dvou důvodů solidní zástupy fanoušků (fanynek především). Jejich vystoupení však nabídlo mnoho přešlapů. Ať už to byla prosba zpěváka Miraie Navrátila o rozsvícení telefonů za deního světla, podivný cover We Will Rock You s crowdsurfingem nebo předchozí vyvolání jedné z fanynek, aby se k němu přidala, zakončené slovem "vole". Těžko říct zda v tom všem figurovala nervozita/euforie z velkého davu, my jsme se však posunuli dál. Na Fresh stage totiž hrál písničkář Rosborough. Doporovázený pouze bubeníkem si rychle již během prvních tónů získal se svou elektrickou kytarou přízeň, ať už to byla vyklidněná True Love Will Find You In The End nebo letošní singl Burn Blue. V závěru na něm skandující dav vyloudil alespoň jeden akustický přídavek.

Hlavní stage jako prvním patřila partě Nahko and Medicine For The People, holdující si v nejrůznějších žánrech pod pokličkou World Music. Jejich set s širokou škálou nástrojů dokázal rozproudit v davu energii. Podobně tomu následně bylo na ArcelorMittal stage (druhá největší), kde nastoupili Sons of Kemet. Čtyři bubny, saxofón a tuba. To vše hodinu proudilo směrem k davu. Nicméně v jejich XL provedení to ztrácelo šmrnc menšího jazzového uskupení. Na české Kofola stage v tu chvíli kázal rapper McGay. Na místě vládla pozitivní atmosféra, kolemjdoucí se rychle stali účastníky koncertu. V závěru navíc přišlo skvělé pobavení od samotného rappera, který se dvakrát vrátil na přídavek, aby vždy pronesl stejnou řeč a zahrál již po třetí stejnou skladbu


Jedním z hlavních taháků třetího dne byl australan John Butler. Ten pro letošní festivalovou sezónu opět trochu obměnil své trio. Dokonce k němu přidal i klávesistku a vokalistku Elanu Stone. Jak už to bývá zvykem, hodina je pro Johna Butlera málo. S kapelou opět dokazovali, že se hudbou neuvěřitelně baví. Každou skladbu doprovázel jam, došlo i na nádhernou skladbu Ocean, kterou Butler opět odehrál naprosto sám. Celkově setlist stavěl především na loňské desce Home, ze které zazněly Wade In The Water, Faith či Running Away.

Následně se nad Ostravou stáhla mračna a vystoupení Lewise Capaldiho, mimochodem v České republice podle rádiových rotací jednoho z nejoblíbenějších interpretů vůbec, poznačil déšť. Přesto si nikdo nenechal vystoupení pokazit. Došlo samozřejmě i na největší hity Bruises a Someone You Loved, které znalo publikum nazpaměť a vůbec nevadilo pár kapek deště stále se vznášejícího nad Vítkovickým areálem. Tutéž scénu ještě o hodinku později využili skotští post-rockeři Mogwai. Jejich vystoupení sice nenabídlo kvalitní zpěv jejich předchůdce. Zazněla pouze jedna odzpívaná píseň, jinak se hrálo pouze instrumentálně, přesto to byl unikátní zážitek. Neuvěřitelně pohlcující atmosféra vtáhla hned od úvodního hřmění do děje a pustila až po půlnoci na konci setu. Pro ty, kteří zrovna neholdují modernímu popu hlavních hvězd Years & Years, tak vznikla solidní záplata. Tato synth-popová parta vedená extravagantním Olly Alexanderem předvedla velkou show, ve které zpěv byl jen do počtu. Šlo především o velkou barevnou zábavu a s několika hity jako například King či Sanctify.


Fotografie @ facebook Colours of Ostrava a Olga Staňková
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Turné Dymytry Revolter vyvrcholí v Brně, Ostravě a Praze
12.12.

Turné Dymytry Revolter vyvrcholí v Brně, Ostravě a Praze

Metalová kapela Dymytry, která celý podzim cestuje Českou republikou a Slovenskem se svou velkolepou show k nové...


Britšti punkeři The Toy Dolls zahrají příští rok v divadle Archa
12.12.

Britšti punkeři The Toy Dolls zahrají příští rok v divadle Archa

Agentura 10:15 Entertainment potvrzuje další koncertní lahůdku pro příští rok. Vedle již avizovaných Van der Graaf...


Devátý ročník The Legends Rock Fest opět tradičně Pod Věží
11.12.

Devátý ročník The Legends Rock Fest opět tradičně Pod Věží

Festival The Legends Rock Fest má své tradiční místo konání v areálu Pod Věží, ale má i tradiční termín....


Jatka Fest 2020 nabídne sport, musery, program pro děti i pestrou hudbu
11.12.

Jatka Fest 2020 nabídne sport, musery, program pro děti i pestrou hudbu

Ve dnech 26. a 27. června 2020 přivítá město Pacov již devátý ročník oblíbeného hudebního festivalu Jatka Fest. Proběhne...


Do Prahy se příští rok vydají taktéž A-ha
11.12.

Do Prahy se příští rok vydají taktéž A-ha

Legendární norská popová skupina A-ha se poprvé v historii představí v Praze. Příští rok, 28. října, vystoupí...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
LIVE!!! Ostrava
11.12.

LIVE!!! Ostrava

» Pospíšil Luboš

LIVE!!! Ostrava je název vůbec prvního živého alba rockového písničkáře Luboše...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru