Cocotte Minute ukázali, jak lze udělat strhující show bez velkých efektů

Desky kapely Cocotte Minute jsou krásné a plné energie, ale vidět a slyšet tuhle partičku naživo je ještě o level výš. Koncert ve vyprodaném pražském Paláci Akropolis to jednoznačně potvrdil, Cocotti hráli jako o život, zpěvák Zeller se utrhl ze řetězu a energie se mohutně valila z pódia, mnozí návštěvníci, včetně mě, z ní žijí ještě teď.

Minout žižkovskou Akropoli bylo nemožné, směřovali k ní a před vchodem pokuřovali lidé všech generací a dobrá polovina z nich měla mikiny, trička či čepice svých oblíbenců. Cocotte Minute mají věrné fanoušky různých generací, od dětí až po šedesátníky. A ti všichni se dovedou náramně bavit.

Role předskokana se od 19 .30 hodin ujal Vojtaano. Písničkář, od něhož však křehké, romantické písně rozhodně nečekejte. Drsné texty a vtipné průpovídky padaly na úrodnou půdu, pod pódiem měl hodně fanoušků, kteří se postupně dostávali do varu. K jeho největšímu hitu Budulínek vs. Galantní jelen se přidala celá kapela Cocotte Minute a byla to parádní rocková jízda.

Koncert se konal k patnáctému výročí debutového alba Czeko, z něhož zazněla většina písniček. A Cocotti začali pěkně zostra, během prvních tří nadupaných, z Czeka pocházejících písniček Vocotadyde, Bastard a Svatej pokoj se pod pódiem utvořil velký kotel, který moshpitoval (pogoval) až do konce. Radostně, divoce, ale ohleduplně.Poté kapela na několik minut Czeko opustila a prolétla starší desky. Srdce, Zapal, Králům koruny, Tanči, Veď mě….. Všechno hity, které se skvěle naladěným a slavnostně oblečeným Zellerem zpívala celá Akropole. A tato silná atmosféra strhla i zpěváka, který se několikrát vydal po rukách svých fanoušků. Na dveřích od WC, nafukovacím zvířeti a vrcholem pak byl jeho akrobatický výstup z pódia na balkón a skok mezi diváky. Zeller věří fanouškům, fanoušci věří Zellerovi.

Ale zpět k hudbě. Nabušené, strhující, hutné, magické. Skvěle sehraná kapela sázela jednu pecku za druhou, samozřejmě nechyběl Můj čas, Sado Disco, Kopem nebo Bordel, jako přídavky kapela nasadila Lodě, Czeko a Měl bych tě sejmout. Výbušné kytary, přesné bicí a Zellerův chraplák – stačilo stát u reprobeden a napojit se na mohutnou energii. A nebo všechny starosti vyskákat v kotli. Každopádně očišťující zážitek.

Žádné velké efekty, přesto Cocotte Minute stvořili obrovskou a strhující show. Díky nakažlivé hudbě, úderným textům a charismatickému Zellerovi. Tak zase někdy příště.
Foto: David Malík
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Podzimní šnůru Světlo do tmy odehraje Michal Hrůza v komorní atmosféře hudebních klubů
04.08.

Podzimní šnůru Světlo do tmy odehraje Michal Hrůza v komorní atmosféře hudebních klubů

Nové album Světlo do tmy, které vydal Michal Hrůza s kapelou na jaře, představí na podzimním turné  Původně...


Gate 2017 předskočilo v RC Prdel domácímu Bulldogu
04.08.

Gate 2017 předskočilo v RC Prdel domácímu Bulldogu

Po zrušení mnoha venkovních akcí jedou letos hudební kluby na plné obrátky. Mezi ně určitě patří i RC Prdel Beroun,...


Honza Bendig a Refew natáčeli klip Kubánka na sídlišti Chánov
04.08.

Honza Bendig a Refew natáčeli klip Kubánka na sídlišti Chánov

Ve spolupráci s úspěšným tuzemským rapperem Refewem  vydává zpěvák Jan Bendig...


Paulie Garand zve novým klipem na Mezi prsty tour 2020
03.08.

Paulie Garand zve novým klipem na Mezi prsty tour 2020

Po singlu Forma přichází Paulie Garand & DJ Wich s druhým videoklipem ke své desce Mezi prsty. Tentokrát zvolili...


Letní koncerty v Klatovech jsou v plném proudu
03.08.

Letní koncerty v Klatovech jsou v plném proudu

Na stage uprostřed města se jako každý rok koná Klatovské kulturní léto. Tuto středu 29.7.2020 se jeho...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Vzhůru přes oceán
03.08.

Vzhůru přes oceán

» Vitacit

Vzhůru přes oceán je debutové album legendární heavymetalové skupiny...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru