Cocotte Minute ukázali, jak lze udělat strhující show bez velkých efektů

Desky kapely Cocotte Minute jsou krásné a plné energie, ale vidět a slyšet tuhle partičku naživo je ještě o level výš. Koncert ve vyprodaném pražském Paláci Akropolis to jednoznačně potvrdil, Cocotti hráli jako o život, zpěvák Zeller se utrhl ze řetězu a energie se mohutně valila z pódia, mnozí návštěvníci, včetně mě, z ní žijí ještě teď.

Minout žižkovskou Akropoli bylo nemožné, směřovali k ní a před vchodem pokuřovali lidé všech generací a dobrá polovina z nich měla mikiny, trička či čepice svých oblíbenců. Cocotte Minute mají věrné fanoušky různých generací, od dětí až po šedesátníky. A ti všichni se dovedou náramně bavit.

Role předskokana se od 19 .30 hodin ujal Vojtaano. Písničkář, od něhož však křehké, romantické písně rozhodně nečekejte. Drsné texty a vtipné průpovídky padaly na úrodnou půdu, pod pódiem měl hodně fanoušků, kteří se postupně dostávali do varu. K jeho největšímu hitu Budulínek vs. Galantní jelen se přidala celá kapela Cocotte Minute a byla to parádní rocková jízda.

Koncert se konal k patnáctému výročí debutového alba Czeko, z něhož zazněla většina písniček. A Cocotti začali pěkně zostra, během prvních tří nadupaných, z Czeka pocházejících písniček Vocotadyde, Bastard a Svatej pokoj se pod pódiem utvořil velký kotel, který moshpitoval (pogoval) až do konce. Radostně, divoce, ale ohleduplně.Poté kapela na několik minut Czeko opustila a prolétla starší desky. Srdce, Zapal, Králům koruny, Tanči, Veď mě….. Všechno hity, které se skvěle naladěným a slavnostně oblečeným Zellerem zpívala celá Akropole. A tato silná atmosféra strhla i zpěváka, který se několikrát vydal po rukách svých fanoušků. Na dveřích od WC, nafukovacím zvířeti a vrcholem pak byl jeho akrobatický výstup z pódia na balkón a skok mezi diváky. Zeller věří fanouškům, fanoušci věří Zellerovi.

Ale zpět k hudbě. Nabušené, strhující, hutné, magické. Skvěle sehraná kapela sázela jednu pecku za druhou, samozřejmě nechyběl Můj čas, Sado Disco, Kopem nebo Bordel, jako přídavky kapela nasadila Lodě, Czeko a Měl bych tě sejmout. Výbušné kytary, přesné bicí a Zellerův chraplák – stačilo stát u reprobeden a napojit se na mohutnou energii. A nebo všechny starosti vyskákat v kotli. Každopádně očišťující zážitek.

Žádné velké efekty, přesto Cocotte Minute stvořili obrovskou a strhující show. Díky nakažlivé hudbě, úderným textům a charismatickému Zellerovi. Tak zase někdy příště.
Foto: David Malík
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Halsey vydává nové album, je hodně osobní
17.01.

Halsey vydává nové album, je hodně osobní

Na Grammy nominovaná multiplatinová americká zpěvačka a skladatelka Halsey vydává v pořadí...


Na Festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice vystoupí hvězdy alternativní scény
17.01.

Na Festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice vystoupí hvězdy alternativní scény

Boskovický festival zveřejňuje první jména a mění cenu vstupenek. K právě oznámeným patří kapela Květy,...


Pražská RockOpera se mění v Troju
17.01.

Pražská RockOpera se mění v Troju

Na Silvestra už jsme si zvykli každý rok v RockOpeře na nějakou tu novinku, ani závěr roku 2019 nemohl být jiný. Nebudu...


Mezinárodně oceňovaný Larry John McNally vystoupí poprvé v České republice
16.01.

Mezinárodně oceňovaný Larry John McNally vystoupí poprvé v České republice

Legendární americký skladatel, kytarista a zpěvák Larry John McNally představí v březnu 2020 svoji tvorbu v rámci turné...


Komunál překvapuje ve velkém a hlásí vyprodanou Lucernu
16.01.

Komunál překvapuje ve velkém a hlásí vyprodanou Lucernu

Tahle skvělá parta nadšenců z Chlumce nad Cidlinou si ale umí udělat radost! Kapela působící na rockové scéně...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Lanugo, 2019
18.12.

Lanugo, 2019

» Lanugo

Po pěti letech vydala skupina Lanugo nové album. Poprvé je konceptuální....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru