„Hlavně žádná Milešovka,“ přejí si Cocotte Minute před Rituál naposled! Tour.

Tvrdá partička Cocotte Minute se za několik dnů rozjede na turné, na kterém se symbolicky rozloučí se svým zatím posledním albem !Rituál, kmen a srdce a kmen!. Na plánované šňůře zazní celý Rituál, ale zároveň kapela nechá fanouškům nahlédnout do své hudební budoucnosti. Nejen o turné, startujícím 27. října v Plzni, jsme si povídali s frontmanem Martinem Zellerem.

Hudební knihovna: Na koncertech aktuálního turné slibujete rarity z minulosti. Jaké konkrétně zařadíte do svého setlistu?
Martin Zeller
: „Další ráno, Vostrov, přemýšlíme, jestli nedáme i Můj čas nebo Štěstí… Samozřejmě nebude chybět balet, hromadný skok přes švihadlo a následnou after party pak fotograficky zdokumentujeme a pověsíme na amateri.cz v sekci skupiny."HK: Budete hrát skladby z Rituálu ve stejném pořadí, v jakém jsou na desce?    
MZ:
No, pokud si na to pořadí vzpomeneme, tak bychom to rádi udělali. A hlavně, on ten náš playback asi stejně bude už od natáčení tak nastavenej." (smích)
HK: Budete mít na turné nějakou předkapelu?   
MZ:
„Rozhodli  jsme se, že si uděláme tak trochu předkapelu sami sobě. Dáme nejdřív celej Rituál, pak pauzu s tombolou o vepřovou tofu hlavu, pak zahrajem raritní a úplně nejnovější fláky, dáme druhou přestávku, a pak bude následovat dámská volenka. A ve finále zapálíme barák."

Jsme už dost velká karavana exotů

HK: Podle jakých kritérií jste vybírali místa jednotlivých koncertů?    
MZ:
Popravdě takhle to vůbec nefunguje. Tedy kromě Prahy, kde jsem vybral Lucerna Music Bar, protože je to jeden z mála sálů, který má skvělý zvuk. A navíc se tady smí hrát pozdě do noci, což potřebujem, neboť budeme hrát zhruba dvě hodiny a před námi ještě hodinu BijouTerrier. Ale není to tak, že do Music Baru může přijít každej, že jo? (smích). No a zbytek jsou prostě kluby, které byly ochotny akceptovat naše podmínky, ať už technický, nebo finanční. Jsme už dost velká karavana exotů a nestačí nám dvě bedny na klacku ve stodole. To ale asi, předpokládám, chápeš. A samozřejmě pak máme objednány dvě striptérky a zpívajícího liliputa na aftrošku a to taky neumí sehnat každej."HK: Kolik písniček během těch dvou hodin stihnete?    
MZ:
„Zhruba 26 songů. Sami jsme zvědaví, jak to ustojíme. My i publikum. Je to výzva, udělat dvě hodiny, aby to nenudilo. Je to už kurva vyšší dívčí. Dodnes si pamatuju nudný školní koncerty, který byly sice příšerný, ale zato dlouhý jako kráva. Tak doufám, že je překonáme."

Konečně jsme nabrali ten správnej směr na vrchol

HK: Jak významnou kapitolu v historii CM představuje Rituál?   
MZ:
„Zásadní. Vnímám to jako naprosto přelomové období. Skončila jedna zásadní etapa a otevřela se nová, úplně jiná. Ať už hudebně, nebo i lidsky. Totálně jsme přenastavili všechny pravidla a myslím, soudě i podle ohlasů od fan a promotérů, že jsme nabrali konečně ten správnej směr na vrchol. Jenom doufám, že to nebude Milešovka, to bych byl kurva nasranej."

HK: Když se s odstupem podíváte na Rituál, změnil byste na něm něco?   
MZ:
„Ani notu, ani frame, ani vteřinu. Není důvod, vše je, jak má být. Bylo to neskutečné dílo pro všechny, kdo se toho zúčastnili a já ještě jednou tímto děkuju kapele, která to celé dala s naprostou elegancí a jistotou. Mají můj obdiv a díky znovu i všem ostatním, kteří tam s námi byli a pomohli nám tuhle neskutečnou věc realizovat. Nikdo nikdy podle mě v Česku nenahrál živou desku na jedinej zátah s deseti úplně novejma skladbama. A myslím, že se o to dlouho ani nikdo nepokusí. Byl to extrémně náročnej projekt, jak autorsky, hudebně, produkčně, tak producentsky. Pro mě to byl v životě asi největší projekt, co jsem do teď dal dohromady. Účastnil jsem se toho jako producent, výkonný producent, autor, zpěvák a v neposlední řadě vydavatel. Neskutečnej masakr. A všechno se povedlo, to je na tom to nejvíc neuvěřitelný."HK: V září jste nahráli dvě nové skladby ve Vídni pod taktovkou Mika Wolffa - kytaristy rakouských Kontrust. Jak jste se s Mikem seznámili?   
MZ:
„Mám rád německej march metal, a tak nějak jsem se dostal ke Kontrustu, kde hraje na kytaru. Kdysi jsme jednali i s Noelem Pixem z Eisbrecheru, ale vybod se na nás v momentě, kdy jsme mu řekli, jakej máme budget. S Mikem to v tomhle ohledu bylo o dost vstřícnější, ale i tak je to raketa, která nemá z ekonomického pohledu moc velkej smysl. Je to pro nás spíš zajímavý, jakože nová zkušenost, ale myslím, že pro většinu českých kapel by to smysl spíš nemělo."

Věřím, že to nepoděláme

HK: Co si tedy od vzájemné spolupráce slibujete?   
MZ:
Posun, dozrání, nalezení nového směru. Není nám už dvacet, abychom řvali po klubech, jak nás sere svět. Není to tak, že by nás nesral a že furt neřveme, ale ta forma by měla odpovídat našemu věku. Nechceme zamrznout a stát se svejma vlastníma karikaturama, i když to tady vlastně dost funguje. A to i za cenu, že se prostě posunem někam do prdele. Mně to nevadí, radši to celý podělám, než abych litoval, že jsem to nezkusil. Ale já věřím, že to nepoděláme a že je to právě ta cesta na tu Milešovku... Kurva, já jsem řekl Milešovka… no tak to je v prdeli, teď jsem to zakřik!" (smích)
GALERIE

Související obsah:

» Cocotte Minute se na turné rozloučí s Rituálem   (Karel Souček, 30. 08. 2017)
» Cocotte Minute nahráli nejsyrovější nahrávku v jejich historii   (Patricie Hochmannová, 29. 11. 2015)
» Cocotte Minute   (Patricie Hochmannová, 29. 11. 2015)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Nespoutaná energie a hudební vyzrálost na klatovském náměstí
07.08.

Nespoutaná energie a hudební vyzrálost na klatovském náměstí

Další ze série letních koncertů na klatovském náměstí přinesl ve středu 5.8.2020 dva pohledy. Energií...


První ročník Stone Smoker Festivalu přiveze i zahraniční kapely
07.08.

První ročník Stone Smoker Festivalu přiveze i zahraniční kapely

Stone Smoker Festival je název prvního ročníku nového festivalu, který si vytyčil za cíl záchranu festivalové...


Evropská metalová festivalová aliance EMFA právě začíná
07.08.

Evropská metalová festivalová aliance EMFA právě začíná

Právě dnes v pátek 7. srpna začíná unikátní online festival, který dali dohromady organizátoři třinácti nejlepších...


Film o Michalu Prokopovi bude mít na Krásných ztrátách Live premiéru
07.08.

Film o Michalu Prokopovi bude mít na Krásných ztrátách Live premiéru

Součástí programu festivalu Krásný ztráty Live, který se navzdory koronaviru uskuteční 14. a 15. srpna na statku ve středočeských Všeticích,...


Vlčice u Blovic se staly dějištěm malého festivalu s výrazným obsazením
06.08.

Vlčice u Blovic se staly dějištěm malého festivalu s výrazným obsazením

Jednou za rok se v malé vísce na Blovicku koná hudební akce, která láká příznivce dobré muziky a neopakovatelné...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Vzhůru přes oceán
03.08.

Vzhůru přes oceán

» Vitacit

Vzhůru přes oceán je debutové album legendární heavymetalové skupiny...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru