Zdokumentovaná sedminásobná pomsta

Americká kapela Avenged Sevenfold patří v zámoří mezi nejpopulárnější a nejžádanější kapely současnosti a pomalu, ale jistě, dobývají i Evropu. Svoji pozici minulý týden nekompromisně potvrdili novým oldschoolovým albem Hail to the King, s kterým samozřejmě vyjedou na koncertní pódia po celém světě. Do našich končin se bohužel nepodívají, ale koncert ve Vídni 22. listopadu si mnozí našinci ujít nenechají. Podívejte se na kompletní sbírku rozparáděných, ale i smutných, videoklipů, jejichž počet se pravděpodobně brzy ještě rozšíří.


Warmness on the Soul (2001), Broken Robot & Militont

Klipová prvotina pochází logicky z debutové desky Sounding the Seventh Trumpet a další videoklip přišel až po třech letech. V romantickém videu se prolínají scény kapely při hraní u pláže a ve studiu se záběry ženy, která prochází městskými ulicemi a hledá členy formace. Na konci videa skupina nastoupí na pódium a tam dohraje zbytek písně.

Youtube: 325 tisíc shlédnutí


Unholy Confessions - verze 1 (2004), Greg Kaplan

Tato píseň pochází z druhého alba Waking the Fallen, po které se kapela prosadila už do širšího povědomí veřejnosti. K této písni byly natočeny dva videoklipy. V první verzi jednoduché záběry zachycují kapelu při vystoupení ve špatně osvětlené místnosti.

Youtube: 110 tisíc shlédnutí


Unholy Confessions - verze 2 (2004), Greg Kaplan

Druhá a populárnější verze obsahuje prakticky stejné záběry s tím rozdílem, že A7X už hrají na pódiu před rozjařeným publikem. Stopáž z koncertu se střídá s pohledy do životů fanoušků.

Youtube: 1.1 miliónů shlédnutí


Burn It Down (2005), Splinter Films UK

První oficiální live video ale patří této písni ze třetí desky City of Evil, což bylo pro kapelu průlomové album plné hitů a vstupenkou mezi rockovou elitu. První singl z ní je také prvním velkým hitem skupiny. Kapela stále sází na melodičnost i tvrdé party, ale kombinace s čistými vokály jim získala rychle se rozrůstající fanouškovskou základnu hlavě v USA.

Youtube: 3 milióny shlédnutí.


Bat Country (2005), Marc Klasfeld

Prvním opravdu velkým megahitem, který považuji za nejznámnější song od A7X je tento, v pořadí čtvrtý z veleúspěšného City of Evil. Rychlý, dynamický a přesto melodický a „mainstream friendly" hit vzbudil obrovskou vlnu zájmu a z Avenged Sevenfold udělal prvoligovou kapelu. Tento hit byl použit jako soundtrack v nespočetně hrách (NHL 2006, NFL 2006, SSX on Tour, Saints Row 2 atd.), v bikerském filmu New World Disorder 7: Flying High Again nebo také epizodě The Superhero in the Alley televizního seriálu Bones. V roce 2006 vyhrál videoklip cenu MTV Video Awards a v roce 2009 byl certifikován jako zlatý od RIAA. Ve videoklipu se kapela projíždí v autě skrz pouští a v prostřizích hrají píseň na divoké house párty.

Youtube: 14.2 miliónů shlédnutí


Beast and the Harlot (2006), Tony Petrossian

Další velmi známá píseň z City of Evil zachycuje rozjetou kapelu na koncertě. V jeho průběhu nositelka zla Harlot (jedna z návštěvnic, hraje ji Elizabeth Melendez) nabídne jedné slečně lákavou smlouvu, ta podepíše a stane se z ní fanatická fanynka. To samé provede s drtivou většinou přihlížejících a nakonec mezi obětmi skončí také. Tato píseň je o pádu Babylonu, v textech je často využívána citace z Knihy Zjevení staré zhruba 2000 let. Podle zpěváka M. Shadowse je Babylon přirovnáván k Hollywoodu a ukazuje Hollywoodská klišé, kdy jsou mladí a nevinní umělci zatáhnuti do korupce, kde pod nátlakem upíší svou duši korporacím.

Youtube: 5.2 miliónů shlédnutí


Seize the Day (2006), Wayne Isham

Poslední videoklip z desky City of Fallen je pro změnu velmi smutný. „Máme ve videoklipech hodně striptérek a podobných věcí, a tak jsme chtěli udělat něco mnohem vážnějšího. Je to o lidech, které máme rádi a které si držíme blízko. Každý v životě udělá nějaké chyby a o všechno můžete přijít během dvou minut, takže byste měli vážně uvažovat o svém chování", říká M. Shadows. Příběh v klipu je následující: Díváme se na šťastný pár (kterým je M. Shadows a jeho tehdejší přítelkyně Valary DiBenedetto), kde žena očekává dítě. Do Mattova bytu přijdou jeho přátelé (ostatní členové kapely) a vezmou ho ven, kde vykradou obchod s lihovinami. Matta přitom policie chytí a skončí ve vězení. Přijde se za ním podívat jeho žena a pár se pohádá. Manželka se pak na cestě domů zabije při dopravní nehodě. Následuje záběr z pohřbu, kde Synyster Gates vystřihne sólo na rakvi. Mezitím Matt ve věžení trpí a vzpomíná na dobré časy se svou ženou. Na konci videa klečí Matt u hrobu se svými kamarády a jeho zachráněným synem, s kterým pak odchází pryč.

Youtube: 20.9 miliónů shlédnutí


Almost Easy (2007), P.R. Brown

Následovníkem průlomového alba City of Evil byla eponymní deska Avenged Sevenfold, která pokračovala ve skvělém úspěchu kapely. Prvního populárního klipu se dočkal až druhý singl. Formace vystupuje v opuštěné pustině v jeskyni pod zemí plné plamenů, což pravděpodobně znázorňuje peklo. Celý videoklip je pojatě velmi divoce co se efektů a barev týče, přičemž děj je poměrně prostořeký. K díře, kde A7X vystupují, se blíží davy lidí pomalým zombie walkem a postupně skákají do pekelné jámy za skupinou. Zpěvák M. Shadow přiznává, že nápad odkoukali z asijské reklamy na Wendy's, kdy dav lidí hypnoticky pochodují pro stejný hamburger. Video má demonstrovat obdivuhodnou, až fanatickou, příslušnost ke kapele. Klipy příslušící k desce Avenged Sevenfold už mají pravidelně mnoho shlédnutí.

Youtube: 15.3 miliónů shlédnutí


A Little Piece of Heaven (2007), Rafa Alcantara

Dalším velkým hitem A7X byl předposlední song z desky Avenged Sevenfold, který ani nepatřil mezi singly, přesto k němu vznikl velmi zajímavý videoklip. Celý je animovaný, kdy se díváme na sbor kostlivců, kteří nás provází poměrně brutální lovestory, jež je těžké popisovat slovy. Raději se na celý osmiminutový klip podívejte sami. Upozornění na závěr: video není vhodné pro mladistvé.

Youtube: 36 miliónů shlédnutí


Afterlife (2008), Wayne Isham

Patrně nejslavnější hit z desky Avenged Sevenfold doprovází jednoduchý klip, kdy skupina vystupuje na malém pódiu bez obecenstva. Klip je protkaný dynamickými záběry a kamerovými efekty. Poprvé vidíme M. Shadowse s jeho typickým image - černé brýle a šátek na hlavě.

Youtube: 40 miliónů shlédnutí


Dear God (2008), Rafa Alcantara

Čtvrtý singl byl posledním zfilmovaným songem z desky Avenged Sevenfold a skládá se ze záběrů z živých vystoupení, ze zákulisí a kapely zkoušící ve studiu a v tourbuse. Je také bohužel posledním, kde se v autentických záběrech objevuje Jimmy 'Rev' Sullivan, který tragicky zemřel po ukončení podpůrného turné k této desce.

Youtube: 36.9 miliónů shlédnutí


Nightmare (2010), Wayne Isham

Obrovský úspěch kapely podrthlo následující album Nightmare a stejnojmenný singl se zařadil mezi největší hity formace. Ve videu vidíme zpěváka M. Shadowse, kterého personál nemocnice odváží do jiného pokoje. Zpěvák po cestě sleduje mentálně zhroucené ostatní členy kapely v pokojích, které míjí. Vidí rozbitou bicí soustavu zemřelého bubeníka Sullivana, kytaristu Synystera Gatese jak si nepříčetně rozbíjí hlavu o sklo a podobně. Stejně tak i znepokojující záběry dětí hrajících si v kaluži krve. Zpěvák se snaží z lůžka dostat a utéct, ale je k němu pevně přivázaný. Nakonec dorazí do místnosti, kde je další bubenícká soustava - ta, kterou Jimmy Sullivan použil při svém posledním turné. Když se místnost rozzáří, zahlédne kamarádovu siluetu. Ve videu nefiguruje náhradní bubeník Mike Portnoy, jelikož zesnulý Jimmy Sullivan téměř celé album stihl nahrát a tak by nebylo vhodné, aby tam Portnoy účinkoval. Nápad k tomuto videu pochází z filmu Jacob's Ladder, což byl Sullivanův oblíbený film.

Youtube: 44.3 miliónů shlédnutí


So Far Away (2011), Wayne Isham

Druhý singl natočený z desky Nightmare je opět smutného charakteru a je uctěním památky bubeníka Jimma Sullivana. Ve videu účinkuje celá kapela, která hraje ve studiu a projíždí a prochází se po čtvrti, odkud A7X pochází. V průběhu videa se objevuje nesčetně prostřihů z jejich dětství a začátků kariéry, kde se na záběrech objevuje i Sullivan. Vidíme kapelu jako děcka, které hrají v garáži nebo jako puberťáky, když kradou pivo z obchodu. Kromě toho si můžeme prohlédnout mnoho fotek a záběrů, kde se s zesnulým bubeníkem kapela objímá a užívá si plody své slávy. Dojemná a velmi silná záležitost.

Youtube: 42.2 miliónů shlédnutí


Carry On (2012), Treyarch

Singl, který se neobjevil na žádné ze studiových desek patří čistě ke hře Call of Duty: Black Ops II. Videoklip vznikl na stejném grafickém modelu jako hra a také se v něm objevují záběry z této vojenské gamesky na plátně za bubeníkem. Kapela totiž v klipu jako herní postavy singl odehrají před rozjařeným publikem.

Youtube: 6.5 miliónů shlédnutí


Hail to the King (2013), Syndrome

První videoklip z nové desky Hail to the King a zároveň poslední vydaný prezentuje kapelu v trochu jiném světle. O charakteru desky se dočtete v recenzi, já jen zmíním změnu image zpěváka M. Shadowse - černé brýle zůstávají, ale překvapením jsou dlouhé vlasy, které doposud jako člen A7X nikdy neměl. Nesmí chybět charakteristický netopýr, dále se v klipu objevují čísla 8.27.13, což je datum vydání desky. Je vidět, že kapela toto album bere opravdu vážně. Celý videoklip je pouze černobílý. Jedná se o první videoklip, ve kterém se objevuje bubeník, kterým je Arin Ilejay. Naposledy si v klipu A7X zahrál bubeník v roce 2008 v klidu Dear God a byl jím samozřejmě Jimmy The Rev Sullivan.

Youtube: 3 miliónů shlédnutí

Související obsah:

» Avenged Sevenfold oslavují krále   (Ondra Kocáb, 29. 08. 2013)
» Avenged Sevenfold streamují nové album   (David Malý, 21. 08. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Meky: Cinema Acoustic Tour 2020 míří do Liberce a Prahy
18.09.

Meky: Cinema Acoustic Tour 2020 míří do Liberce a Prahy

Zpěvák a skladatel Miro Žbirka se vydal na exkluzivní Meky: Cinema Acoustic Tour 2020 ve vybraných kinosálech sítě CineStar....


Benátská noc ve Lhotě u Plzně měla multižánrový program
17.09.

Benátská noc ve Lhotě u Plzně měla multižánrový program

Napříč nepříznivé covidové situaci pořadatelé v čele s manželi Leichtovými, podpořené...


Hudebník WURST, který jako zpěvačka Conchita Wurst vyhrál Eurovizi, vystoupí v Praze
17.09.

Hudebník WURST, který jako zpěvačka Conchita Wurst vyhrál Eurovizi, vystoupí v Praze

Extravagantní vousatá zpěvačka Conchita Wurst, která v roce 2014 za velkého rozruchu vyhrála soutěž Eurovize,...


Vypsaná fiXa má nový klip a věří v podzimní turné
17.09.

Vypsaná fiXa má nový klip a věří v podzimní turné

V recenzi na nové album Vypsané fiXy Kvalita jsme psali: „Měla krátkou ofinu představuje křehčí melodickou,...


Film Postiženi muzikou o kapele The Tap Tap míří do kin
16.09.

Film Postiženi muzikou o kapele The Tap Tap míří do kin

Co byste dělali, kdyby vám osud nadělil kromě radosti ze života také celoživotní zdravotní handicap? Hrdinové...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Jekyll & Hyde
25.08.

Jekyll & Hyde

» Arakain

Jekyll & Hyde je již osmnácté studiové album skupiny Arakain,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru