Avenged Sevenfold oslavují krále

Recenze alba : Hail to the King

Celkový čas: 00:53:20
Vydavatel: Warner Bros
Rok vydání: 2013
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD
ZAKOUPIT ALBUM

Američtí metalisti Avenged Sevenfold se opět po třech rocích vrací s novou metalovou plackou a tentokrát spílají slávu králi. Hail to the King se s tim vůbec nepáře a hned úvodní titulní singl to dokazuje. A7X se vrací v plné síle a také s náhradou za The Reva. Novým bicmanem se stal Arin Ilejay.
Kapela, které nikdy nechyběly ambice či sebevědmí, se vrací s velkou hutností a sílou a samozřejmě také se sliby tpu "Nová deska bude znít naprosto jinak než vše ostatní." nebo "vrácíme se ke kořenům". Bohuže je z toho cítit akorát něco starého, něco již použitého a také lze rozpoznat jména od kterých bylo čerpáno.

Oldschoolový zvuk, špičaté vokální refrény a touha znít ostře a být jako "sabbati" nebo "maideni" je až otravná a opět se zde trochu kapela motá v bludném kruhu, ze kterého dokáží vystoupit jen ti, kteří vědí jak znít. V posledních albech se sice kapela orientovala více na hardrock než metal, ale jejich metalové kořeny je stále možné cítit. Je cítit velká snaha psát ty největší skladby a stát se legendou. Často si u desky vybavíte Black Album od Metallicy, či další.

Vliv zmíněné Metaliccy je znát jíž při otvírající Shepherd of Fire. Může za to především úvodní špinavý riff a dupavý rytmus. Vše zmizí s prvními tóny vokálu Matta Shadowse. Ten pro jitotu změnil image a na hlavě si nechal narůst kštici alá Ozzy Osbourne. Skladby jsou opět plné melodramat, jak už je u této party známo. Singl Hail to the King je toho důkazem. Její starý zvuk dodává skladbě šmrnc a vlastně ukazuje to co kapela dopředu slibovala. Hlavním lišitelem a vůbec největším tahákem jsou pružná sóla kytaristy Synystera Gatese, který jim dává strukturu a dynamiku a vdechuje jim vlastně celé tempo.

Raketový start v sobě drží trojka Doing Time, která vystřelí a díky rytmickému refrénu je z ní možnost na další singl. Největší prů*er je skladba Requiem. V ní se mísí hned několik prvků, které bohužel nelze smísít dohromady tak, aby to znělo slavně. Od partů s mluveným slovem,přes pěvecké sbory až po orchestrální vyhrávky. Jedním slovem je to šílenost. Podobně je na tom i závěrečná balada Acid Rain. Její závěr se nese ve smyčcovém a orchestrálním doprovodu a to je pouze na obtíž. Tou povedenější baladou je Crimson Day, která opět některé části přebrala jinde ale dá i díky silným emocím, které skladba vyzařje a nižšímu tempu se dá označit za povedenou.

Postupem času začnou být skladby i ehce nezapamatovatelné, což je obrovský problém, když deska čítá pouhých deset songů. Po sobě jdoucí Heretic a Coming Home jsou hlavním pilířem tohoto problému. Další chybou je někdy i stopáž. Třeba This Means War by mohla být i jedním z vrcholů desky, ale to padá díky šest minut se stále opakujícím riffem.

Avenged Sevenfold vydali desku, jakou slibovali, ale rozhodně stojí někde v hloubi pole za očekáváním. Chybí zde nějaké větší překvapení, album nemá žádného vůdce. Zda se kapela dokáže ještě někdy odvázat jako s City of Evil nebo Waking the Fallen je stále ve hvězdách. Spíše to ale vypadá na cestu za slávou a bohatsvím s jednodušší a také slabší hudbou.

DISKOGRAFIE
Tento interpret nemá v tuto chvíli žádná zveřejněná alba ...

GALERIE

Související obsah:

» Avenged Sevenfold představili první klip k nové desce   (David Malý, 16. 08. 2013)
» Avenged Sevenfold streamují nové album   (David Malý, 21. 08. 2013)
» Avenged Sevenfold konečně kápli božskou. Známe datum vydání nového alba   (David Malý, 27. 06. 2013)
» Máme šest písní pro nové album, hlásí Avenged Sevenfold   (David Malý, 22. 11. 2012)
» Avenged Sevenfold odkryli všechny karty   (Karel Souček, 22. 07. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Album Desatero setkání skupiny Antikvartet přináší hudební odkaz Dušana Vančury
31.10.

Album Desatero setkání skupiny Antikvartet přináší hudební odkaz Dušana Vančury

Nedávno zesnulý zpěvák, kontrabasista, textař a hudební aranžér Dušan Vančura založil hudební skupinu Antikvartet...


Jedinečný projekt kapely B-Side Band přináší nové album Folk Swings
30.10.

Jedinečný projekt kapely B-Side Band přináší nové album Folk Swings

Legendární skladby, kterých se ujaly folkové legendy, ale i popové osobnosti Skladeb ve swingových úpravách...


Českou hudební scénu na WOMEXu reprezentovala Bára Zmeková
29.10.

Českou hudební scénu na WOMEXu reprezentovala Bára Zmeková

V neděli skončil 26. ročník největšího hudebního veletrhu world-music WOMEX (Worldwide Music Expo), na který se hlásí tisícovky...


Kapela February vydává singl Oust
29.10.

Kapela February vydává singl Oust

Ostravská čtveřice February vydává nový singl Oust. Kapela, která v posledních letech zaznamenala na české alternativní...


Yungblud se příští rok vrátí do Prahy
29.10.

Yungblud se příští rok vrátí do Prahy

Britský zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista Yungblud se přesně po dvou letech od beznadějně vyprodaného...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
30 let testováno na lidech
30.10.

30 let testováno na lidech

» Sto zvířat

Sto zvířat letos slaví 30 let existence na naší hudební scéně. K...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru