Tomáš Klus vydává první live album a spolurozhoduje o Czechtalentech

Po roční pauze se na podzim 2016 vrátil Tomáš Klus na pódia a už toho stihl opravdu dost. Odehrát několik koncertů v rámci Recyklus tour po českých a slovenských městech, natočit živou desku a zasednout do poroty talentové soutěže Czechtalent, jež pomohla nastartovat jeho kariéru.

„V rámci Recyklus tour jsme nahráli několik koncertů, abychom měli z čeho vybírat. Kouzlo živého záznamu totiž spočívá i v tom, že na desce může "uvíznout" i něco zcela nečekaného," říká ke svému novému, vůbec prvnímu živému albu Tomáš Klus. To vyjde pod názvem ŽIV JE na dvou CD 14. dubna. Deska přináší především Tomášovy starší písničky, které mu pomohli vybrat jeho fanoušci ještě před začátkem koncertní šňůry. Samozřejmě v úplně novém aranžmá. Přesně v souladu s filozofií Recyklusu, kterou je recyklování a bilancování. „Recyklus beru jako takové bilanční pole čerstvého třicátníka, kdy mám možnost sám sebe dát do pořádku. Zjistit, co ze starého já už není potřeba, co šetrně zlikvidovat a z čeho naopak znovu vzejít," vysvětluje Tomáš Klus.  „Vlastně jsem po živém záznamu nikdy moc netoužil, vzhledem k tomu, že mým snažením je učinit z každého jednoho koncertu jedinečný zážitek, ale dost bylo mě. Tahle deska je svědectvím a díkuvzdáním Cílové skupině, formaci jedinečných muzikantů, exemplářů nelidskosti i humanity v čele s kapelníkem Brno Jiřím Kučerovským, Janem Lstibůrkem a Petrem Škodou. Těmto pánům jsem vděčný za to, že si můžu dělat co chci a stejně vždycky spadnu do měkký hudební peřinky, protože oni, na rozdíl ode mě ví, co dělají," zdůrazňuje Tomáš Klus.  

Písničkář zároveň sedí v porotě 22. ročníku tradiční české talentové soutěže Czechtalent 2017, která již zná jména postupujících 28 semifinalistů. Tomáš se stal nejen porotcem, rozhodujícím o přihlášených talentech, ale svým koncertním vystoupením přispěje ke svátečnímu finálovému večeru naplánovanému na 20. května do zlínského Kongresového centra. Spolu s Tomášem Klusem, Markétou Peškovou a Luďkem Minkou na společném pódiu vystoupí i letošní finalisté, kteří projdou náročným sítem porotců, složených z osobností jako Tomáš Klus, Petr Malásek, Martin Hrdinka nebo Miloš Skalka. Ještě předtím ale proběhne 22. dubna v Zelenáčově šopě ve Zlíně koncertní semifinále.

Do aktuálního ročníku soutěže dorazilo 264 přihlášek splňujících stanovená kritéria, z toho je větší podíl dívek s počtem 156 přihlášek, chlapců je 108. Průměrný věk je 21,5 roku. Do semifinále postoupilo 28 soutěžících (16 dívek, 11 chlapců, 1 duo). „Hned po uzávěrce jsme se sešli s Martinem Hrdinkou a Františkem Hrnčiříkem a pustili si záznamy a procházeli si všechny přihlášky. Vždycky si děláme poznámky: kdo určitě, kdo možná a kdo ne. Klademe důraz zejména na intonaci, též na barvu hlasu, ale intonace je vždy na prvním místě. Kdo si nedokáže uhlídat při nahrávce intonaci, nemá v soutěži co dělat. Pak si vezmeme seznam a projdeme si jména, na kterých jsme se shodli. Ti, kteří mají souhlas nás všech, postupují rovnou. Podle počtu pak doplňujeme další. Snažíme se, abychom se vešli maximálně do čtyřiceti soutěžících. Nemáme stanovený limit, protože bychom neradi někomu ukřivdili. Chceme všem talentovaným dát šanci se veřejně prezentovat na semifinále," uvádí prezident soutěže Luděk Malár.
Foto: David Podrabský
GALERIE

Související obsah:

» Klus je kluk jak lusk a Hlavní uzávěr splínu vážně kus   (Joe Stramr, 18. 07. 2012)
» Tomáše Kluse čeká roční pauza   (Nikola Halmová, 27. 05. 2015)
» Zítra se Tomáš Klus vrací na pódia, začíná Recyklus Tour   (Karel Souček, 29. 09. 2016)
» Sám Noe přivezl do JazzDocku nový klip Tomáše Kluse   (Karel Souček, 20. 03. 2015)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Počítačová hra nebo online festival? Obojí! Rock for People In the Game uspořádal hudební akci ve virtuálním světě
09.02.

Počítačová hra nebo online festival? Obojí! Rock for People In the Game uspořádal hudební akci ve virtuálním světě

Prázdné místo po živých vystoupeních se v srdcích hudebních fanoušků koncem ledna pokusil alespoň trochu...


Hidden Orchestra natočili jakýsi nekonečný soundtrack ke hře Creaks
11.01.

Hidden Orchestra natočili jakýsi nekonečný soundtrack ke hře Creaks

K vytvoření soundtracku k nové puzzle adventuře Creaks angažovalo pražské studio Amanita Design multiinstrumentalistu...


Všechno má svůj čas
11.01.

Všechno má svůj čas

Tak zní název prvního společného dílka Jožky a Emana, ale podle mne to také dobře vystihuje jejich součinnost....


Ambientní projekt "Low Zero" vzdává hold Davidu Bowiemu
11.01.

Ambientní projekt "Low Zero" vzdává hold Davidu Bowiemu

Teprve měsíc zpět vyšla prvotina ambientního projektu Low Zero and the Unknown Pornography Sirens a už tu máme další...


Po Davidu Stypkovi se nám bude hodně stýskat
10.01.

Po Davidu Stypkovi se nám bude hodně stýskat

Odchod každého mladého člověka bolí. V případě zpěváka, kytaristy, básníka, skladatele a textaře Davida...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Rebellion
07.01.

Rebellion

» Kapriola

Slezská rockmetalová kapela Kapriola vydala na sklonku roku 2020 své...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru